Skocz do zawartości

Klapa przedniego schowka?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam taki, że ten "kijaszek" po podpierania klapy był dość kiepsko pomyslany i połamał się na takim plastikowym przegubie - i w sumie jak człowiek by coś naprawiał to warto by było od razu ulepszyć :piwo:.

 

Co myślicie o zamontowaniu w klapie schowka na butle gazowe takich amortyzatorów jak to jest w klapie bagażnika w samochodach :brawo:.

57ec09104fdcdbb5.jpg

W kamperach jest to spotykane dość często :]. Tak się tylko zastanawiam na jakiej podstawie wybrać odpowiedni amortyzator :dzieki:.

 

A może macie jakieś własne patenty na tą klapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że konstrukcja schowka jest za delikatna na siłowniki gazowe zwłaszcza samochodowe.Najlepiej chyba udać sie do jakiegoś sklepu z akcesoriami meblowymi i coś zaadoptować.Zamierzam tak jutro zrobić bo taki kijaszek zeczywiście by się przydał,jak coś znajdę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki są bardzo dobrym rozwiązaniem tylko musisz mieć do nich przystosowaną pokrywę.U mnie jest to już zrobione fabrycznie , jak będę w środę w przyczepie zrobię Ci zdjęcia sposobu zamocowania i konstrukcji pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o zamontowaniu w klapie schowka na butle gazowe takich amortyzatorow jak to jest w klapie bagaznika w samochodach :hmm:.

Pomysl oczywiscie swietny ale jaka masz klape schowka? Pelna czy tylko atrapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie poprzedni właściciel pomyślał o takim siłowniku - wyrzucił 2 podpórki wstawiając jeden niewielki siłownik. Rzecz w 100% warta zrobienia! Samochodowy na bank by był za silny, ale tak jak podpowiada greg2wd warto zajrzeć do meblowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej mam typowo mechaniczny (zapadki), co uwazam na dzis za dobre rozwiazanie. Wprawdzie czasem trzeba "utrafic", ale nie jest to az tak bardzo klopotliwe.

 

Teleskopy pneumatyk odradzam z prostego powodu - trwalosc. Biore tu pod uwage fakt, ze klapa jest malo otwierana, co oznacza slabe smarowanie. Jest to olej pod cisnieniem i po zimie moze sie okazac, ze uszczelka puscila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie amorki mają już 9 lat tyle ,co przyczepa i jak na razie trzymają pokrywę idealnie. Musisz tylko dobrać do siebie odpowiednio miękkie (na każdym amorku masz podaną siłę w kN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taki amorek samochodowy - używany, to kwestia 10 zł na giełdzie lub szrocie. W sumie to na szrocie jak się samemu wykręci to może i za darmo dadzą :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl oczywiscie swietny ale jaka masz klape schowka? Pelna czy tylko atrapa?

Nie rozumiem pytania :hmm:.

Biedaczek :]

Dla mnie klapa pelna to taka jak w tej przyczepie i wazy ona naprawde bardzo duzo bo ok 8 kg

a atrapa to takie cos i wazy kilka gram.

I w zaleznosci od tego nalezy dobrac odpowiednie amortyzatorki :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja to atrapa :hmm: bo waży max 3 kg :hmm:.

Wydaje mi się, że amortyzatorki trzeba dobrać nie tyle ile do wagi ile do momentu (tj. waga x ramie na jakim to będzie działać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja to atrapa :hmm: bo waży max 3 kg :hmm:.

Wydaje mi się, że amortyzatorki trzeba dobrać nie tyle ile do wagi ile do momentu (tj. waga x ramie na jakim to będzie działać).

 

IMHO bez sensu z tymi amortyzatorami - za ciężko będzie pokonać opór przy ruszaniu i w rezultacie może wyłamać się klapa w miescu mocowania...

 

Raczej dobierz coś z meblowych akcesoriów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.