Skocz do zawartości

Brak lewej tylnej obrysówki w hobby


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jacekzoo napisał:

Podepnę się pod temat, jak zdjąć obudowę obrysówki żeby wymienić żarówkę? Wzięła się przepaliła a nie chcę nic połamać. Próbowałem od spodu wcisnąć ten języczek, ale ani drgnie

07BE29F7-0CCC-4D75-BD25-6C1D6A2C98EF.jpeg

30507011-D846-4651-849E-76970DB9E15A.jpeg

Ja wkładam śrubokręt pod ten dzyndzel i lekko przekręcam by odsunąć dolną część klosza od czarnej podstawy. Drugą ręką ciągnę klosz ku sobie i jednocześnie ku górze aby mocowania puściły. Operację dobrze przeprowadzić gdy jest gorąco lub najpierw można podgrzać lampkę suszarką do włosów by plastik zrobił się miękki => nie rób tego gdy jest zimno bo połamiesz plastiki (stare oprawki tracą elastyczność z wiekiem).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moje są pod szafkami i potem idą ściną (wewnątrz) do przedniej obrysówki a stamtąd w dół (wewnątrz ściany) do skrzynki rozdzielczej. Wiem bo kiedyś zdejmowałem szafki tylne i przednie i je widzaiłem gdy "wchodziły" w ścianę. Przewód ma 2 żyły: plus i masa. Plus działa. Masa zginęła. Podpiąłem ją pod śrubę mocującą klosz ale nie działa to w 100% dobrze. Obrysówka świeci ale nieco ciemniej niż druga. Przyczepa jest taka jak konrad_b z tym że on obrysówkę zamontował przy  światach mijania. Moja jest na górze na wysokości napisu hobby  ( w miejscu wskazanym strzałką)

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, grzegorzlis napisał:

( w miejscu wskazanym strzałką

faktycznie, w hobby masz w ścianie puszczone

sprawdź w takim razie połączenia przy przedniej obrysówce (skoro twierdzisz, że tam idzie przewód) - chociaż wydaje mi się, że powinien schodzić na dół do tylnych świateł 

szanse na urwany przewód masz nikłe, raczej brak połaczenia na końcach przewodu

jak nic sensownego nie znajdziesz to pociągnij masę z tylnej dolnej lampy do góry - pojedynczy przewód nie zrujnuje ci estetyki (szczególnie puszczony w rogu szafek i za firanką)  

 

20 minut temu, jacekzoo napisał:

Teraz mam większy problem, gdzieś masa mi się popierniczyła i mam choinke w lewej lampie :/ 

wyczyścić, zabezpieczyć, co się zasyfiło wymienić (korektory) i będzie dobrze 

a przednie obrysówki to spójrz od przodu lampy - powinno być widać zaczepy wystające z czarnej podstawy obejmujące klosz 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chris_66 napisał:

faktycznie, w hobby masz w ścianie puszczone

sprawdź w takim razie połączenia przy przedniej obrysówce (skoro twierdzisz, że tam idzie przewód) - chociaż wydaje mi się, że powinien schodzić na dół do tylnych świateł 

szanse na urwany przewód masz nikłe, raczej brak połaczenia na końcach przewodu

jak nic sensownego nie znajdziesz to pociągnij masę z tylnej dolnej lampy do góry - pojedynczy przewód nie zrujnuje ci estetyki (szczególnie puszczony w rogu szafek i za firanką)  

 

Połączenia sprawdziłem => obciąłem stare konektory i przylutowałem nowe. Przewód na 100% nie schodzi do tylnych świateł. Są one zasilane wiązką puszczoną pod przyczepą (przy ramie). Myślę, że puki obrysówka świeci dzięki masie z blachy (obudowy) przyczepy to tak to zostawię. Jak całkiem padnie druga żyła to pociągnę tak jak napisałeś. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzegorzlis napisał:

Połączenia sprawdziłem => obciąłem stare konektory i przylutowałem nowe. Przewód na 100% nie schodzi do tylnych świateł. Są one zasilane wiązką puszczoną pod przyczepą (przy ramie). Myślę, że puki obrysówka świeci dzięki masie z blachy (obudowy) przyczepy to tak to zostawię. Jak całkiem padnie druga żyła to pociągnę tak jak napisałeś. Dzięki

puść teraz, użycie aluminiowej budy jako masy nie jest dobrym pomysłem, zaraz połączenie się utleni , alu cienkie jest i problem gotowy 

zauważ, że nawet rama nie jest używana jako masa do świateł - podłączone jest kilka kabelków "uziemienia" od 230V, piecyka itp ale nie jako główny przewodnik 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosz obrysówki na całym obwodzie ma taki malutki zadziorek który trzyma go na miejscu, zrobiłem jak napisał @grzegorzlis wkrętak w dziurke od spodu i delikatnie przekręciłem i klosz palcami prawo lewi i wyszedł, także spoko, podziękował :)

 

a z masą po dwóch godzinach doszedłem, jak zakładałem zderzak po klejeniu to gdzieś szarpnąłem za kabel i wyskoczyły 3 konektorki, od masy, kierunku i stopu. Podłączyłem ale odwrotnie stop z masą, i to było przyczyną że działało ale nie do końca, też myślałem że zasyfione i poczyściłem wszystkie konektorki w lampie i styki we wtyczce, ale dopiero jak poprawiłem kabelki to zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Klosz obrysówki na całym obwodzie ma taki malutki zadziorek który trzyma go na miejscu, zrobiłem jak napisał @grzegorzlis wkrętak w dziurke od spodu i delikatnie przekręciłem i klosz palcami prawo lewi i wyszedł, także spoko, podziękował :)

 

a z masą po dwóch godzinach doszedłem, jak zakładałem zderzak po klejeniu to gdzieś szarpnąłem za kabel i wyskoczyły 3 konektorki, od masy, kierunku i stopu. Podłączyłem ale odwrotnie stop z masą, i to było przyczyną że działało ale nie do końca, też myślałem że zasyfione i poczyściłem wszystkie konektorki w lampie i styki we wtyczce, ale dopiero jak poprawiłem kabelki to zadziałało

zuch z ciebie co niemiara  :hehe: :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, chris_66 napisał:

zuch z ciebie co niemiara  :hehe: :yes:

Śmiej się śmiej :D ale jak ledwo ogarniam co to masa to sam się dziwie że doszedłem do tego, już miałem z samego rańca jechać do elektryka żeby mi to rozgarnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Proszę o poradę nie działa lewa obrysówka od dyszla w Sprite.

Wszystkie światła działają oprócz tej jednej.

Sprawdzalem brak w niej napięcia.

Gdzie szukać przyczyny?Dodam tylko że wracając wczoraj zauważyłem że gaśnie i się zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzalem brak w niej napięcia.
Gdzie szukać przyczyny?Dodam tylko że wracając wczoraj zauważyłem że gaśnie i się zapala.


Skoro mruga to gdzieś brak kontaktu, zaśniedziałe gniazdo, jakieś połączenia, rozgałęzienia.
Zarówno od plusa jak i masy.
Zacznij poszukiwania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konrad_b napisał:

to ja tylko dorzucę fotkę jak "zabezpieczone" sa przewody w porządnej podobno niemieckiej przyczepie

przy okazji wymiany lampek, dałem na koszulkę termokurczliwą 

Są przyczepy niemieckie i niemieckie ;).

Widać oszczędności z Hobby ładują do Fendta bo u mnie dwie dodatkowe izolacje. 

20190209_122236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.