Skocz do zawartości

Benelux


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku padło na Paryż a przy okazji Benelux. 

Trasa.thumb.jpg.7fafd81fd93264d1739104b5f11a85f7.jpg

 

Czy ktoś z Was podążał tą trasą. Proszę o ewentualne uwagi odnośnie trasy tzn zagrożenia, stacjonarne wagi, utrudnienia w jeździe z przyczepą. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Kielek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,Jadąc górą tzn drogą nr2.w Niemczech droga bardzo obciążona tranzytem ( co dziennie na tej drodze masz wypadki samochodowe),jadąc dalej Belgia (Antwerpia),zawsze korki z przyczepą trzeba szczególnie uważać.Co do wag  Niemcy,Belgi,Holandia,zawsze mogą ściągnąć i zważyć zestaw.

Jadąc dołem Niemiec przez Drezno,dużo wzniesień ale autko jak ma parę koników da rade moim zdaniem najlepsze droga dołem,nie ma potrzeby jechać przez Luksemburg ( chyba że chcecie coś tam zwiedzać )nadkładasz drogi,jedziesz drogą Nr 6 aż do samego końca i wjeżdżasz do Francji kierunek Metz,jadąc drogą nr 6 Niemcy brak stacjonarnych wag,osobiście nie widziałem a tą dolną trasą jeżdziłem naście razy.Droga na 6 jest tak samo obłożona samochodami ale mniejszy tranzyt jak na drodze nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Luksemburg jest punktem obowiązkowym więc przejazd 4 jest chyba najbardziej optymalny. Jeżeli chodzi o powrót do kraju z Amsterdamu to jest jeszcze opcja drogi na 44 na Dortmund a później 38 na Lipsk i Drezno. Czy ta droga będzie lepsza opcją niż droga nr 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscje bym sie zastanowol czy nie przejechac przez CZ i potem Norymberga i dalej A6 i jestes prawie na Luxie - omijasz gorki na A4 w DE i kilometrow w sumie urwiesz troche, a winiete w CZ - nie wiem czy z nia nie wyjdzie taniej, bo szybciej na bank.

Z Amsterdamu mozesz jechac na Osnabruck w DE i w Magdeburgu na Lipsk i Drezno...Olszyne odradzam - nawet dla samego auta to dramat a co dopiero mowic z przyczepa czy kamperem.

 

Fakt A2 w DE wiecznie zapchana, ale jej plusem w porownaniu z A4 jest brak takich gorek przy stosunkowo niewiele mniejszym natezeniu ruchu.

 

Po FR masz spoko droge nieplatna - z Luxa na Bruxele, 30 zjazd na N83 i dojezdzasz ladna landowka do miasta Sedan w FR i potem Charleville-Mezierres - Reims i jestes w Paryzu.  Z Paryza na Amsterdam rowniez masz dobra i gesto uczeszczana landowke przez polskie busy - na Maubeuge (granjca FR-BE, droga N2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekR4 napisał:

 omijasz górki na A4 w DE

Czy te górki są ze stromymi podjazdami i czy jest ich dużo ? W której części trasy są te górki ?

Edytowane przez Kielek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciekR4 napisał:

Ja osobiscje bym sie zastanowol czy nie przejechac przez CZ i potem Norymberga i dalej A6

Jechałem tam ostatnio, czyli A6 i potem A4 w stronę Paryża fajna droga bez jakiś dużych podjazdów,
Stefan z przyczepką spokojnie dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strome wszystkie strasznie nie są, ale potrafią być długie, a to już auto odczuje...podjazdy na A4 głównie tam gdzie czerwone kółka. Do tego przed Dreznem na A4 jest długi podjazd, a za nim pompa gdzie często i gęsto ważą wszystko co się ociąga pod górkę.

Pomarańczowa kreska - przemyśl taka trasę, praktycznie po płaskim, tylko przed Luxem dosłownie kawałek górek, ale bez żadnych tragedii. Od Luxa mniej więcej droga na Paryż jak pisałem wcześniej - sam nią jeździłem, jest spokojnie.

733084059_Beztytuu.thumb.png.9a8171a68c395dee7dadf16003297a48.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dzięki za podpowiedz. Zaczynam się przekonywać do Twojej trasy tym bardziej, że kilometry te same. Rozumiem, że to co stracę na czeskiej winiecie zyskam na paliwie bo jak piszesz górek o wiele mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się stwierdzić, że możesz nawet zaoszczędzić ;)   Ja np. z Jasła do Brukseli jeździłem przez Olszynę-Berlin i dalej A2 na zagłębie, a nie Zgorzelec i A4, bo tam górki, a różnica w kilometrach praktycznie żadna przy jeździe jaką miałem (ok 200 000 km rocznie).

A powiem jeszcze inaczej - jeżdżąc po EU i zjeżdżając do PL z Francji czy nawet południowej Belgii/Luxa jechałem do A2 i przez Świecko, lub na spokojnie A6 i przez Czechy...A4 osobiście nie lubię i omijałem jak nie musiałem przez Drezno czy Lipsk jechać, właśnie górą lub jadąc przez CZ - górki, droga się ciągnie jak makaron w spaghetti, miałem wrażenie, że mimo iż praktycznie na odcięciu (formowy kaganiec na 110km/h) mój busik jechał, to te kilometry nie ubywały :(


Na Beneluxach omijaj Antwerpię - całą, bo wiecznie stoi, no i Brukselę, bo ta jak stanie to można i pół dnia stracić na "obwodnicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaciekR4 napisał:


Na Beneluxach omijaj Antwerpię - całą, bo wiecznie stoi, no i Brukselę, bo ta jak stanie to można i pół dnia stracić na "obwodnicy"

Te miasta również mam w planach zwiadzić ale kempingi mam poza miastem a tam tylko komunikacja miejska więc powinno być Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te miasta również mam w planach zwiadzić ale kempingi mam poza miastem a tam tylko komunikacja miejska więc powinno być Ok.
Patrząc pod tym kątem to przemyśl Paryż jako wypad pociągiem z beneluxu, IMO szkoda budę ciągnąć.
A tak na marginesie to szambo w Paryżu straszne, teraz chyba nie chciałbym tego zwiedzać (musiałem być na targach dwa tygodnie temu, trauma straszna)

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.