Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna Knaus 12V-230V


Miskku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jak widać od dawna jestem użytkownikiem forum a raczej obserwatorem. Obiecuje się poprawić :) 

Obecnie posiadam cepke knaus azur 560 i mam dalikatną zagwozdkę dot. elektryki...

Mianowicie jest instalacja jak wiadomo 230V i 12V w przyczepie nie ma akumulatora więc 12V jest z 230V

Czy po podłączeniu gniazda chociaż do samochodu nie powinno się pokazać 12v ? Jaki jest sens w takim razie tej 12V instalacji, może ktoś ma jakies fajne pomysły, żeby chociaż na chwile można było uruchomić taką instalacje, chociaż na czas spania na parkingu.

rok temu byłem na węgrzech i spałem na parkingu przed basenami i trochę denerwujące było świecenie w przyczepie telefonem gdzie naokoło wszyscy mieli światła zapalone :lol:

z góry dziekuje wszystkim za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Piszesz, że od dawna czytasz forum, więc wróć do tematów związanych z instalacją elektryczną przyczep - zapewniam Cię, że wszystko jest opisane w "setkach" postów.
Poza tym, jeśli już liczysz na bardziej konkretne podpowiedzi, to konkretnie też zapytaj (zdjęcia, opis swojej instalacji w przyczepie, łącznie z przyłączem przyczepy oraz holownika, jak i zamontowanego zasilacza itd.). Istotne jest, jakie gniazdo i wtyk ma samochód i przyczepa. Może być też tak, że 12 V będziesz miał np. po włączeniu oświetlenia przeciwmgłowego w samochodzie. Wszystko jest na forum opisane, więc zapraszam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Tak czytałem owszem na prawdę dużo, bez powodu nie dodałem tego posta.

Gniazdo w aucie i przyczepie 7 pin. Przyłącz do przyczepy tylko zewnętrzny 230v.

Jeżeli mógłbym mieć 12v po właczeniu przeciwmgielnego, tzn że stojąc na parkingu musiałbym mieć zapalone światła drogowe plus przeciwmgielne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem w tym, że próbowałem załączyć światła przeciwmgielne a nadal zero oznak prądu.. więc czy ma jakiś sens taka instalacja 12v ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie instalacja była tak robiona, że po załączeniu przeciwmgielnego pojawiało się napięcie 12V. Jak nie ma to coś jest nie tak z instalacją.

Co do sensu? Przy instalacji 7 żyłowej nie bardzo. Żebym miał 12V z instalacji samochodu mój zestaw świeci jak choinka. Pozycyjne 8 szt. i 4 przeciwmgielne :P

Ale dołożyłem sobie mały żelowy akumulator ( 14Ah ) i jest git. Na takie postoje przelotowe wystarcza mi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. W takim razie muszę szukać przyczyny braku prądu. 

 

Wymyslilem juz inny patent, gdyż gniazdko do przyczepy zrobiłem na przekaźnikach, to zrobie sobie przekaźnik od przeciwmgielnego z przełącznikiem na prąd stały, aku w aucie mam 110ah wiec na postój wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przeróbce instalacji w samochodzie to inna bajka :) . Ja bym pomyślał jeszcze o jakimś wskaźniku rozładowania akumulatora lub zabezpieczeniu, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku bez prądu do uruchomienia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.