Skocz do zawartości

Skrzynia CVT


old

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przesiadłem się na automat z taką skrzynią. Auto nowe z salonu więc odpada kwestia czy zajechane czy nie. 177KM ma ciągnąć przyczepę o 1000kg DMC - będą problemy np. na podjazdach? Zero doświadczenia z automatami duże w manualach. Mam trochę stracha ale żal było nie brać okazji, a i tak miałem zmienić holownik. W sumie ten sam tylko ciut nowszy no i w automacie. Może są na forum osoby posiadające holowniki z takimi skrzyniami i podzielą się doświadczeniami?

Z góry dzięki za wszyskie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nissana Murano 3.5 AWD, ciągam Hobby 560 WLU od początku roku(1600 DMC). Na chwilę obecną nie zauważyłem problemów, na większych podjazdach przełączam na tryb S i idzie pod górkę bez problemów. Trzeba się przyzwyczaić , do tej pory jeździłem dieslem w DSG i całkiem inaczej te auta reagują na wciśnięcie pedału gazu w podłogę. Tak na marginesie w Koleosie jest skrzynia CVT?? Sądzę, że przy dieslu nie będziesz miał żadnych problemów z podjazdami z tak lekką przyczepą bez względu na to czy automat czy manual (ciągałem Koleosem w manualu 2.0 DCI 150KM przyczepę 1500 DMC) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nissana Murano 3.5 AWD, ciągam Hobby 560 WLU od początku roku(1600 DMC). Na chwilę obecną nie zauważyłem problemów, na większych podjazdach przełączam na tryb S i idzie pod górkę bez problemów. Trzeba się przyzwyczaić , do tej pory jeździłem dieslem w DSG i całkiem inaczej te auta reagują na wciśnięcie pedału gazu w podłogę. Tak na marginesie w Koleosie jest skrzynia CVT?? Sądzę, że przy dieslu nie będziesz miał żadnych problemów z podjazdami z tak lekką przyczepą bez względu na to czy automat czy manual (ciągałem Koleosem w manualu 2.0 DCI 150KM przyczepę 1500 DMC) 
Masz Murano I czy II, jeśli II to automat czy CVT?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mnerd napisał:

Mam taką, daje radę przy cofaniu a nawet daje radę jechać do przodu :)

To zaj.....cie ;). Trochę nie jasno się wyraziłem, chodziło mi o cofanie z przyczepą gdy trzeba jechać na tzw. ,,półsprzęgle,,. Jak w takich sytuacjach zachowuje się ta skrzynia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KlAn napisał:

To zaj.....cie ;). Trochę nie jasno się wyraziłem, chodziło mi o cofanie z przyczepą gdy trzeba jechać na tzw. ,,półsprzęgle,,. Jak w takich sytuacjach zachowuje się ta skrzynia?

Akurat w moim miśku działa to idealnie. Tkniesz gaz i jedzie 2 km/h bez tendencji do duszenia się. Cvt ma dużą rozpiętość przełożeń, sporo większą niż zwykła skrzynia. Czasami czuję się jakbym miał reduktor, takie ma niskie przełożenie. Nie wiem jak w Twoim HSF ale w Koleosie kolegi olda może być cvt Mitsubishi. Jedyna wada to że obsługuje mało momentu i w dieslu jest automat hydrokin 6 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mnerd napisał:

Akurat w moim miśku działa to idealnie. Tkniesz gaz i jedzie 2 km/h bez tendencji do duszenia się. Cvt ma dużą rozpiętość przełożeń, sporo większą niż zwykła skrzynia. Czasami czuję się jakbym miał reduktor, takie ma niskie przełożenie. Nie wiem jak w Twoim HSF ale w Koleosie kolegi olda może być cvt Mitsubishi. Jedyna wada to że obsługuje mało momentu i w dieslu jest automat hydrokin 6 biegów.

Skrzynia raczej z Nissana ale kto jest producentem nie wiem. Ma dodatkowe chłodzenie ale nie wiem czy dodatkowa chłodnica czy też płyn chłodniczy przepływa i chłodzi, a wirtualnych przełożeń mam 7 więc sporo. Z tym momentem to chyba nie do końca prawda - przy 2tyś ma max moment - 380Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, old napisał:

Skrzynia raczej z Nissana ale kto jest producentem nie wiem. Ma dodatkowe chłodzenie ale nie wiem czy dodatkowa chłodnica czy też płyn chłodniczy przepływa i chłodzi, a wirtualnych przełożeń mam 7 więc sporo. Z tym momentem to chyba nie do końca prawda - przy 2tyś ma max moment - 380Nm

Do diesla w outlanderze mitsu daje zwykły automat, właśnie z powodu takiego, że ich skrzynia nie przenosi więcej niż 300 Nm, poza tym moja ma 6 „przełożeń”, więc u Ciebie jest inna skrzynia, albo nowy model. Ciekaw jestem jak to będzie się sprawować, bo cvt wydaje się idealne do diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.4.2018 o 21:26, mnerd napisał:

 Nie wiem jak w Twoim HSF ale w Koleosie kolegi olda może być cvt Mitsubishi. Jedyna wada to że obsługuje mało momentu i w dieslu jest automat hydrokin 6 biegów.

U mnie w santku też jest skrzynia od Mitsubishi, tylko jest to klasyczny pięciobiegowy automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.