Skocz do zawartości

Problem z podłączaniem


laisar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien zgryz z podłączaniem świateł przyczepy - co któryś raz zdarza się, że po zrobieniu tego świeci się w samochodzie tylne przeciwmgielne. Żeby było jeszcze ciekawiej - po pewnym czasie powoli gaśnie. Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

Najpierw myślałem, że to fuszerka monterów haka, bo zdarzyło się to zaraz pierwszego razu, ale przed wyjazdem gniazdko sprawdził oczywiście diagnosta na SKP. Ponieważ jednak przyczepę brałem już na wyjeździe, to doszedłem do wniosku, że będę reklamował dopiero po powrocie. Przyczepka jest szeroka i przeciwmgielne i tak by nie raziło nikogo jadącego za mną, a poza tym zawsze trochę zwiększa widoczność zestawu (;

 

Pomyślałem też, że to może coś z przyczepą jest nie tak - może ktoś coś niestandardowo przerobił, więc też trzeba sprawdzić najpierw. A tu przy następnym podłączaniu zonk: wszystko jest OK. Przy kolejnym też, za to przy następnym - znowu przeciwmgielne. Wynikałoby z tego, że może coś nie tak jest z wtyczką lub gniazdkiem, ale mimo ze 20 prób za każdym razem się świeciło...

 

Oczywiście, jak będę miał chwilę, to i tak podjadę do montażystów i może jeszcze raz do SKP, ale zanim to nastąpi może ktoś z Was ma jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodziłyby tylko światła zewnętrzne, bo nie ma połączenie z wewnętrzną instalacją, ale... sprawdziłem wszystkie - są łatwo dostępne, więc wyjąłem wszystkie żarówki i nic. Jeśli się świeci, to świeci, jak nie - to nie.

 

Jak wiadomo wtyczka ma takie specjalne wycięcie, a gniazdo wypust, więc teoretycznie nie ma możliwości jakiegoś krzywego podłączenia, ale może coś tam jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że wiązka w Dacii jest podpięta bezpośrednio pod światła. Jeśli jest wszystko ok, gdy wtyczka jest odłączona, to może znaczyć, że instalacja przyczepy zwiera Ci światło przeciwmgielne. Ale to tylko moje domysły, a ja tu fachowcem nie jestem. Jak chcesz to podjedź do mnie i spróbujemy podpiąć Twoją przyczepę do mojego Logana i zobaczymy jaki będzie tego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem gdzieś w przyczepie podłączonego do instalacji 12v akumulatora?

 

Generalnie sprawa wygląda tak że w zachodnich przyczepach zazwyczaj pin do światła przeciwmgielnego był wykorzystywany do zasilenia instalacji 12V.

 

Następnym razem jak podepniesz i będzie świeciło się przeciwmgielne w aucie to proponuje wziąć miernik do ręki i sprawdzić czy przypadkiem napięcie z przyczepy do auta nie jest podawane.

 

Podaj co to za auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek: bardzo dziękuję za propozycję, ale jakbym miał ten czas co go nie mam żeby do Ciebie podjechać, to już bym pewnie męczył hak-manów - i tak do nich jeszcze drugą sprawę, więc nie byłby to całkiem zmarnowany wyjazd, skoro...:

 

Tomii: bingo! Czyli wbrew temu co mi powiedziano, jest jednak jakieś połączenie obu instalacji... Nie znam się zbytnio na elektryce, ale wydaje mi się tylko dziwne, że bez akumulatora w obwodzie w ogóle nic nie działa mimo podłączenia do samochodu. Ponieważ jednak oddaję przyczepę ojcu już w najbliższy weekend, to raczej nie zdążę tego potestować osobiście - przekażę mu jednak szczegóły, może tata będzie chciał coś sam zrobić.

 

(Informacje o zestawie uzupełniłem w profilu).

 

Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie, a szczególnie oczywiście Tomiiemu za trafną radę - jeśli będzie jakaś okazja spotkania niewirtualnego to stawiam jakiś ulubiony napój (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze tylko jedna sprawa - jak rozumiem, Peteku, miałeś na myśli, że należy się spodziewać, że przygasanie z biegiem czasu światła p-mgielnego w samochodzie to objaw rozładowania przez nie przyczepowego akumulatora? Czy wynikałoby z tego z kolei, że ładowanie następuje po normalnym włączeniu przeciwmgielnych? Byłoby to o tyle niewygodne, że wsteczne pali się tylko razem z przednimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.