Skocz do zawartości

Bojler ciepłej wody na gaz - problem


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problemy połowicznie rozwiązane , przyznaje ze popełniłem błąd.

Zmieniając butle z angielskiej na DomLigth kupiłem reduktor 28mbr taki który pokazuje ciśnienie w Butli. Bylo to 7 mcy temu , wiec zaczynałem dopiero zabawę z moją przyczepą.

Nie zwróciłem uwagi ze na angielskim reduktorze było 37mbr , w błąd wprowadziła mnie informacją na etykiecie bojlera. Zakres pracy urządzenia 28-37mbr. Dodatkowo przekonanie ze jest ok bo na czystym propanie działały wszystkie urządzenia. Jednak po podłączeniu standardowej butli z mieszanką gazu propan-butan przestał działać podgrzewacz wody i piecyk. Kupiłem nowy reduktor 37mbr , podgrzewacz znowu działa , ale piecyk nadal gaśnie po puszczeniu pokrętła. 

Nowa Lodówka i nowa kuchenka działały na ciśnieniu 28mbr , na obu rodzajach gazu i działają nadal na 37mbr

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę poteoretyzuję, ale czy w budzie nie powinien być reduktor 30 albo 50 mbar? I skręcane na gwint.  Bo 37 to stosuje się w domu? I tam można poskładać na opaski? 
 

nie wiem, pytam bo może praktyka mówi coś innego…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Trochę poteoretyzuję, ale czy w budzie nie powinien być reduktor 30 albo 50 mbar? I skręcane na gwint.  Bo 37 to stosuje się w domu? I tam można poskładać na opaski? 
 

nie wiem, pytam bo może praktyka mówi coś innego…

Mam na urządzeniach napisane 28-37mbar. Sa takie skręcane 

https://www.igaz.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=Reduktor+gazu&kategoria=0&producent=&cena_min=&cena_max=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DarekSłupsk napisał:

Nie słyszałem, ani nie widziałem jeszcze reduktora 37 mbar z atestem do karawaningu, a jedynie do zastosowań domowych, nawet skręcane. Który konkretnie reduktor 37 mbar kupiłeś? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarekSłupsk napisał:

No to żeś zaświecił… skręcany, zwłaszcza tu ?

 

BB851F7F-024F-4204-BBD1-A00EE1E7F830.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

No to żeś zaświecił… skręcany, zwłaszcza tu ?

 

BB851F7F-024F-4204-BBD1-A00EE1E7F830.jpeg

Wystraczy przewinąć stronę , za trudne ?

Od początku miałem taki 

IMG_20210903_181024.thumb.jpg.d5da985d99b907fa0cb6b5a04bcb6064.jpg

Od wczoraj na testy mam ten 

IMG_20210903_181033.thumb.jpg.9fc92d2333d84b396f274d38aa7b23c7.jpg

Plus zabezpieczenie odcinające dopływ gazu w przypadku pęknięcie lub zerowania węża i adapter KlikOn. 

IMG_20210604_173356.thumb.jpg.8e38b2f0d8994cd1845045fb4d961fd4.jpg

Jeszcze jakies uwagi Panie Jacku ?

 

 

 

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Od wczoraj na testy mam ten 
IMG_20210903_181033.thumb.jpg.9fc92d2333d84b396f274d38aa7b23c7.jpg

Jeszcze jakies uwagi Panie Jacku ?
 
 
 

Uwaga taka, że ten reduktor nie ma atestu i nie nadaje się do użytkowania w karawaningu. Jest to typowy reduktor do zastosowań domowych.

Ten pierwszy GOK nadaje się jak najbardziej, ale jest to 30 mbar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być napisane "Caravan" ewentualnie sama ikonka kampera i przyczepy, lub norma EN 1949, którą powinien spełniać, czyli "Wymagania dotyczące instalacji układów LPG w pojazdach kempingowych i innych pojazdach przeznaczonych do celów mieszkalnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:


 


Uwaga taka, że ten reduktor nie ma atestu i nie nadaje się do użytkowania w karawaningu. Jest to typowy reduktor do zastosowań domowych.

Ten pierwszy GOK nadaje się jak najbardziej, ale jest to 30 mbar.

Zgadzam się i będzie taki z odpowiednim atestem i przeznaczeniem. A Obecny kupiłem tylko na testy czy bojler i piecyk będą znowu działać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, podłączę się pod temat. Mam również problem z Carver Cascade 2. Po zakupie przyczepy bojler działał. Pewnego pięknego dnia okazało się, że palnik uległ biodegradacji. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem nowy, cały w skowronkach go zamontowałem, no ale niestety bojler się nie odpala. Bardziej niż to, że się nie odpala martwi mnie to, że non stop leci gaz. W momencie kiedy włączam carvera przyciskiem na panelu, słychać cykanie przekaźnika, przy sterowniku z lampkami, zapala się zielona lampka, niemal w tym samym momencie czerwona i nic się nie dzieje, a gaz dalej leci przy palniku. Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny? Szukać całego tego plastiku z elektroniką i elektrozaworem, czy może da się to jakoś reanimować? 
Dodam tylko, że na prąd wszystko działa i ciepła woda jest, zależy mi jednak aby działało to też na gazie bo częściej biwakuję na dziko ;)

290731608_5875073509187709_1119384932734417549_n.jpg

Edytowane przez Przemg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.