Skocz do zawartości

Brak wody w WC


nitas9

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przygotowuję własnie swoją Kanusa 500 do pierwszego wyjazdu i niestety jak przed zimą było wszystko ok, tak teraz pojawiają się drobne problemy :( Jednym z nich jest brak wody w WC. Jak naciskam przycisk spłukiwania to słychać buczenie, jednak woda nie leci. Przeglądałem forum i wiele wskazuje na pompę wody. I tu rodzą się pytania:

1. Z tego co wyczytałem mam zdjąć obudowę tam, gdzie jest guzik, wyciągnąć pompę i delikatnie popisikać WD40?

2. Jeżeli to nie to, to na co zwrócić jeszcze uwagę?

3. Czy na 100% ten model kibelka pobiera wodę z głównego zbiornika czy nie? 

4. Płyn do kibelka wlewa się od zewnątrz?

 

To moja pierwsza przyczepa, więc może pojawić się więcej pytań, także proszę o wyrozumiałość :)

 

Pozdrawiam,

Paweł

20180424_081229.jpg

20180424_081329.jpg

20180424_081418.jpg

20180424_081428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Czytając Twój post, zrozumiałem, że przed zimą wszystko działało, więc musiałeś wiedzieć, gdzie wlać wodę.
No, chyba że z wodą już przyczepę kupiłeś ;), to wtedy nasuwa się pytanie, czy spuściłeś wodę przed nastaniem zimy lub ewentualnie, czy miałeś tyle szczęścia, że ją po prostu zużyłeś. Thetford C200 CWE, to model z własnym zbiornikiem (pojemność 8 l).
Być może Twoja pompka jest sprawna, tylko zbiornik spłuczki jest pusty. Wlew masz dokładnie po drugiej stronie toalety, czyli na ścianie (dostęp oczywiście z zewnątrz). Najpierw wlewasz trochę płynu (zgodnie z instrukcją umieszczoną na butelce), potem odpowiednią ilość wody). Wszystko jest na forum opisane, staraj się czytać istniejące tematy.

5adf244e4616d_WlewwodydlaThetfordC200CWE.jpg.56ad7eb832002f474d0a4d7f953b161f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kristofer napisał:

Witam!
Czytając Twój post, zrozumiałem, że przed zimą wszystko działało, więc musiałeś wiedzieć, gdzie wlać wodę.
No, chyba że z wodą już przyczepę kupiłeś ;), to wtedy nasuwa się pytanie, czy spuściłeś wodę przed nastaniem zimy lub ewentualnie, czy miałeś tyle szczęścia, że ją po prostu zużyłeś. Thetford C200 CWE, to model z własnym zbiornikiem (pojemność 8 l).
Być może Twoja pompka jest sprawna, tylko zbiornik spłuczki jest pusty. Wlew masz dokładnie po drugiej stronie toalety, czyli na ścianie (dostęp oczywiście z zewnątrz). Najpierw wlewasz trochę płynu (zgodnie z instrukcją umieszczoną na butelce), potem odpowiednią ilość wody). Wszystko jest na forum opisane, staraj się czytać istniejące tematy.

5adf244e4616d_WlewwodydlaThetfordC200CWE.jpg.56ad7eb832002f474d0a4d7f953b161f.jpg

 

Przyznam szczerze, że to moja pierwsza przyczepa z toaletą i dopiero się jej uczę ;)
Kupując była woda i wydawało mi się, że sprzedający powiedział, że woda jest czerpana ze zbiornika głównego (tego na wodę w kranie) :/ I dlatego wpadłem w popłoch :( 
Pewnie masz rację, także dziś zrobię testy :D 

Dziękuję! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie można wykluczyć jakichś indywidualnych przeróbek, jeśli przyczepa jest kupowana z "drugiej ręki" . Znam przypadki przeróbek, aby toaleta czerpała wodę ze zbiornika głównego wody, jednak zakładam, że masz oryginalną instalację. Jak odszukasz wlew zbiornika spłuczki, to na początek wlej czystą wodę bez płynu, na wypadek, gdyby się okazało, że jednak będziesz musiał coś rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.