Skocz do zawartości

Trumatic SL3002 - pytania laika


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 19.05.2018 o 05:36, Foczka2011 napisał:

Olaola!
W prawym dolnym narożniku przy samej podlodze masz taki jakby pocisk taką rurkę, tj kapilara. Czy przy okazji mozesz zrobic zdjecie zbliżenie jak to jest mocowane ? bo u mnie dynda luźno i mam wrazenie ze nie powinno tak byc.

Proszę bardzo, wygląda to tak:

20180520_103459.thumb.jpg.12fc45885876ed1eb81e2fa96c1d2bf0.jpg20180520_103513.thumb.jpg.6f62439537b4ae72cd2b133834ca0c2e.jpg20180520_103528.thumb.jpg.2d0e9f6a802a50e4177cd281886d0a7f.jpg

Przy okazji widzę ile jeszcze sprzątania przed nami - czy piecyk można czyścić na mokro, jakimiś środkami? Czy lepiej jednak nie?

Rurę zmierzyłam ma 55m i 2m długości. Uszczelka przy piecyku rzeczywiście do wymiany. Jak powinno wyglądać połączenie rury z kominkiem? Teraz jest zrobione tak po macoszemu - rura jest wewnątrz kominka a otulina na zewnątrz i przykręcone śrubką.

Czy wszystkie rury sprzedawane są z ta otuliną czy należy dokupić ją osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścić piecyk mozesz śmiało, to tylko metalową puszka, uwazaj tylko na te kapilarę zeby nie urwać drucika bo bedzie duzy problem. Z tyłu piecyka masz zamontowany wentylator ktory tłoczy ciepłe powietrze do rur ktore rozprowadzają je dalej. Odkręc go i zajrzyj do wnętrza, tam moze byc naprawdę sporo kurzu przyklejonego do łopatek wirnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam podłącze się pod temat bo nie ma sensu robić nowego u mnie nie obraca się wentylator jak tam się dostać żeby wymontować wentylator  ma ktoś jakieś wskazówki jestem zielony i to moja 1 przyczepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator nadmuchu jest umieszczony na tylnej części pieca. Dostać się do niego możesz po zdjęciu osłony (półki) w szafie. Najczęściej jest przykręcony do metalowej ścianki pieca trzema śrubkami. Wcześniej należy odłączyć rury nawiewu i przewody elektryczne (sterowanie i zasilanie).
http://forum.karawaning.pl/topic/20689-ogrzewanie-przyczepy-poprawa-wydajności-zmniejszenie-hałasu/?tab=comments#comment-450610

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedz dostałem się do wentylatora. Wentylator działa ale na krotko po podłączeniu do akumulatora tam jest taka płytka podłączona do sterownika dochodzi do niej jeszcze główny prąd ktoś miał podobny problem wina płytki czy sterownika

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zwróć uwagę na kawałki od sterownika przy pookretle na zewnętrznej obudowie pieca. Masz tak wiązka z wtyczką 5 kabelkow . Często się przeciera o obudowę metalową i robi zwarcie  : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2018 o 18:24, Foczka2011 napisał:

Czy ktos moze wrzucić zdjecia obudowy pieca? Jak ona jest mocowana, czy opiera sie na podłodze? Czy przykrywa górą te srebrną osłonę ?

Nie opiera się na podłodze i nie przykrywa srebrnej osłony. U góry powinny być haczyki do powieszenia obudowy (u mnie się wytarły i dorobiłem blaszki) a na dole - o ile dobrze pamiętam - powinna się zatrzaskiwać na drucikach wychodzących z obudowy pieca. Fotki zrobię nieco później i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić, jak masz to zrobione w swojej przyczepie. Opisom sprzedawców tez nie do końca ufaj ;)

Katalogowo, to piec "3002" ma komin AK3 - Ø 60 mm, natomiast "5002" powinien mieć AKL5 - Ø 70 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisałeś, do 5002 gwint ma 70mm. Ale na szczęście kominek mam cały, jedynie przeskoczyło o pół gwintu na tej nakrętce co jest w szafie. Kominek zdemontowałem i wyczyściłem. Tylko mam pytanko, na co go osadzić? Na zwykły uszczelniacz czy jest jakiś dedykowany środek? Ten co czyściłem w ogóle się nie kleił, miał konsystencję wysniętej gumy do żucia i teraz zwątpiłem... 

1C1A8A3B-1607-41F0-9722-C6093DEC95A3.jpeg

363A7E2D-EB70-4E4B-9556-916B31F920B7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Kominek zdemontowałem i wyczyściłem.

Bardzo ładnie to wyczyściłeś :ok:

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Tylko mam pytanko, na co go osadzić? Na zwykły uszczelniacz czy jest jakiś dedykowany środek? Ten co czyściłem w ogóle się nie kleił, miał konsystencję wysniętej gumy do żucia i teraz zwątpiłem...

Komin_dla_5002.jpg.a26015ace98936b0903860fc1b0076bc.jpg

Moim zdaniem, nie pakuj tam żadnego środka uszczelniającego, a jeśli coś było, to prawdopodobnie ktoś może chciał "poprawić" uszczelnienie.. To miejsce uszczelnia tylko kołnierz tej uszczelki kominowej.

916573351_uszczelkakominaTruma.jpeg.a971cf03e0ed75645e4195cbac996cd3.jpeg

Skoro wszystko rozkręciłeś, to powstaje teraz pytanie: czy stara uszczelka jest na tyle sprężysta, a jej wewnętrzne dwie krawędzie uszczelniające są zupełnie nieodkształcone, że będzie dobrze przylegać w każdym miejscu płaszczyzny dachu :hmm: Osobiście, gdybym szykował się do tego typu prac, zaopatrzyłbym się w nową uszczelkę, aby bez względu na stan starej, zmienić ją na nową, ponieważ wizualnie mogłaby wyglądać "zdrowo", ale jednak niekoniecznie musiałaby uszczelniać to miejsce przy nowym ułożeniu. To tylko moja opinia :skromny:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.