Skocz do zawartości

Mycie przyczepy z czarnych zacieków


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem na etapie mycia przyczepy kempingowej. Problem mam z czarnymi zaciekami na budzie które nie chcą zejść. Czym wy to myjecie?? Apc Adbl Pro przy 1do10 nie daje rady jutro spróbuje 1do5. Testowałem wyjście w postaci korekty lakieru tego laminatu i to się sprawdza. Ale co sezon polerowac ? Średnio mi się to uśmiecha. A widziałem na yt jak to amerykance myją. Jest jakaś chemia na te zacieki. Chemia ma w nazwie po angielsku ogólnie Black streak remover.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, radziu797 napisał:

[...] Czym wy to myjecie?? [...] Jest jakaś chemia na te zacieki.

Witam! Używałem (bardzo sporadycznie!) tych preparatów:

http://camp-support.pl/product/Plyn-do-mycia-przyczep-i-kamperow-Acti-Wash-500-ml-1440556?CategoryId=101677&

https://center-camp.pl/pl/p/Tornado-do-zaciekow-Markiz-Spray-Pianka-500ml/906

Sprawdziły się bardzo dobrze. Pamiętaj, że dla bardzo delikatnego lakieru przyczepy, żadna chemia czyszcząca nie jest korzystna, jeśli zbyt często się jej używa.

Zajrzyj do tego tematu:

http://forum.karawaning.pl/topic/11339-zewnetrzna-polerka-przyczepy/?do=findComment&comment=311793

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowo używałem Cifa i tam gdzie benzyna ekstrakcyjna sobie nie poradziła tam się sprawdził. Nie zauważyłem żadnego uszkodzenia lakieru jednak trzeba dobrze spłukać bo zostaje po wyschnięciu biały nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black stripe remover p.st. najczęściej używany Holandii płyn do tego celu , dostępny w każdym sklepie carawaningowym min w obelink . Strona z produktami  www.123products.nl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tantalos napisał:

Ja  także  używam  Dimer . Jest  wydajny i bardzo mocny  więc  trzeba  uważać przy  rozcieńczaniu.

Też polecam. Bardzo silny, trzeba rozcieńczyć wg. instrukcji i potem umyć ponownie szamponem z woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Dimmer jest dobry bo każdy go ma i jest tani, ale można sobie zniszczyć naklejki jak nieuważnie się nim myje i rozcieńcza. Trzeba o tym pamiętać.

Wysłane z Tapatalka
 

Nie tylko naklejki. Na starszych przyczepach pięknie zmywa paski

używam dimera do plastików, ale jak tylko dostanie sie na ciemne paski (hobby 91r) to tez je ładnie zmywa ;) 

mycie dachu może i fajne schodzi, ale potem w miejscach gdzie woda ze środkiem spływa pi ścianie jest „wyżarte”

w starszych przyczepach lepiej uważać

Juz faktycznie lepiej „cifem” choć te środki są ścierne i po kilku szorowaniach będzie gola blacha ;)

niestety najlepszym środkiem jest chyba zabezpieczyć przed zima i położyć wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje to http://laufers.pl/piana-aktywna-delta-force-plus-nano

W formie rozcieńczonej do mycia całego kampera i w formie czystego koncentratu na gąbkę do mycia zacieków. U mnie efekt jest zadowalający, choć czasami trzeba na bardziej upierdliwych zaciekach przemyć kilka razy. Tylko stosując formę nierozcieńczoną zalecam używanie rękawiczek lateksowych bo po chwili piecze w łapy, a że ma w sobie wosk to ciężko to spłukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.