Skocz do zawartości

Przykry powrót z majówki i naprawa poszycia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze współczuję zajścia...też po tej majówce miałem podobną, ale mniejszą nieprzyjemność tylko sprawca pozostał anonimowy.

Obecnie zakleiłem swoją "rysę" wykonaną chałupniczo naklejką "Hobby", ale gdyby to nie zdało egzaminu (i naklejka by się odklejała) to będę wycinał i uzupełniał blachę.... podpowiedz jakiego kleju używałeś do przyklejenia blachy i czym wycinałeś blachę - kątówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

15 godzin temu, wiluś napisał:

Dziękuję wam bardzo za pozytywne opinie :)

Myślę że kolor i paski na bokach dopracuje już znajomy lakiernik , a łączenie pionowe myślałem zakrtyć listwą aluminiową

Dziękuję jacekzoo za namiar na firmę Carbon plast jutro do nich będę dzwonił, najśmieszniejsze jest to że około 10 lat pracowałem w Chorzowie i nie wiedziałem że jest taka firma:sciana:

I jak, gadałeś z carbonplastem? Zrobią Ci zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartd napisał:

Szczerze współczuję zajścia...też po tej majówce miałem podobną, ale mniejszą nieprzyjemność tylko sprawca pozostał anonimowy.

Obecnie zakleiłem swoją "rysę" wykonaną chałupniczo naklejką "Hobby", ale gdyby to nie zdało egzaminu (i naklejka by się odklejała) to będę wycinał i uzupełniał blachę.... podpowiedz jakiego kleju używałeś do przyklejenia blachy i czym wycinałeś blachę - kątówką?

No cóz i tak bywa, że czasami nie jesteśmy świadomi kto am coś rozwalił :(

Do klejenia użyłem kleju do klejenia styropianu i bloczków betonowych firmy Sudal, a blachę wycinałem kątówką na niskich obrotach i bardzo cienką tarczą.

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

I jak, gadałeś z carbonplastem? Zrobią Ci zderzak?

 

Tak dzisiaj dzwoniłem i posłałem zdjęcia , zaraz jadę zawieś zderzak, ale pan przez telefon powiedział że myśli że da radę to zrobić, także jestem dobrej myśli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale to jeszcze nie koniec choć już jestem zadowolony z efektów pracy:yay:

Zawiozłem zderzak Panu Bogusiowi i powiedział że postara się na pn-wt go zrobić aby był do malowania:)

Także myślę że na Boże Ciało przyczepka będzie nadawała się do wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na zderzak , oraz w trakcie poszukiwań klosza lampy wczoraj wykonałem dalszy etap prac:)

IMG_20180514_191533.jpg

IMG_20180519_124513.jpg

Widoczne wgniecenie na razie musi zostać bo miałem tylko 150 cm blachy, a nie chciałem  też rozbierać gniazda z prądem.

IMG_20180519_124528.jpg

Na łączenie przymocowałem na razie litwę aluminiową z kedrą pod spodem oczywiście uszczelniacz.

IMG_20180519_124546.jpg

Koledzy powiedzcie mi czy ktoś może ma na sprzedaż taką lampę do tej mojej przyczepki lub jakiekolwiek informacje gdzie mógłbym takową lampę nabyć , bo szukam od kilku dni i jest z tym problem???

Zamieściłem też informacje w ogłoszeniach może ktoś będzie miał???

IMG_20180520_085725.jpg

IMG_20180520_085739.jpg

Edytowane przez wiluś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek :)

Powiem szczerze też się tego obawiałem ale stwierdziłem że skoro potrafię zrobić meble i mam narzędzia to powinienem dać rade  zrobić i to , tym bardziej że czas oczekiwania na takie naprawy jest długi w gorącym okresie, a cena jaką mi podali przez telefon w Bieruniu zwaliła mnie z nóg i przekonała do samodzielnej naprawy.

Oczywiście że są rzeczy których nie jesteśmy sami w stanie zrobić jak np. klejenie zderzaka bo nie mamy sprzętu ale co można samemu to warto , a jaka potem satysfakcja :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane linki:)

Szczerze mówiąc już patrzyłem na te lampy i powiem tak . Sama lampa by podeszła pod mój zderzak ale na pewno nie pasują otwory na śruby które mocują ja do zderzaka i tak w ogóle to musiałby kupić dwie i znowu 500-600 zł i jeszcze przerabiać zderzak to nie wiem czy to ma sens ??? wolałbym już kupić taka samą za 150 euro

https://www.kfz-teile-kaufen.de/spezielle-fahrzeugteile/reisemobil-und-caravan-teile/hella-wohnwagen/rueckleuchte-hella-8906-hobby-knaus-wohnwagen.html

Znalazłem jeszcze ofertę dwóch lamp ale cena 500 euro to chyba lekka przesada:sciana:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/hella-rueckleuchten-8902-set-raritaet-wohnwagen-womo/814191610-223-5103

Wiem że zaraz odezwą się głosy że tam 500 euro to jest jak u nas 500zł ale i tak nie wiem czy ktokolwiek w Niemczech czy Holandii jest w stanie tyle dać za lampy???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, a sam mam jedno pytanie.

Czy udało się nową blachę wsunąć w istniejący "zamek" czy zrobiłeś tylko nakładkę której wizualnie nie widać bo jest odcięta pod "zamkiem".

No i czym kleiłeś nowy kawałek blachy do styropianu i do istniejącej blachy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wiluś napisał:

Wiem że zaraz odezwą się głosy że tam 500 euro to jest jak u nas 500zł ale i tak nie wiem czy ktokolwiek w Niemczech czy Holandii jest w stanie tyle dać za lampy???

Na ogół, ten model lampy nie jest już dostępny, więc jeśli gdzieś jeszcze można kupić, to ceny są "chore"!

https://www.caravanencamperparts.eu/index.php?id_product=367&controller=product

Zamiennie większość firm proponuje model Jokon, do którego odnośniki już się tu pojawiły.

zamiennik.jpg.6b48f274f8835faf96369077eda409df.jpg

http://www.otoparts.nl/webshop/index.php?item=rear-light_-without-fog-light--_per-stuk_&action=article&aid=15609&lang=en

Czy ta stara lampa jest całkiem zniszczona? Którą stronę potrzebujesz?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.