Skocz do zawartości
gusia-s

Francja wprowadza kontrole graniczne

Rekomendowane odpowiedzi

gusia-s

Francja ze względu na zagrożenie terrorystyczne wprowadza wzmożone kontrole graniczne od 1.05 do 31.10.2018 pewnie z możliwością wydłużenia tego okresu. 

https://trans.info/pl/francuzi-wprowadza-kontrole-graniczne-89110

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Będę w maju to sprawdzę jak to działa

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Nie chcą stracić swoich terrorystów? Bez kontroli uciekną im na resztę bogatej uni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nomadka

Świat idzie w złym kierunku!:angry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

Na lotnisku CDG kontrola była już w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Damiano_S

Wjeżdżaliśmy do Francji jeszcze przed 1 Maja od strony Ligurii, na pierwszych bramkach we Francji na każdej bramce stali, patrzyli na rejestracje i wychwytywali obcokrajowców. Do nas podeszła Pani Policjantka, zagadała płynnie po angielsku skąd jedziemy, dokąd, na ile, czy wieziemy jakiś alkohol lub papierosy, zajrzała do środka zobaczyła dzieciaki z tyłu i tyle. Dokumentów nie oglądała.

BTW przed wyjazdem wszędzie czytałem i słyszałem że Francuzi nie mówią po angielsku m.in. przez wrogość do anglików i trudno się dogadać z kimkolwiek po angielsku. A ja wam powiem, że nie spotkałem osoby we Francji która by nie mówiła po angielsku, na kempingu chyba każdy z pracówników mowił po ang, starszy pan pracujący na stacji paliw również, sprzedawca kebabów to nawijał jak by pracował w BBC:) tylko że to akurat pewnie był Turek.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Napisano (edytowane)

na lotnisku kontrola polega na wzięciu dokumentu do ręki i oddaniu, nawet na zdjęcie nie patrzą (CDG i Lyon)

na granicy ze szwajcarią, włochami i niemcami bez żadnych opóżnień , w zasadzie wyrywkowa kontrola, mnie spytali skąd i dokąd jadę (do wyboru francuski, niemiecki, włoski i angielski) na powrocie ze szwajcarii pytanie o alkohol 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi