Skocz do zawartości

Wyjazd nad morze viaTOLL


angello

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba też uważać na osobówki które wyprzedzają z dużą  prędkością a takich na autostradach nie brakuje. Bo te małe też potrafią nieźle bujnąć przyczepą. I to nieraz zdecydowanie mocniej niż TIR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedź autostradą lub ekspresówką. Drogi krajowe lub wojewódzkie to co chwile coś. Fotoradary, rowerzyści tiry a w sezonie jeszcze sprzęt rolniczy. Spokojniej pojedziesz sobie z rodzinką autostradą. Co do prędkości to tak jak koledzy napisali, sam musisz wiedzieć na ile możesz sobie pozwolić. Ja ciągnę Sharanem i całość zestawu to około 4000kg DMC z prędkością około 110km/h i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Commander napisał:

Brawo. Jak cię drapną to będziesz niebieskich wyzywał od ch...w.

Pewnych rzeczy po prostu publicznie nie wypada mówić...

W zeszłym roku miałem sytuację na drodze ekspresowej S3 na wysokości Gorzowa Wielkopolskiego. Jadę jak wspomniałem około 110km/h i widzę w lusterku zielony  VW Transporter z ITD Jechali za mną, później mnie wyprzedzili i przez około minutę jechali przede mną po czym wystartowali dalej do przodu. Pewnie sprawdzali ViaToll czy mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od stycznia 2011 r. do Inspekcji należy kontrola ruchu drogowego nie tylko pojazdów wykonujących przewóz drogowy (a więc samochodów osobowych i autobusów wykonujących przewóz osób oraz pojazdów ciężarowych przewożących rzeczy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony), ale także samochodów osobowych w wymienionych w ustawie Prawo o ruchu drogowym przypadkach:

  • Jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu;
  • Jeżeli kierujący naruszył przepisy ruchu drogowego, a to naruszenie zostało zarejestrowane za pomocą przyrządów kontrolno-pomiarowych lub urządzenia rejestrującego;
  • Jeżeli kierujący rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego lub spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zatem, chyba nie do końca ITD nic do nas nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, maarec napisał:

a mnie wydaje się, że zajmuje  się sprawdzaniem czy mamy opłacony przejazd ?

Tak, masz rację. https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/system-viatoll/kontrola

 

Przyznaję , że nie miałem o tym pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem :)

Było fantastycznie. Cała rodzina na wakacjach. Parę dni, ale zawsze :) 

Jeżeli chodzi o prędkość z jaką poruszałem się na autostradzie to ustawiłem na tempo 90km/h i tak też się sunąłem. Parę razy zdarzyło się, że TIR mnie wyprzedzał i bujało wtedy okropnie. Miałem wrażenie, jakby TIR spychał mnie do siebie. Natomiast jak dwa razy mi przyszło wyprzedzić TIRa (raz cysternę) to też miałem takie wrażenie, jakby chciał mnie zassać do siebie. I to uważam za niebezpieczne :S Poza tym okropnie bujało jak mnie wyprzedzały inne pojazdy. Cepkę wyważyłem zgodnie z filmikami na YT, maksymalnie dociążając holownik wszystkim co się zmieściło i było ciężkie. Na Cepce zostawiłem tylko to co niezbędne i lekkie.

Pierwszy dalszy wypad cepką zaliczony! :) nie taki diabeł straszny. Aczkolwiek nadal strasznie boję się wężykowania i cały czas jak głupi patrzę w lusterka czy cepka nie szaleje :S

Dziękuję wszystkim za rady. Pozdrawiam!:)

 

20180420_180646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego wyjazdu :yes:

Co do "klejenia się" do TIR-ów, to o ile w Subaru było to wyraźnie odczuwalne, to Seat jest kompletnie niewrażliwy na to zjawisko. DMC holownika nie jest dużo większe, zatem różnica może wynikać z innego ogumienia - w Seacie mam 18-tki o dość niskim profilu, zawieszenie raczej sztywne, zaś Subaru jest miękkie i 16-tki miały klasyczny, wysoki profil. Przypuszczam, że to powoduje różnicę w podatności na "przyklejanie" się do ciężarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.