Jump to content
trade

Węgry - Balaton majówka

Recommended Posts

trade

witam,

Wybieram się na pierwszy zagraniczny wyjazd z przyczepą (drugi w ogóle) 28,04-05,05,2018. Plan jest taki, żeby pojechać nad balaton. Na pokładzie dwójka małych dzieci  2 i 5 lat. Proszę doradźcie jaki kamping wybrać, bo czym więcej czytam na forum tym mniej wiem. Jadę ze śląska. Proszę o pomoc w wyborze kempingu i ew. wskazówek dojazdu. Fajnie by było jakby na campingu były wydzielone parcele woda i prąd.

z góry dzięki

adamdiver
7 godzin temu, Olum napisał:

Witam . Zamardi obok Siofok http://mirabellacamping.hu/

A ktoś z własnego doświadczenia może opisać jak tam jest, tak pod kątem dzieciaków ? Czy na majówkę warto tam jechać czy atrakcje raczej w lecie ruszają?

Olum

Nie wiem jak w maju , ale pełni lata zdecydowanie polecam . 

Lucek26

Na Twoim miejscu pojechalbym na baseny  termalne zamiast nad Balaton że względu na dzieci.

Kilka kompleksów basenowych z kempingami masz opisanych , tylko wybierać.

Przy okazji informuje , że przełom kwietnia i maja to bardzo duży tłok na kempingach. Jest dużo trudniej znaleźć dobre miejsce na kempingu niż w lipcu.

trade

Decyzja już w sumie zapadła, także jedziemy nad Balaton, dzięki za wszelkie sugestie 

dannyr
W dniu 22.04.2018 o 22:03, adamdiver napisał:

A ktoś z własnego doświadczenia może opisać jak tam jest, tak pod kątem dzieciaków ? Czy na majówkę warto tam jechać czy atrakcje raczej w lecie ruszają?

Byłem tam trzy razy ale zawsze albo lipiec albo sierpień więc jeśli chodzi o maj to nie wiem.A z atrakcji dla dzieci jest specjalny namiot z animatorami ,którzy dzieciom organizują różne zabawy i konkursy (w lecie również nad basenem).Kemping jest dobrze zorganizowany pod względem parceli, prądu i wody. Na kempingu jest restauracja i dwa bary oraz sklep Panorama ABC.Nie polecam tam jechać między 4 a 9 lipca bo jest tam festiwal muzyki bardzo głośny do białego rana jakieś 500m od kempingu, no chyba że ktoś lubi :)

Edited by dannyr (see edit history)

Tomii
21 godzin temu, Lucek26 napisał:

Przy okazji informuje , że przełom kwietnia i maja to bardzo duży tłok na kempingach. Jest dużo trudniej znaleźć dobre miejsce na kempingu niż w lipcu.

Nigdy nie byłem na majówce na Węgrzech. Z czego wynika taki tłoka na kempingach na początku sezonu? Wiele atrakcji basenowych otwiera się dopiero z 1 czerwca (przynajmniej takie info spotykałem na stronach internetowych ośrodków basenowych). 

adamdiver

Długi weekend ma 9 dni ;) = więcej osób decyduje się przemierzyć dłuższy dystans, żeby dotrzeć ;) na majówkę.

Dlatego chcę już być w sobotę rano na campingu, rozstawić przybytek i zasieki ;)...żarcik

Lucek26

Po zimie wszyscy są spragnieni słońca i cieplej wody.Przyjeżdża sporo zagranicznych turystów a przede wszystkim Węgrów. Od 3-4 lat jest naprawdę tłoczno.

konrad_b
1 godzinę temu, Lucek26 napisał:

Po zimie wszyscy są spragnieni słońca i cieplej wody.Przyjeżdża sporo zagranicznych turystów a przede wszystkim Węgrów. Od 3-4 lat jest naprawdę tłoczno.

Węgrów to jest może 30% a w takim Sarospatak to nawet nie wiem czy 10%

Popularne miejscówki typu Bogacs, Sarospatak, czy Hajdu oblegane są przez PL

można też spotkać trochę D, SK (głownie starsze osoby)

3 maja to będą sami PL na kempingach ;) (1 maja Węgrzy też mają chyba wolne)

Swoją drogą to dla mnie majówka jest idealnym terminem na moczenie się w gorącej wodzie, 

na zewnątrz 18-20'C (wieczorem) i siedzisz w wodzie która ma 37-39"C :D

latem już nie ma takiej frajdy, wtedy bardziej baseny sportowe, jakieś rzeki czy inne z falą ;)

trade

Dotarliśmy nad Balaton. Camping Aranypart. Bardzo dużo wolnych parceli. My wybraliśmy w pierwszej Lini brzegowej. Na parceli prąd, woda i kanalizacja. Toalety szłu nie ma, natomiast są czyste. Pozdrowienia dla wszystkich wypoczwajacych w majowy weekend