Skocz do zawartości

podłączenie gniazda 12v


adko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamontowałem dzisiaj gniazdo 12v w przyczepie hobby 420 kb de luxe z roku 2011. Gniazdo ma służyć do podłączenia suszarki do włosów ,której moc wynosi niecałe 170W. Moja prośba dotyczy podłączenia w szafce elektrycznej (na zdjęciu widać to miejsce ) czy podczas ok 5 min. poboru prądu przez w/w suszarkę coś nie ulegnie spaleniu oraz czy podczas podłączenia holownika też będę miał w tym gniazdku prąd . Mile widziane będą podpowiedzi gdzie lepiej się podpiąć. Pozdrawiam szanowne grono.

20180430_215502.jpg

20180430_215537.jpg

20180430_215523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym takie gniazdo podpiął bezpośrednio pod wyjście z akumulatora + bezpiecznik ( 20 A jak się nie pomyliłem  :swieca: ).

Ty masz w energobloku bezpieczniki 7,5A i 15A. Będą lecieć jak cokolwiek innego włączysz, o ile wcześniej coś się nie przyjara.

Edytowane przez beruang (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. W przyczepie nie mam dodatkowego akumulatora. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem o taki chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adko napisał:

 W przyczepie nie mam dodatkowego akumulatora. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem o taki chodzi. 

2011 rocznik nie ma akumulatora ?  :o :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekałem na potwierdzenie czy to podłączenie jest prawidłowe i dlatego zostawiłem długi przewód wyrazie gdybym musiał coś zmieniać. Dzięki za twoje zainteresowanie tematem , na pewno przewód będzie skrócony szkoda tylko że dalej nie jestem pewny tego podłączenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adko napisał:

Właśnie czekałem na potwierdzenie czy to podłączenie jest prawidłowe i dlatego zostawiłem długi przewód wyrazie gdybym musiał coś zmieniać. Dzięki za twoje zainteresowanie tematem , na pewno przewód będzie skrócony szkoda tylko że dalej nie jestem pewny tego podłączenia. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 22:23, adko napisał:

Witam. Zamontowałem dzisiaj gniazdo 12v w przyczepie hobby 420 kb de luxe z roku 2011. Gniazdo ma służyć do podłączenia suszarki do włosów ,której moc wynosi niecałe 170W. Moja prośba dotyczy podłączenia w szafce elektrycznej (na zdjęciu widać to miejsce ) czy podczas ok 5 min. poboru prądu przez w/w suszarkę coś nie ulegnie spaleniu oraz czy podczas podłączenia holownika też będę miał w tym gniazdku prąd . Mile widziane będą podpowiedzi gdzie lepiej się podpiąć. Pozdrawiam szanowne grono.

20180430_215502.jpg

20180430_215537.jpg

20180430_215523.jpg

Taki konektorek przy 15A szybciutko zakończy żywot. Ciepło jakie na sobie wydzieli może uszkodzić płytkę na jakiej jest zamontowany!!!!!! Skróć kable ( indukcja to raz Ohm/m  to drugie). Zalecam podłączenie bezpośrednio z akumulatora (zamontuj do tego obwodu zabezpieczenie 20A) za pośrednictwem przewodu 4mm2( co prawda przy prądzie stałym nie występuje zjawisko wypychania prądów czyli naskórkowości ale mała redundancja nikogo nie zrujnowała a na pewno nikomu nie zaszkodziła) Można do obwodu założyć diodę o napięciu zaporowym w okolicy do 10V w celu ochrony akumulatora przed głębokim szybkim rozładowaniem. Przy tym napięciu taka moc to spore obciążenie dla instalacji. Samo gniazdo też powinno być z gatunku tych porządniejszych. To tylko moja sugestia i nikogo nie zmuszam do realizacji ale takie porządne podłączenie to spokój na lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem , to chcesz korzystać z tej suszarki wtedy gdy przyczepa jest zasilana z akumulatora samochodu?

Jeśli tak to proponuje podłączenie się bezpośrednio do skrzynki do której wchodzą przewody zasilające przyczepę. U mnie ta skrzynka znajduje się na przedniej ściance przyczepy i widać ją z luku bagażowego. na każdy przewód są po 4 styki. Wiec ma wolne łatwo je znajdziesz gdy włączysz wtyczkę do samochodu nie włączając stacyjki ani innych świateł to tylko na 2 sąsiednich zaciskach będziesz miał 12V. W ten sposób nie obciążysz elektroniki i całej płyty niepotrzebnym prądem 15A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.