Skocz do zawartości

DEKRA nie dala przegladu ze wzgledu na luz hamulca


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ostatnio nie otrzymalem przegladu w Niemczech w DEKRA poniewaz diagnosta stwierdzil ze mam slabo wyregulowane hamulce i on tam widzi za duzy luz.

Co moze byc jego przyczyna ?

Hamulec reczny zaciaga elegancko.

Jest to system AL-KO a przyczepa do Sterckeman 390 CP.

Dziekuje za rady.

WhatsApp Image 2018-04-18 at 12.08.35(1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że zaciąga elegancko? Bo określenie z bazaru raczej.
Równo łapie oba koła? Ma luz na suwadle? Ma luz przy zadziałaniu najazdu? Nie łapie wystarczająco dobrze? Może luz na łożyskach?
Takie wróżenie z fusów i szklanej kuli

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie elegancko czyli rowno lapie oba kola.

Mam wrazenie ze ma jakis luz.

Ja nie wroze, nawet nie probuje.

Jesli znasz niemiecki moge dac ekspertyze w jezyku niemieckim od DEKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK uznajmy ze jest jak piszesz.

Przyczepa rocznik 2009 wiec wszystko mozliwe.

Jak to mozna zniwelowac ?

Czy przy hamowaniu jako kierowca moge slyszec taki PUK jakby w hak ?

To chyba nie normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie normalne, sprawdź najpierw luz na suwadle góra dół i na boki, tu nie powinno być luzu (jeśli jest to tuleje do zmiany), potem luz wzdłuż, też nie powinno być luzu, chyba że amortyzator najazdu masz zły. Na koniec zobacz luz na linkach, może chodzić o za duży ruch (luz) suwadła między pozycją przy normalnej jeździe (wciągnięte suwadło) a początkiem hamowania (suwadło zaczyna się chować), tu może wystarczyć regulacja, chyba że okładzin hamulcowych jest mało

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze byc tak ze ktos mi podmienil ten amortyzator na jakis popsuty lub nie kompletny ?

Luz jest raczej wzdluz niz na gora/dol.

Amortyzator niby dziala bo wypycha sie do przodu ale moze faktycznie jest nie taki jaki powininien byc bo ktos sie nie bal...i podmienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Arecky69 napisał:

Oto ekspertyza od DEKRA

Po co wróżyć z fusów - diagnosta jednoznacznie i wyczerpująco określił co jest nie tak w przyczepie:

Wykryte nieprawidłowości:

- Hamulec najazdowy 1. Siła hamowania osi niewystarczająca

- Hamulec postojowy - niewystarczająca siła hamowania

- Urządzenie najazdowe - zbyt długi skok suwadła

Wskazówki:

Działanie hamulca ( hamulca najazdowego) 1. Lekko nierównomierna siła hamowania.

 

Z mojej strony dodam, że prawdopodobnie gdybyś najpierw wyregulował hamulce , a potem pojechał na stację - problemu byś nie miał - no chyba, że okładziny, albo bębny są już zjechane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kalapan napisał:

Po co wróżyć z fusów - diagnosta jednoznacznie i wyczerpująco określił co jest nie tak w przyczepie:

Wykryte nieprawidłowości:

- Hamulec najazdowy 1. Siła hamowania osi niewystarczająca

- Hamulec postojowy - niewystarczająca siła hamowania

- Urządzenie najazdowe - zbyt długi skok suwadła

Wskazówki:

Działanie hamulca ( hamulca najazdowego) 1. Lekko nierównomierna siła hamowania.

 

Z mojej strony dodam, że prawdopodobnie gdybyś najpierw wyregulował hamulce , a potem pojechał na stację - problemu byś nie miał - no chyba, że okładziny, albo bębny są już zjechane.

 

 

Okladziny sa wymieniane niedawno na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arecky69 napisał:

Okladziny sa wymieniane niedawno na nowe

Więc skoro masz zbyt długi skok suwadła to nigdy hamulce nie będą działały poprawnie.Być może wystarczyłoby je trochę podciągnąć, ale musisz zwrócić uwagę  przy regulacji, bo diagnosta zarzucił Ci , że hamulec nie działa równomiernie, więc trzeba tak je wyregulować żeby zniwelować różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis probowalismy z sasiadem powalczyc pod przyczepa, reczny zaciaga rownomiernie oba kola natomiast jak pojechalem na jazde probna dalej slychac przy hamowaniu takie charakterystyczne PUK jakby w hak.

Co bys mi radzil zrobic bo tu w Niemcowni ciezko tak sobie pojechac do warsztatu zeby Cie nie skubneli...

A ja czuje ze to jakas duperela bo przyczepa tez mega stara nie jest 

WhatsApp Image 2018-05-01 at 13.35.28.jpeg

WhatsApp Image 2018-05-01 at 13.54.18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arecky69 napisał:

Witam 

Ostatnio nie otrzymalem przegladu w Niemczech w DEKRA poniewaz diagnosta stwierdzil ze mam slabo wyregulowane hamulce i on tam widzi za duzy luz.

Co moze byc jego przyczyna ?

Hamulec reczny zaciaga elegancko.

Jest to system AL-KO a przyczepa do Sterckeman 390 CP.

Dziekuje za rady.

 

Skoro powiedział cyt. słabo wyregulowane hamulce i on tam widzi za duży luz

To oznacza ,że należy wyregulować hamulce i skasować ten luz. A to oznacza ,że pewnie za późno hamują. I to walenie czy też pukanie w hak jest właśnie takim objawem gdy nie mamy odpowiednio ustawionych/wyregulowanych  hamulcy. Jeśli po regulacji będziesz miał nadal pukanie przy hamowaniu to amorek jest do wymiany. A klęknął dla tego ,że przyjmował całą siłę bezwładności przyczepy podczas hamowania holownikiem a hamulce nawet nie zadziałały.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wymienie ten amortyzator powinno zniwelowac ten luz tak ?

Hamulce zostaly przy kolach i na linkach dzis dobrze wyregulowane i PUK jest nadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.