Skocz do zawartości

Podmianka lampy, czyli nie do końca udane wakacje


angello

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pilnujcie swoich lamp :( Ktoś, prawdopodobnie 2 tyg temu (doszedłem do tego po zdjęciach), na kempingu podmienił mi lampę na uszkodzoną.

Byłem w szoku, że lampa z Angielki pasuje do Hobby, Burstner, Fendt i że tak łatwo się to demontuje (10 sekund leniwej pracy).

Podmieniona lampa jest starannie obklejona streczem najpierw czerwonym i później białym. Na pierwszy rzut oka ciężko zauważyć uszkodzenie. Dopiero jak z żoną sprawdzaliśmy poprawność działania świateł to wyszło. Żona: "ej, a Ty miałeś uszkodzoną lampę z tyłu?" a ja wielkie WTF.

Złodzieju: brakuje mi na ciebie słów. Pilnujcie swoich lamp!!!

Czy to częste zjawisko? Kradzież, podmianka części na kempingach? :(:( 

W załączeniu podmieniona lampa.

ps. może ktoś ma na sprzedaż taką lampę? Chętnie odkupię. Może być używana!

Lampa lewa, tył, Caraluna 1 do Burstner, Hobby, Fendt

wymiary: 445 x 168 x 100 [mm]

1.jpg

2.jpg

20180427_073317.jpg

20180427_073328.jpg

Edytowane przez angello (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Złodzieje to pomysłowi ludzie ... Na otarcie łez wypada chyba tylko powiedzieć, że złodziej "etyczny" bo podmienił a nie zostawił z "dziurą" w przyczepie. Szkoda słów ... . Możesz powiedzieć na którym kempingu takie rzeczy mają miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zuczek napisał:

Złodzieje to pomysłowi ludzie ... Na otarcie łez wypada chyba tylko powiedzieć, że złodziej "etyczny" bo podmienił a nie zostawił z "dziurą" w przyczepie. Szkoda słów ... . Możesz powiedzieć na którym kempingu takie rzeczy mają miejsce ?

Wiesz, gdybym miał niezbity dowód że to akurat TAM miało miejsce (a ostatnio skakałem tu i tam) to pewnie, napisałbym. A tak, to tylko moje przypuszczenia, bo zorientowałem się po 2 tygodniach i dopiero po zdjęciach doszedłem, kiedy mniej więcej to miało miejsce (patrzyłem kiedy lampa była cała). Nie chce bezpodstawnie kogoś oczerniać, bo to bezsensu ... 

Nowa lampa 365 zł :(:( DZIĘKI ZŁODZIEJ, A MOGŁEM SWOJEMU 7 MIESIĘCZNEMU DZIECKU COŚ KUPIĆ.... !!!!! A bez całej lampy jeździć się nie da :( mandat policja, dowód rejestracyjny i tylko kłopoty

Edytowane przez angello (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, masz rację ale

Myślę, że o oczernianiu nie ma mowy bo złodzieja nie oczernisz ..., złodziejem nie jest właściciel, obsługa ani wypoczywający na kempingu za to każdy z nich dla dobra swojego interesu jest zainteresowany takim faktem, żeby móc mu zapobiec teraz i później. Złodziej / wandal może pójść wszędzie i pojawić się wszędzie, ważne żeby jak najszybciej zapobiec, odstraszyć, zniechęcić, jak się uda napiętnować = złapać. Ale żeby tak się działo trzeba o tym otwarcie mówić i widzieć wspólny interes. Wskazując kemping nie wskazujesz złodzieja !! Uważam, że nikogo nie oczerniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie sądziłem że tak ciężko dostać akurat taką lampę. Owszem, są takiej wielkości, ale dużo PRAWYCH (??) i z czerwonym kloszem, a ja potrzebuję LEWEJ z białym kloszem :) udało mi się namierzyć jedną sztukę w jednym sklepie (nie będę robił reklamy)

i już kupiłem :) mam nadzieję, że pan (specjalnie z małej litery) złodziej nie zakusi się na drugi egzemplarz!!!!

Chyba zamontuję czujniki ruchu w cepce z alarmem, jak będziemy oddalać się od cepki :)

0a26a164bbb09673fe14844f19b164da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. co sądzicie o takim czymś?

http://allegro.pl/mini-kamera-szpiegowska-full-hd-detekcja-ruchu-i6741502927.html

Dwie takie kamery, z tyłu i z boku zamontowane w ukrytym miejscu, włączane tylko na dłuższą naszą nieobecność przy przyczepie. Kamera ma detekcję ruchu i nagrywa tylko wtedy jak wyczai ruch wokół niej. Nagrywa na kartę pamięci więc można spokojnie przejrzeć nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wiaterku albo wzmożonym ruchu z innych powodów na około (w promieniu działania czujnika ruchu) możesz mieć tych "bezwartościowych" nagrań naprawdę dużo. Strata baterii to jedno ale pojemność karty to drugie, potencjalne przeglądanie materiałów to trzecie ... Takie kamerki sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych, bez zwierząt, z zamkniętymi oknami bo ruszająca się firanka już wzbudzi urządzenie ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuczek napisał:

Przy wiaterku albo wzmożonym ruchu z innych powodów na około (w promieniu działania czujnika ruchu) możesz mieć tych "bezwartościowych" nagrań naprawdę dużo. Strata baterii to jedno ale pojemność karty to drugie, potencjalne przeglądanie materiałów to trzecie ... Takie kamerki sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych, bez zwierząt, z zamkniętymi oknami bo ruszająca się firanka już wzbudzi urządzenie ... .

W kamerce można włączyć nadpisywanie nagrań. Przy pamięci miniSD 64GB myślę, że ten miesiąc wstecz mógłby spokojnie zostać, żeby później przejrzeć nagranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.