Skocz do zawartości

Niewiadów 126n


annzaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem świeżynką na forum, chociaż już poczytałam co mogłam (kropla w morzu). Chciałabym na początek wypożyczyć przyczepę lekką Niewiadów N126. Nie bardzo mogę zdecydować się na coś innego ze względu na słabe możliwości samochodu (Ford Fusion 1,4 maks. mas całk. 1605 kg, masa własna 1081,  masa całk. poj. 1605 kg, masa zesp. poj. 2505 kg, DCM przyczepy z hamulcem 900kg, DCM bez hamulca 500 kg). Rodzina liczy dobie 2+2 + pies (średni). Dzieci mają 7 l i 8mcy. Najchętniej zanim zdecyduję się na zakup chciałabym przetestować tę formę wypoczynku. Czy wiecie może o możliwości wynajmu tego typu przyczepy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłaś na OLX ? Widzałem tam ogłoszenia o wynajem, może i jest Niewiadówka. Ewentualnie stacjonarnie na polu kempingowym wynająć na dobę czy dwie. 

Nie wiem czy chodzi Ci o test podróżowania czy mieszkania w takim wynalazku.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam na olx :) Niewiadówki niestety  nie znalazłam. Więc jakby Wam się rzuciło gdzieś w oczy to miejcie mnie w pamięci ;) 

Chodzi o test całości. Zarówno podróży jak i mieszkania. Szczególnie przejścia z fazy "podróż" do fazy "mieszkanie", a tego w stojącym wehikule raczej nie przećwiczę na żywo. Poza tym marzy mi się trochę wolności... ;) 

Chyba, że jest jakaś przyczepa, spełniająca wymagania wagowe, o której istnieniu po prostu nie mam pojęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, annzaw napisał:

Chyba, że jest jakaś przyczepa, spełniająca wymagania wagowe, o której istnieniu po prostu nie mam pojęcia? 

Pewnie, że jest cała masa - chociażby moja :P  Ale ja nie pożyczam -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, annzaw napisał:

Chyba, że jest jakaś przyczepa, spełniająca wymagania wagowe, o której istnieniu po prostu nie mam pojęcia? 

Miałam na myśli konkretny model, inny niż Niewiadów ;):P 

A Twoja to jaka? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Możesz wypożyczyć każdą przyczepę o DMC do 900 kg., a takich przyczep jest trochę na rynku (różnych marek).
Moim zdaniem, przy "stanie rodzinnym", który podałaś, powinnaś celować w wypożyczenie jak największej przyczepy w podanym zakresie wagowym, ponieważ w przeciwnym przypadku już sama wielkość przyczepy i warunki mieszkalne, które taka przyczepka oferuje, niekoniecznie muszą Was do karawaningu przekonać ...
IMHO

PS

http://www.wypozyczalniawarszawa.com/przyczepy

http://www.kempingowo.pl/oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczniesz przygodę z karawaningiem od niewiadówki to będziesz miała wypaczone pojęcie o tej formie wypoczynku pisze Ci to były posiadacz dwóch niewiadówek .

Co do przyczep z dmc do 900 kg wejdż na stronę caravans.nl wpisz odpowiednie dane i będziesz wiedziała jakie modele są w kręgu Twojego zainteresowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem 2 takie jedną e drugą n. Miałem wtedy ledwo ponad 20 lat i inne wymagania- była to super alternatywa dla namiotu bo stawiałem i gotowe. Przy obecnym stanie rodziny czyli 2+2 nie wyobrażam sobie tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, annzaw napisał:

 

Miałam na myśli konkretny model, inny niż Niewiadów ;):P 

A Twoja to jaka? :) 

Wszystko jest pod Awatarem - Buerstner City 390tl - DMC 900 kg.

Nie polecam wprawdzie cepki z maksymalnym możliwym DMC ale na próbę może być. Nie musisz od razu jechać w góry B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  widać  w podpisie  mam N126n i rodzinkę  2+2.Po odpowiedniej adaptacji mam 2 pojedyncze  łóżka i 1 podwójne . Podróżować  tą  przyczepą  trzeba  po prostu  lubić  bo nie  każdemu  taki  mały  hardkor  odpowiada . Jak  piszą  wyżej  w Twoim  przypadku  niewiadówka  odpada  obojętnie  jaki  model . Wypożycz tzw. zgniłka  i wtedy  zobaczysz  czy  karawaning Ci  odpowiada . Jeśli  jednak  stawiasz  na  laminat  to na  Fanklubie  Niewiadówek jegomość  się  ogłasza.  Powodzenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za podpowiedzi. 

1 godzinę temu, tantalos napisał:

Jak  widać  w podpisie  mam N126n i rodzinkę  2+2.Po odpowiedniej adaptacji mam 2 pojedyncze  łóżka i 1 podwójne . Podróżować  tą  przyczepą  trzeba  po prostu  lubić  bo nie  każdemu  taki  mały  hardkor  odpowiada . Jak  piszą  wyżej  w Twoim  przypadku  niewiadówka  odpada  obojętnie  jaki  model . Wypożycz tzw. zgniłka  i wtedy  zobaczysz  czy  karawaning Ci  odpowiada . Jeśli  jednak  stawiasz  na  laminat  to na  Fanklubie  Niewiadówek jegomość  się  ogłasza.  Powodzenia . 

Dlaczego w moim przypadku odpada? 

I co to jest zgniłek ?:huh: Ah, i możesz podesłać link do ogłoszenia, o którym piszesz? Albo chociaż podpowiedz, w którym wątku forum ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  po kolei  :

Zgniłek,pieczarkarnia  to potoczne  określenie  przyczep  zbudowanych  z blachy ,sklejki , styropianu  o konstrukcji szkieletowej  z drewnianych  kantówek. Czyli  prawie  wszystkie  przyczepy  które  widzisz  na  drodze  oprócz  niewiadówek  które  są  zbudowane  z  laminatu . 

Uważam  że  niewiadówka nie jest  dla  ciebie  dobrym  wyborem  jeśli  to  twój  pierwszy  raz . Zmieszczenie  się  dla  4osobowej  rodziny  na  tak małej  powierzchni  jest  naprawdę  wyzwaniem  jeśli  nie  jest  się  dobrze  zorganizowanym. Ale jak  najbardziej    możesz  spróbować , tel  do  wynajmującego  500216744. 

Ja  zdecydowałem  się  na  enkę  bo  jest  lekka i bardzo  zwrotna . Pakuję  się  z nią  czasami  w miejsca  gdzie  większą przyczepą  bym  się  po  prostu  nie  zmieścił  albo  został  wisieć  na  jakiejś skarpie  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tantalos napisał:

Może  po kolei  :

Zgniłek,pieczarkarnia  to potoczne  określenie  przyczep  zbudowanych  z blachy ,sklejki , styropianu  o konstrukcji szkieletowej  z drewnianych  kantówek. Czyli  prawie  wszystkie  przyczepy  które  widzisz  na  drodze  oprócz  niewiadówek  które  są  zbudowane  z  laminatu . 

Zgniłek to potocznie zgniła przyczepa. Zgniłkiem może być każda przyczepa. Niewiadówka także, tylko, że z racji, że jest wykonana z laminatu to nie zgniją jej ściany, ale wnętrze już tak. Tutaj na forum taka nomenklatura obowiązuje :) 

Lepiej nie mącić koledze, bo określenie "zgniłek" jest używany na forum właśnie do określenia zgniłych i zapuszczonych przyczep.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.