Skocz do zawartości

Dojazdówka- problem


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, jacek00 napisał:
4 godziny temu, jacekzoo napisał:
Ja generalnie po rozstawie szukałem i pasuje

Dojazdówkę kupiłeś żeby trzymać na strychu?

@jacek00 Tak :D tak jak kolega wyżej. Jadąc samemu czy wkoło komina zawsze sobie poradzę. Kupiłem dojazdówkę na trasy, jak jadę z budką albo gdzieś dalej. Wrzucam do bagażnika. A tak leży sobie w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacekzoo napisał:

@jacek00 Tak :D tak jak kolega wyżej. Jadąc samemu czy wkoło komina zawsze sobie poradzę. Kupiłem dojazdówkę na trasy, jak jadę z budką albo gdzieś dalej. Wrzucam do bagażnika. A tak leży sobie w domu

Zupełnie jak ja. Dojazdowka kupiona, pamiętałem też o śrubach bo od alufelg nie mogą być.  Pakuję tylko w dalsze trasy, nie mam wnęki na koło w podłodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej modeli ma koła zapasowe; od kiedy wszedł obowiązkowy TPMS producenci masowo się pozbywają kół zapasowych, nawet budżetowe marki. NIektóre modele jeszcze mają wnęki ale już nie za bardzo jest tam jak to koło umieścić, bo np jest zabudowana jakimiś schowkami, albo nie ma systemu mocowania koła, w przypadku kół podwieszanych pod autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków po zaświeceniu się TPMS bez problemu dojedziemy do warsztatu. (zawsze można dopompować co jakiś czas jeśli ubytek jest znaczny). W przypadkach klinicznych jest do dyspozycji kompresor z mlekiem zalepiającym dziury. Przyapdki, gdy to nie pomoże to już taka rzadkość, że chyba nie za bardzo jest co się tym przejmować. Mogą wystąpić, zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa, no ale chyba bardziej prawdopodobna jest awaria silnika niż takie krytyczne uszkodzenie ogumienia w aucie, które ma TPMS, więc od razu sygnalizuje, że coś jest nie tak i jest czas zareagować zanim opona ulegnie kompletnemu zniszczeniu.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Teraz od tego jest Assistance  a nie wajchlowanie lewarkiem, Ty w ciężarówce zmieniasz koło?

Generalnie na podrzędnych drogach mamy zmieniać.

Ale w razie kapcia wyrzucamy klucze do rowów ?

A na eskach i autostradach assistance

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Coraz mniej modeli ma koła zapasowe; od kiedy wszedł obowiązkowy TPMS producenci masowo się pozbywają kół zapasowych, nawet budżetowe marki. NIektóre modele jeszcze mają wnęki ale już nie za bardzo jest tam jak to koło umieścić, bo np jest zabudowana jakimiś schowkami, albo nie ma systemu mocowania koła, w przypadku kół podwieszanych pod autem

Wiem żartuje.

Ja też nie miałem ale dokupiłem całą windę i kolo.

Weź teraz rozerwij takie koło jak Jacek ma w Scenicu. Nie sądzę że tak sobie leżą na regale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wiem żartuje.
Ja też nie miałem ale dokupiłem całą windę i kolo.
Weź teraz rozerwij takie koło jak Jacek ma w Scenicu. Nie sądzę że tak sobie leżą na regale


No dla mnie zapas to must have. W Citroenie akurat o pręt rozorałem całą oponę. Ujechałem może z 500 metrów po czym się okazało, że jest całkowity kapeć, a opona finalnie nadawała się tylko na śmietnik. Żaden spray czy kompresor by mi nie pomógł.

Obecnie mam fabryczną dojazdówkę we wnęce w bagażniku. Wolę to mieć niż nie mieć. Zawsze samemu można zmienić i będzie szybciej niż czekanie z godzinę na Assistance.

No ale po mieście faktycznie wożenie nie jest konieczne, zwłaszcza kiedy ktoś wozi to luzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym mieć we wnęce, ale mam 7 miejsc i pod spodem zbiornik na adblue, w tej konfiguracji w ogóle nie ma opcji koła. 

 

A takie rozoraznie opony to się zdarza raz na pierdylion razy, częściej jakiś gwóźdź przez który powietrze powoli uchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.