Skocz do zawartości

Przykry powrót z majówki i naprawa poszycia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety po bardzo miłej i sympatycznej majówce na węgrzech ,w czasie powrotu spotkała nas przykra przygoda w postaci kolizji czego efekty widać na zdjęciach.

Z uwagi na fakt że postanowiłem sam to naprawić szukam wskazówek w jaki sposób zabezpieczyć i połączyć łączenie pionowe blachy aluminiowej, czy nakładać łączenie jedno na drugie, czy na styk i jakaś listwa maskująca. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

IMG_20180504_060645.jpg

IMG_20180504_060651.jpg

IMG_20180504_060655.jpg

IMG_20180506_131825.jpg

IMG_20180506_131834.jpg

IMG_20180506_131919.jpg

IMG_20180506_135120.jpg

IMG_20180506_135124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, wiluś napisał:

Z uwagi na fakt że postanowiłem sam to naprawić szukam wskazówek w jaki sposób zabezpieczyć i połączyć łączenie pionowe blachy aluminiowej, czy nakładać łączenie jedno na drugie, czy na styk i jakaś listwa maskująca.

Rozumiem że chcesz kawałek nakleić nowej blachy na zniszczony fragment. Przemyśl wymianę dolnego pasa blachy + tak jak piszą wymianę  listewek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to tylko tak wygląda z tym drewnem  i na całe szczęście :)

Listwa jest sucha i nie zgnita ,po prostu jest tak dziwnie poszarpana ,

Wiem że był taki wątek , nawet go czytałem i oglądałem zdjęcia:)

58 minut temu, mac napisał:

Rozumiem że chcesz kawałek nakleić nowej blachy na zniszczony fragment. Przemyśl wymianę dolnego pasa blachy + tak jak piszą wymianę  listewek.

nie myślałem o naklejeniu blachy na starą ,tylko o wycięciu  ok. 150cm długości do łączenia poziomego i po prostu go wymienić.

wymiana blachy na całej długości zgeneruje olbrzymie koszty skoro 1 mb kosztuje ok.350-400zł to przypuszczam że 5 mb będzie kosztował ok. 2000zł:(

Zderzak w każdym razie się już klei bo nowy pytałem u Klaji w Bieruniu ok. 2000zł...masakra

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

O co tak parszywie zachaczyłeś?

No cóż to nie ja zachaczyłem tylko we mnie wjechał ale wina niby moja choć nie do końca się z tym zgadzam, bo choć wjechałem pod zakaz  i jak się zorientowałem to się zatrzymałem a jadący z naprzeciwka dostawca pizzy porosty przywalił w przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale przyczepa nie była do końca schowana na drugim pasie a on trochę zaperdal...ł z naprzeciwka i zachaczył o naroże  było to w czwartek i tak się zastanawiam czy nie jest już za późno na odwołanie się?

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Ale jak to załatwiliście? Oświadczenie? Policja? Sąd?

była policja bo auto firmowe z pizzeri i szef przez telefon nie chciał się zgodzić na oświadczenie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie ma znaczenia, jak ma nagranie z kamerki że stał albo jakiś monitoring to jest to do wygrania. 

Ale przyjąłeś mandat? 

7 minut temu, Cezarr napisał:

Ale wjechał pod zakaz :hmm:

Ale stał, nawet w nieprawidłowo zaparkowany samochód nie można walić. Tak samo jak ktoś wyjeżdża z bramy na jednokierunkową drogę i wali w niego ktoś jadący pod prąd to wina tego wyjeżdżającego. Ma ustąpić pierwszeństwa wszystkim, i jadącym prawidłowo i nieprawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa i tak już jest powiedzmy w trakcie, ale winny się nie do końca czuję choć mandat przyjąłem. wiecie jak to jest 9-10 godzin w podrózy godzina około 23 chciałem juz być po prostu w domu .Cieszyłem się ze pozwolili mi dojechać do domu

Tak to mnej więcej wyglądało. Przepraszam za jakość ale nie jestem  biegły w poincie:)

rysunek kolizji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/odwolaj-sie-od-mandatu-drogowego

możesz próbować się odwołać, właśnie ze względu na inne zakłocenie czynności psychicznych, że byłeś bardzo zmęczony i nie do końca jarzyłeś o co chodzi :D

ciekawe czy by to przeszło :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.