Skocz do zawartości

Winiety - opłaty drogowe na Słowacji.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, bartosz_b napisał:

Ma Węgrzech jest to samo

Na Węgrzech przecież dla pojazdu z kategorii D1+przyczepy (auto do 3,5t i 7 osób) kupujesz jedną winietę. Dopiero dla aut z kategorii D2 musisz kupić winietę na przyczepę. Kategoria D2 to pojazdy powyżej 3,5t lub powyżej 7 osób i kampery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 minut temu, jacek00 napisał:

Na Węgrzech przecież dla pojazdu z kategorii D1+przyczepy (auto do 3,5t i 7 osób) kupujesz jedną winietę. Dopiero dla aut z kategorii D2 musisz kupić winietę na przyczepę. Kategoria D2 to pojazdy powyżej 3,5t lub powyżej 7 osób i kampery.

Wiem, ogólnie chodziło o zasadę wpisywania nr rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartosz_b napisał:

Wiem, ogólnie chodziło o zasadę wpisywania nr rejestracji

No ale dla winiet dla przyczep w Słowacji musisz podać nr rejestracyjny pojazdu, dla którego kupujesz winietę. W tym wypadku podajesz nr rej. przyczepy. Jak chciałbyś inaczej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od 3 lat źle wykupuje :). Przy systemie naklejkowym sami na stacji kazali wpisywać nr rej. auta i naklejac to na szybę w samochodzie stąd też był to dla mnie pewnik że przy elektronicznych też tak ma być. Swoją drogą ciekawe jakby podeszła do tego kontrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bartosz_b napisał:

No to od 3 lat źle wykupuje :). Przy systemie naklejkowym sami na stacji kazali wpisywać nr rej. auta i naklejac to na szybę w samochodzie stąd też był to dla mnie pewnik że przy elektronicznych też tak ma być. Swoją drogą ciekawe jakby podeszła do tego kontrola

Trochę mnie nastraszyłeś ;) musiałbyś się sporo natłumaczyć, że masz dwie winiety na campera a towarowka zero. Dziwne, że ich system to puścił. 

Z Węgrami też sobie doczytaj, na logikę ta druga vinieta dotyczy przyczepy, holownik możesz zawsze zmienić.

Bartek. Na Węgrzech też źle płacisz. Podajesz numery przyczepy. Jest to w opisie kategorii U i to po Polsku.

Zachowaj winiety te 2 lata...

WĘGIERSKIE E-WINIETY INFORMATOR.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No to od 3 lat źle wykupuje :). Przy systemie naklejkowym sami na stacji kazali wpisywać nr rej. auta i naklejac to na szybę w samochodzie


Nigdy nie było czegoś takiego, zawsze wpisywałem na jednej samochód a na drugiej budę, kilka kontroli naklejek miałem i nikt nie miał żadnych wątpliwości

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chris_66 napisał:


 

 


Nigdy nie było czegoś takiego, zawsze wpisywałem na jednej samochód a na drugiej budę, kilka kontroli naklejek miałem i nikt nie miał żadnych wątpliwości

Wysłane z Tapatalka
 

 

No to widzisz mnie też kilka razy kontrolowali czy mam winietę na przyczepę i też nigdy się nie czepiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chris_66 napisał:

Widać że trzeba mieć dwie dowolne emoji2.png, pewnie trochę bałaganu też mają emoji38.png
 

Może patrzyli tyylko na oznaczenia winiet i niekoniecznie zwracali uwagę na nr rejestracyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎17 o 09:37, Zbyszek napisał:

wyjezdzam w sobotę 28 kwietnia, więc pewnie w srodę - czwartek będę próbował robić e-zakup winiety SK i HU

Winietę na Słowację mam już kupioną. Teraz przyjdzie czas na zakup winiety na Węgry,  ale tutaj występuje większa biurokracja.  Najpierw trzeba się zarejestrować, dopiero później zrobić zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kupowania winiet na Słowację i Węgry:

samochód do 3,5 tony + przyczepa kempingowa - jeżeli zestaw nie przekracza 3,5 tony łącznie kupujemy tylko jedną winietę i wpisujemy nr rej samochodu (Potwierdziłem wczoraj telefonicznie w PZM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kstawo napisał:

W temacie kupowania winiet na Słowację i Węgry:

samochód do 3,5 tony + przyczepa kempingowa - jeżeli zestaw nie przekracza 3,5 tony łącznie kupujemy tylko jedną winietę i wpisujemy nr rej samochodu (Potwierdziłem wczoraj telefonicznie w PZM)

Niestety nie do końca. Pzmot nie jest tu wyznacznikiem. Wystarczy, że holownik ma powyżej 7 miejsc i na Węgrzech zupełnie inna vinieta, a nawet dwie. Sumarycznie ok 3 razy drożej niż zestaw pow 3.5t ale do 7 miejsc włącznie.

Na Słowacji zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.