Skocz do zawartości

Brak lewej tylnej obrysówki w hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uprzejmie proszę o pomoc w poniższej sprawie.

W przyczepie hobby de luxe 495 z  1995 r przestała działać lewa tylna obrysówka biało czerwona (górna).

Sprawdziłem miernikiem i (+) jest (kabel biało czerwony). 

Nie ma masy (kabel biały). 

Poza tym wszystko działa.

Doradźcie co robić

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grzegorzlis zmienił(a) tytuł na Brak lewej tylnej obrysówki w hobby
  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj!
Zajrzyj do wnętrza lewej lampy zewnętrznej (tej na zderzaku) - tam często zbiegają się połączenia przewodów. Jeśli ich tam nie znajdziesz, to pozostaje przeglądanie zakamarków w okolicy lampy i dojście do podłączeń po przewodach. Ostatecznie, możesz też doprowadzić dodatkową "masę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

Wygląda na to, że zasilanie tylnej górnej obrysówki  biegnie górą przyczepy  wewnątrz ściany (pod sklejką) do przedniej górnej obrysówki.

Stamtąd schodzi w dół do skrzynki rozdzielczej.

Kabel jest na wierzchu w skrzynce , w przedniej obrysówce i wychodzi ostatecznie w tylnej obrysówce (pod kloszem lampy).

Spróbuję pociągnąć masę z obudowy przyczepy (aluminiowej blachy ściany) tylko czy to jest prawidłowe rozwiązanie?

Czytałem gdzieś, że masa przyczepy i masa świateł nie może być ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zlokalizowałeś przewody tej "obrysówki", to sprawdź miernikiem ciągłość przewodu "masowego" i ewentualnie miejsca w których ma połączenia z instalacją (czy końcówki nie są gdzieś zaśniedziałe, skorodowane itp.). Jeśli sam przewód ma przerwę, to może się uda go łatwo wyciągnąć ze ściany, jednocześnie wciągając nim nowy.
Gdy jednak zdecydujesz się podać "nową masę", to skorzystaj z najbliżej położonej lampy oświetlenia zewnętrznego (masa świateł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdziłem wszystko

Przewód masowy ma przerwę wewnątrz przyczepy i nie można go wyjąć.

Podłączyłem masę do śruby mocującej lampkę. 

Obrysówka świeci się choć napięcie na przewodach jest niższe => + - 9v

Dziękuję za podpowiedzi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 18:24, Kristofer napisał:

Jak już zlokalizowałeś przewody tej "obrysówki", to sprawdź miernikiem ciągłość przewodu "masowego" i ewentualnie miejsca w których ma połączenia z instalacją (czy końcówki nie są gdzieś zaśniedziałe, skorodowane itp.). Jeśli sam przewód ma przerwę, to może się uda go łatwo wyciągnąć ze ściany, jednocześnie wciągając nim nowy.
Gdy jednak zdecydujesz się podać "nową masę", to skorzystaj z najbliżej położonej lampy oświetlenia zewnętrznego (masa świateł).

Jest jakiś sposób na pociągnięcie przewodu bez rozbierania połowy przyczepy ?

Chciałem dorobić obrysówki u siebie i słabo to widzę, zostaje ciągnięcie "po wierzchu" wewnątrz przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musisz mieć obrysówek to ich nie montuj.

Mój diagnosta powiedział, że obrysówki to nie problem i jak moja nie działa to trzeba ją zdjąć i drugą też i załatwione.

Jeśli jednak chcesz je mieć to przewiercasz otwór z zewnątrz do wewnątrz przyczepy, W szafkach prowadzisz kabel i schodzisz nim w dół do świateł pozycyjnych. Prowadzisz go  tam gdzie go w miarę nie widać.

Tak mi poradził ktoś w serwisie przyczep.

Zdjęcie szafek to mega robota a i tak jakoś kabel musisz w dół poprowadzić a nie w każdym miejscu masz szafki by pod nimi poprowadzić kabel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grzegorzlis napisał:

Jeśli nie musisz mieć obrysówek to ich nie montuj.

Mój diagnosta powiedział, że obrysówki to nie problem i jak moja nie działa to trzeba ją zdjąć i drugą też i załatwione.

Jeśli jednak chcesz je mieć to przewiercasz otwór z zewnątrz do wewnątrz przyczepy, W szafkach prowadzisz kabel i schodzisz nim w dół do świateł pozycyjnych. Prowadzisz go  tam gdzie go w miarę nie widać.

Tak mi poradził ktoś w serwisie przyczep.

Zdjęcie szafek to mega robota a i tak jakoś kabel musisz w dół poprowadzić a nie w każdym miejscu masz szafki by pod nimi poprowadzić kabel.

 

Ja wlasnie chciałem dołożyć, bo w nocy lepiej widać co się dzieje z ogonem

chcialem zrobić tak jak maja oryginalnie u góry, ale prowadzenie kabli wewnątrz mnie odwiodło od tego pomysłu 

ostatecznie obrysówki zamontowałem na wysokości tylnich świateł, a kable są w kufrze to nie straszą 

Myślałem ze może jest jakiś sposób aby zrobić to bezinwazyjnie, ale widzę ze jedyny sposób to korytko kablowe schowane gdzies w rogu za zasłonami 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój diagnosta twierdzi że obrysówki powinny być na górze  a nie na dole. Jak ich nie ma to nie za dobrze ale jak są w innym miejscu to całkiem źle. Ja też miałem pomysł żeby zamontować je na dole na wysokości świateł mijania ale diagnosta twierdzi że lepiej całkiem zdjąć niż montować w niedozwolonym miejscu. 

Edytowane przez grzegorzlis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik ustaw z dnia 15 grudnia 2016 r.
Poz. 2022
OBWIESZCZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1)
z dnia 27 października 2016 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych
pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Wystarczy poczytać i się zastosować, diagnosta nie ma co gdybać i dawać dobrych rad typu, lepiej będzie czy nie będzie, to nie ciocia i doradztwo na rodzinnym spędzie

Po to są przepisy żeby je znać i stosować.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówki maja na dole i jakoś nikt się nie czepia. Zreszta tak jak kolega podał jest rozporządzenie i dokładnie mówi co i jak.

pewnie ze lepiej gdyby były u góry 

do mnie diagnosta nic nie mówił, a tak to wyglada. Żałuje tylko ze nie założyłem LEDow, niby był plan wsadzić żarówki LED ale chińskie badziewie po roku przestaje świecić :(E8BBA98E-83F8-482D-BBF9-9AED8D38EADC.thumb.jpeg.8a7a09f1b8fa790f531aad548ccabf2c.jpegA3DF5092-EE8A-4534-B731-3A7E3B0361EB.thumb.jpeg.27c8e26beb86951f6e5784cc04c041d0.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Krzysztof. Są konkretne przepisy i wymagania, które wskazują co jest wymagane, a co dopuszczalne, więc dla chcących być z nimi w zgodzie, przytaczam to, co w przepisach widnieje.

Poz. 305 OBWIESZCZENIE. z 30_01_2015.pdf

Tu wybrałem jedynie tekst dotyczący świateł:

Rozdział 3
Światła
§ 12. 1. Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:
1) drogowe – pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości
przekraczającej 40 km/h;
2) mijania – pojazd samochodowy;
3) kierunkowskazów – pojazd samochodowy i przyczepa; nie stosuje się do motocykla jednośladowego
zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.;
4) hamowania „stop” – pojazd samochodowy i przyczepa;
5) oświetlające tylną tablicę rejestracyjną – pojazd samochodowy i przyczepa;
6) pozycyjne przednie – pojazd samochodowy oraz przyczepa o szerokości 1,6 m lub więcej;
7) pozycyjne tylne – pojazd samochodowy i przyczepa;
8) odblaskowe tylne inne niż trójkątne – pojazd samochodowy;
9) odblaskowe tylne trójkątne – przyczepa;
10) odblaskowe przednie – przyczepa;
11) odblaskowe boczne – pojazd samochodowy o długości przekraczającej 6,0 m, ciągnik siodłowy
i przyczepa;
12) awaryjne – pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;
13) przeciwmgłowe tylne – pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;
14) cofania – pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej
masie całkowitej powyżej 750 kg; dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz
pierwszy po dniu 1 sierpnia 2009 r.;
15) obrysowe przednie i tylne – pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 2,1 m; nie
stosuje się do podwozia samochodu ciężarowego z kabiną w zakresie świateł
obrysowych tylnych;

16) pozycyjne boczne – pojazd samochodowy i przyczepa, których długość przekracza 6 m (długość
przyczepy powinna być liczona razem z dyszlem);
17) oznakowanie odblaskowe konturowe:
a) tylne – pojazd o szerokości większej niż 2100 mm należący do następujących kategorii:
– N2 o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t oraz N3; nie dotyczy podwozia samochodu ciężarowego
z kabiną i ciągnika siodłowego,
– O3 i O4,
b) boczne – pojazd o długości większej niż 6000 mm należący do następujących kategorii:
– N2 o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t oraz N3; nie dotyczy podwozia samochodu ciężarowego
z kabiną i ciągnika siodłowego,
– O3 i O4
– stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 10 października
2009 r.
2. Przepisów ust. 1:
1) pkt 12–15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. oraz pojazdu Sił
Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;

2) pkt 16 nie stosuje się do podwozia samochodu ciężarowego z kabiną.
3. Ponadto dopuszcza się wyposażenie w następujące światła:
1) drogowe – pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 1;
2) przeciwmgłowe przednie – pojazdu samochodowego;
3) pozycyjne przednie – przyczepy innej niż wymieniona w ust. 1 pkt 6;
4) postojowe – pojazdu samochodowego o długości nieprzekraczającej 6,0 m i szerokości
nieprzekraczającej 2,0 m; zabrania się umieszczania tych świateł na innych
pojazdach;
5) odblaskowe boczne – pojazdu samochodowego innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 11;
6) odblaskowe przednie – pojazdu samochodowego;
7) jazdy dziennej – pojazdu samochodowego;
8) pozycyjne boczne – pojazdu innego niż wymieniony w ust. 1 pkt 16;
9) obrysowe przednie i tylne – pojazdu samochodowego i przyczepy, o szerokości od 1,8 m do 2,1 m oraz
podwozia samochodu ciężarowego z kabiną;

10) cofania – przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg oraz przyczepy,
o której mowa w ust. 1 pkt 14, zarejestrowanej po raz pierwszy do dnia
1 sierpnia 2009 r.;
11) awaryjne – motocykla;
12) przeciwmgłowe tylne – motocykla;
13) odblaskowe tylne inne niż trójkątne – przyczepy;
14) oznakowanie odblaskowe konturowe – wszystkich innych kategorii pojazdów, niewymienionych w ust. 1 pkt 17,
w tym podwozia samochodu ciężarowego z kabiną i ciągników siodłowych;
15) narożne – pojazdu samochodowego.
4. Na wózku bocznym motocykla powinny być umieszczone światła:
1) pozycyjne przednie,
2) pozycyjne tylne,
3) odblaskowe tylne,
4) kierunkowskazów; przepis stosuje się do pojazdu wyprodukowanego po dniu 30 czerwca 1993 r.,
odpowiadające warunkom określonym dla tych świateł; światła pozycyjne powinny się włączać i wyłączać równocześnie ze
światłami pozycyjnymi motocykla.
5. Na wózku bocznym motocykla zabrania się umieszczania światła drogowego, światła mijania i światła przeciwmgłowego.
6. Na pojazdach kategorii M1 i O1 nie umieszcza się oznakowania odblaskowego konturowego.
7. W przypadku braku szczegółowych wymagań, charakterystyki świateł wymienionych w § 2 załącznika nr 6 do rozporządzenia,
takie jak: światłość, barwa, powierzchnia widoczna, nie powinny się zmieniać podczas świecenia się lampy.
§ 13. 1. Światła pojazdu powinny odpowiadać następującym warunkom ogólnym:
1) światła przeznaczone do oświetlania drogi przed pojazdem powinny być umieszczone w sposób umożliwiający łatwą
regulację kierunku strumienia świetlnego;
2) osie świateł sygnalizacyjnych powinny być równoległe do płaszczyzny jezdni, osie świateł odblaskowych bocznych
i pozycyjnych bocznych powinny być ponadto prostopadłe do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu, a osie pozostałych
świateł sygnalizacyjnych – równoległe do tej płaszczyzny; dopuszcza się odchylenia od powyższych kierunków
nie większe niż 3°;
3) światła tego samego rodzaju powinny mieć takie same właściwości świetlne i powinny być umieszczone symetrycznie
względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu; warunku symetrii rozmieszczenia nie stosuje się do świateł
oświetlających tylną tablicę rejestracyjną oraz pojedynczych świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych;
4) nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu; warunku nie stosuje się do świateł drogowych;
5) światła mijania powinny dawać wyraźną granicę światła i cienia;
6) światła czerwone nie powinny być widoczne z przodu, a światła białe (żółte selektywne) – z tyłu, z wyjątkiem światła
cofania oraz świateł dodatkowych przewidzianych w § 24 ust. 1 pkt 8, § 25 ust. 2, § 26 ust. 3, § 27 ust. 2, § 31 ust. 1
oraz w § 32 ust. 1.
2. Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:
1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne
(jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane
tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy
światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie
pojazdu;
2) światła drogowe, mijania i przeciwmgłowe przednie nie mogły być włączone, jeżeli nie są włączone równocześnie
światła wymienione w pkt 1; przepisu nie stosuje się do świateł drogowych lub mijania, kiedy są używane do wysyłania
krótkich, przerywanych sygnałów ostrzegawczych.
3. Światła i oznakowanie odblaskowe powinny ponadto odpowiadać warunkom szczegółowym, określonym w załączniku
nr 6 do rozporządzenia.

 

Załącznik nr 6 (bardzo istotny):

Załącznik nr 6
WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZĄCE ŚWIATEŁ ZEWNĘTRZNYCH POJAZDU SAMOCHODOWEGO
I PRZYCZEPY
§ 1. 1. Zespół dwóch niezależnych lub zgrupowanych świateł, takich samych lub różnych, lecz o jednakowym przeznaczeniu
i jednakowej barwy, uważa się za jedno światło, jeżeli rzut ich powierzchni świetlnych na płaszczyznę poprzeczną
zajmuje co najmniej 60% powierzchni najmniejszego prostokąta opisanego na rzutach tych powierzchni świetlnych oraz
pod warunkiem, że światła te zostały homologowane jako światło typu D (zgodnie z oznaczeniem homologacyjnym); nie
stosuje się do świateł drogowych, świateł mijania i świateł przeciwmgłowych przednich.
2. Ilekroć w niniejszych przepisach jest mowa o „odległości rozmieszczenia świateł”, należy przez to rozumieć, że:
1) największą wysokość mierzy się od płaszczyzny jezdni do najwyższego punktu powierzchni świetlnej przy pojeździe
nieobciążonym;
2) najmniejszą wysokość mierzy się od płaszczyzny jezdni do najniższego punktu powierzchni świetlnej przy pojeździe
nieobciążonym;
3) odległość od bocznego obrysu pojazdu mierzy się do najbardziej odległego od podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu
punktu powierzchni świetlnej;
4) odległość od przedniego lub tylnego obrysu pojazdu mierzy się do najbardziej wysuniętego odpowiednio do przodu
lub do tyłu punktu powierzchni świetlnej;
5) odległość między dwoma światłami skierowanymi w tę samą stronę mierzy się między najbliższymi punktami rzutów
ich powierzchni świetlnych na płaszczyznę prostopadłą do osi tych świateł.
3. Powierzchnia świetlna oznacza dla świateł widoczną powierzchnię wysyłającą światło, a dla świateł odblaskowych
– widoczną powierzchnię odbijającą światło.
4. Boczny obrys pojazdu oznacza płaszczyznę równoległą do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu, przechodzącą
przez najdalej wysunięty punkt na zewnątrz pojazdu, z wyjątkiem lusterek, świateł bocznych i elementów elastycznych
(§ 2 ust. 2 rozporządzenia).
5. Przedni lub tylny obrys pojazdu oznacza pionową płaszczyznę prostopadłą do podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu,
przechodzącą przez najdalej wysunięty odpowiednio do przodu lub do tyłu punkt pojazdu.
6. Przewidziane w § 2 kol. 12 i 13:
1) kontrolny sygnał włączenia, który wskazuje, że urządzenie zostało włączone, ale nie wskazuje, czy działa ono normalnie;
2) kontrolny sygnał działania, który wskazuje, że urządzenie zostało włączone i działa normalnie,
jeśli są to sygnały świetlne, powinny być umieszczone w miejscu zapewniającym kierowcy dobrą ich widoczność i nie powinny
utrudniać obserwacji drogi; kontrolny sygnał włączenia może być zastąpiony kontrolnym sygnałem działania; jeżeli
umieszczenie kontrolnego sygnału włączenia jest zabronione, nie oznacza to, że zabronione jest umieszczenie kontrolnego
sygnału działania.
§ 2. Światła zamontowane na pojeździe powinny odpowiadać warunkom podanym w poniższej tabeli (załączony tekst ustawy w pliku pdf).

PS

Odnośnie światła obrysowego, to z tabeli do załącznika nr 6 wynika, co następuje:
Światła obrysowe przednie i tylne; ilość 2 widoczne z przodu i dwa widoczne z tyłu *36; barwa biała z przodu i czerwona z tyłu *36; rozmieszczenie na pojeździe (w mm), na szerokości *1 - możliwie najbliżej bocznego obrysu pojazdu, lecz nie dalej niż 400 mm od tego obrysu;
na wysokości - możliwie najwyżej, przy spełnieniu warunku rozmieszczenia na szerokości oraz symetrii świateł;
inne wymagania - nie bliżej niż 200 mm od światła pozycyjnego przedniego lub tylnego;
sygnał kontrolny włączenia - dopuszcza się; jego funkcję powinien spełniać sygnał przewidziany dla świateł pozycyjnych;
Inne warunki - światło widoczne z przodu i światło widoczne z tyłu, umieszczone po tej samej stronie pojazdu, mogą być połączone w jednym urządzeniu,
pod warunkiem spełnienia pozostałych wymagań.

*)
1) Światła pojedyncze motocykla powinny być umieszczone w podłużnej płaszczyźnie symetrii pojazdu, z wyjątkiem świateł drogowych i mijania umieszczonych obok siebie, które powinny być symetryczne względem tej płaszczyzny; światła występujące parami powinny być symetryczne względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu.
[...]
36) Dopuszcza się obecność dodatkowej pary świateł obrysowych tylnych i przednich, wystających poza obrys pojazdu, umieszczonych z tyłu pojazdu, jeśli obowiązkowe światła obrysowe nie wystają poza obrys pojazdu.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jak zdjąć obudowę obrysówki żeby wymienić żarówkę? Wzięła się przepaliła a nie chcę nic połamać. Próbowałem od spodu wcisnąć ten języczek, ale ani drgnie

07BE29F7-0CCC-4D75-BD25-6C1D6A2C98EF.jpeg

30507011-D846-4651-849E-76970DB9E15A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2018 o 10:15, chris_66 napisał:

Dziennik ustaw z dnia 15 grudnia 2016 r.
Poz. 2022
OBWIESZCZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA1)
z dnia 27 października 2016 r.
w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych
pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Wystarczy poczytać i się zastosować, diagnosta nie ma co gdybać i dawać dobrych rad typu, lepiej będzie czy nie będzie, to nie ciocia i doradztwo na rodzinnym spędzie emoji31.png

Po to są przepisy żeby je znać i stosować.

Wysłane z Tapatalka
 

Rozporządzenie można znaleźć bez problemu i każdy da sobie z tym radę.

Dyskusja dotyczy sytuacji gdy nie da się zrobić tak jak jest w rozporządzeniu => obrysówgka nie świeci a prowadzenie kabli po wierzchu nie wygląda super.

Jeśli masz pomysł jak mam znaleźć masę to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacekzoo napisał:

Podepnę się pod temat, jak zdjąć obudowę obrysówki żeby wymienić żarówkę? Wzięła się przepaliła a nie chcę nic połamać. Próbowałem od spodu wcisnąć ten języczek, ale ani drgnie

ten języczek to tylko ujście wody, po bokach chyba są zatrzaski - ole mogę się mylić bo dawno nie wsadzałem paluchów w taką lampę 

4 minuty temu, grzegorzlis napisał:

obrysówgka nie świeci a prowadzenie kabli po wierzchu nie wygląda super.

Jeśli masz pomysł jak mam znaleźć masę to będę wdzięczny.

daj jakieś fotki lampki, kabli od środka itp

każda buda ma inaczej , większość ma prowadzone kable od środka, kwestia znaleźć gdzie one są 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.