Skocz do zawartości

Podłoga przyczepy: odnowa, naprawa, renowacja, preparaty DEKALIN


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Służy do konserwacji innych miejsc, bo ma inną konsystencję, i da się go inaczej nakładać. Tylko czy oba te preparaty mają ten sam skład? Bo mi się kojarzy że chyba nie. I chyba ten gest nie oddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje kotleta, piszecie że 9735 oddycha i jest do powierzchni dużych czyli podłoga... a zaś 958 nie oddycha i daje się go na łączeniu. Na logikę to ten nie oddychający tym bardziej nie nadaje się na takie zastosowanie jak ww. bo woda będzie penetrować od góry jak się dostanie tak czy nie? Drugi temat, kupiłem  ten oddychający i szczerze powiem że patrząc na preparat boll do konserwacji to gdyby nie troszkę gęstsza konsystencja bolla rzekłbym że to to samo co 9735, śmierdzi tak samo, kolor taki sam, identycznie się nakłada, pyli tak samo mocno tylko cena x5 mniejsza. Ciekawe czy ktoś zagłębiał się w specyfikacje obu.. muszę poczytać. Powłokę wytworzyło taką jak środki Boll i gdybym nie widział opakować nie odróżniłbym powłoki po nałożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabezpieczysz punktowo nieoddychającym, to wąskim paskiem zachodzącym ze 3 cm na płytę od łączenia. Na podłodze płaty sklejki, jeśli są łączone, są właśnie pociągnięte wąskim pasem tego mocniejszego ustrojstwa, które jest bardziej "gumowate" po naniesieniu i tworzy warstwę pokrywającą łączenie (zabezpiecza przed wnikaniem wody w łączenie), i pozwalającą na nieznaczną pracę tego łączenia, bez przerwania warstwy zabezpieczenia. Warunkiem skuteczności jest jednak to, że jedyną stroną od której "grozi" wniknięcie wody, jest strona z której nałożony jest preparat, czyli spód podłogi. Tamtędy woda ma nie wnikać w łączenie. Jak będzie zasmarowane od spodu, a zalewane od góry, to pewnie że z czasem zgnije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czyś napisał:

Jak zabezpieczysz punktowo nieoddychającym, to wąskim paskiem zachodzącym ze 3 cm na płytę od łączenia. Na podłodze płaty sklejki, jeśli są łączone, są właśnie pociągnięte wąskim pasem tego mocniejszego ustrojstwa, które jest bardziej "gumowate" po naniesieniu i tworzy warstwę pokrywającą łączenie (zabezpiecza przed wnikaniem wody w łączenie), i pozwalającą na nieznaczną pracę tego łączenia, bez przerwania warstwy zabezpieczenia. Warunkiem skuteczności jest jednak to, że jedyną stroną od której "grozi" wniknięcie wody, jest strona z której nałożony jest preparat, czyli spód podłogi. Tamtędy woda ma nie wnikać w łączenie. Jak będzie zasmarowane od spodu, a zalewane od góry, to pewnie że z czasem zgnije. 

Więc jaki sens ma ogólnie przyjęta teza że trzeba smarować środkami oddychającymi? Przyjmując że od góry nie naleci woda  to nie powinno yć problemu z wysmarowaniem od dołu nawet gumą w płynie... Jedni mówią smaruj konserwacją sam. inni tylko środki oddychające ale środek oddychający jak przepuści powietrzę to i wilgoć. Muszę się przespać bo chcę całą podłoge zrobić od dołu ale nie uśmiecha mi się wydawać 300zł na Dekaphon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to czym w końcu przymalować zdrową podłogę żeby służyła?? te duże puchy nie są nigdzie dostępne, chyba że Ja źle patrzę, rozumiem że baranek samochodowy odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, klosek23 napisał:

Panowie to czym w końcu przymalować zdrową podłogę żeby służyła?? te duże puchy nie są nigdzie dostępne, chyba że Ja źle patrzę, rozumiem że baranek samochodowy odpada

po mojemu nie odpada bo czym byś zabezpieczał czy samochodowy baran czy dekaphon to i tak jest masa która nie usunie wody, nie cyiągnie jej a woda będzie się kisić jak się dostanie więc do jeden czort. Dzisiaj usiąde do specyfikacji obu produktów. Ja swoją zabezpieczę  na pewno Boll bo jeżeli od góry lać się nie będzie to powłoka Boll od wody/kamieni ochroni tak jak inne powłoki.Ale to moje takie myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o fluidolu tym preparacie do teoretycznie przestrzeni zamkniętych, ale on też tworzy fajną powłokę, można go kupić w dużych bankach do natrysku i nie jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mundek28 napisał:

Można nawet smołą zasmołować albo czym innym zasmarkać.

Skoro masz wiedzę i doświadczenie to proszę wyjaśnij różnicę między tymi środkami i czym najlepiej argumentując dla czego tym a nie innym. Mądrego chętnie posłucham, jedengównem smarował i było pdobno ok. Może i smoła też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przeglądając Internety wpadłem na jeszcze jeden środek:
https://eshop.wuerth.de/Produktkategorien/Unterbodenschutz-Spezial/14013006150403.cyid/1401.cgid/de/DE/EUR/

 

Poza linkiem zostawiam kartę katalogową i obraz

bk_1085.pdf

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.