Skocz do zawartości

Podłoga przyczepy: odnowa, naprawa, renowacja, preparaty DEKALIN


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co Ty pod listwami chcesz nim malować?  
U podstawy ściany masz zazwyczaj jakiś kapinos, lub blachę "owiewki: i to do niej dojeżdżasz środkiem zabezpieczającym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie na podwozie zachodzą narożne listwy profilowane, łapiące ścianę boczną i podwozie. Chodziło mi o to, czy od podwozia dojechać tylko do listwy, czy też pod uszczelnieniem malować i nałożyć je od nowa, ale to chyba bez sensu. Dojdę do listwy i cześć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, bardzo dobry film. Widać jak niewiele trzeba do zachowania podłogi w dobrym stanie na lata. Od siebie dodam, że warto na czas nanoszenia sprayu założyć jakąś maseczkę zasłaniającą nos i usta bo nie sposób się tego choć trochę nie nawdychać ... (oczywiście moja mądrość jest post factum ... ? ).

Tomek, musisz zwiększyć masę własną. Koni Tobie zabrakło !!!. ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zuczek napisał:

Tomek, musisz zwiększyć masę własną. Koni Tobie zabrakło !!!. ?

 

Oj Rafał wolał bym jednak zmniejszać :D. Dziś postanowione - idę biegać do lasu, bez maski. 
Ale wracając jeszcze do tematu konserwacji. Na prawdę fajnie ten środek wygląda po nałożeniu. Zdjęcia i film tego nie oddają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomii napisał:

Na prawdę fajnie ten środek wygląda po nałożeniu. Zdjęcia i film tego nie oddają. 

Tak, i zobaczysz nawet po kilku wyjazdach w dobrą i złą pogodę: bród się do tego nie ima. U mnie fragment który robiłem ciągle wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii jak zwykle materiał mi przypasował ? Jestem przed podobną operacją. 

Mam tylko 2 uwagi:

Jedna to OT bo dotyczy profesjonalnych klinów które masz pod bakistą na ramie a używasz klapek drewnianych ;)

A druga to kwestia taśmy którą kleiłeś  bezpośrednio do podłogi - domyślam się, że w Twoim przypadku chodziło o uzyskanie linii odcięcia aby w materiale video zaznaczyć różnicę ale w praktyce to po prostu strata środka który zamiast na podłodze wylądował na taśmie (a jak znam życie, to zaraz ktoś zauważy, że dalej w koszu i grozi eko burza ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipert napisał:

@Tomii jak zwykle materiał mi przypasował ? Jestem przed podobną operacją. 

Mam tylko 2 uwagi:

Jedna to OT bo dotyczy profesjonalnych klinów które masz pod bakistą na ramie a używasz klapek drewnianych ;)

A druga to kwestia taśmy którą kleiłeś  bezpośrednio do podłogi - domyślam się, że w Twoim przypadku chodziło o uzyskanie linii odcięcia aby w materiale video zaznaczyć różnicę ale w praktyce to po prostu strata środka który zamiast na podłodze wylądował na taśmie (a jak znam życie, to zaraz ktoś zauważy, że dalej w koszu i grozi eko burza ;) ).

:hehe:  te kliny "profesjonal" się tragicznie wyjmują z zatrzasków, a jeszcze gorzej się je wkłada z powrotem. Dlatego jeśli tylko mam pod ręką deski  to odruchowo sięgam po nie :jump: co by dzieciaki nie słyszały jak się ojciec piekli i soczyście przeklina wyjmując z fabrycznych miejsc oryginalne kliny. W sumie to bez sensu je wozić w takim miejscu, ale puste uchwyty na nie też słabo wyglądają...

Co do taśmy - masz 100% racji, ale moje poczucie estetyki nie zniesie nierównego "rozmycia". Musi być jasno określona granica :D. Taki umysł, w szkole na plastyce też wszystko od linijki chciałem malować :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 07:38, Tomii napisał:

Moja walka z podłogą:

 

Jeżeli to walka to mnie będzie armagedon ? dolna sklejka zaczęła się rozwarstwiać, ale to podejrzewam, że nikt przede mną się podłogą nie interesował, a ja jej dałem mycie i później 3x impregnat...wytrzymało to 3 lata, ale po zeszłym powrocie już widziałem wielkie płaty sklejki wiszące od spodu i się biję z myślami jak to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 19:53, zuczek napisał:

Witaj. Ogólnie rzecz biorąc wszystko można, wszystko się da, się nada, ... bo Polak potrafi ? .

Od strony faktycznego przeznaczenia i użyteczności Dekaphon 958 został wytworzony przez producenta i stosowany do uszczelniania i zabezpieczenia szczególnie narażonych i podatnych obszarów o których pisałem. Jest gęsty, ma postać masy i co za tym idzie nakładanie go na duże płaskie powierzchnie np. pędzlem będzie pracochłonne i męczące. Inna sprawa, to fakt, że podłoga po całości potraktowana Dekaphon 958 nie będzie już oddychać ? .

Tak to wygląda. Pozdrawiam ? .

W weekend konserwowałem podłogę w swojej przyczepie. Zastosowałem preparaty Dekaphon 9735 i 958. Z uwagi na to że zabrakło mi 9735 a 958 zostało wysłałem zapytanie do Dekalin Polska.  Czy dużym błędem będzie zastosowanie Dekaphon 958 na płaską część podłogi przyczepy zamiast 9735?  Czym różnią się te preparaty jeśli chodzi o właściwości?

Oto odpowiedź:

Ogólnie podstawowa różnica między tymi dwoma produktami to jest to co chcemy zabezpieczyć. 9735 jest produktem do punktowego zabazpieczania a 958 do zabezpieczenia całego podwozia. Oba produkty spełnia swoje zadanie i można je stosować wymiennie. 958 tworzy mocniejszą strukturę i najlepiej nakładać go w formie natryskowej jak "baranek".  Mianowicie 9735 jest produktem w sprayu który idealnie pokryję wszelkie zakamarki np. łączenia płyt. A 958 nakładany natryskowo ma większą "grubość ziarna" więc może nie dotrzeć wszędzie tam gdzie dojdzie spray, ale tak jak wspomniałem jest to bardzo subtelna różnica.

Ja zrozumiałem że te środki są zamienne i można spokojnie zarówno 9735 i 958 tak samo prawidłowo zabezpieczyć podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mundek28 napisał:

Niektórzy pracownicy różnych firm sprawiają wrażenie jakby byli złapani dwa dni wcześniej na ulicy i postawieni do pracy.

To co powiedział konkretnie ten pracownik to bzdura.

Chętnie - zapewne nie tylko ja - poznałbym Twoje rzeczowe argumenty. Myślę, że pisząc taki tekst masz je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytać na stronie producenta.W skrócie 9735 służy do konserwacji płaskich dużych powierzchni podłogi natomiast 958 jest gęstszy i dlatego trzeba go rozprowadzać pędzlem bądż za pomocą pistoletu i służy do konserwacji w miejscach spoin , szczelin, miejscach styku podłogi ze ścianami itp. oraz w takich miejscach jak podłoga za kołami gdyż dobrze chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi / warstwa jest grubsza i elastyczna/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.