Skocz do zawartości

Winiety - opłaty drogowe na Słowacji.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, witus napisał:

 


W jakim systemie ... nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzać ... serio można ?

 

na eznamka - to oficjalna strona , wpisujesz rejestrację i widzisz czy masz i do kiedy masz , to samo widzi władza w radiowozach mniej więcej 

jakiś czas temu była jeszcze historia rejestracji samochodu , teraz to zlikwidowali

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na eznamka - to oficjalna strona , wpisujesz rejestrację i widzisz czy masz i do kiedy masz , to samo widzi władza w radiowozach mniej więcej 
jakiś czas temu była jeszcze historia rejestracji samochodu , teraz to zlikwidowali


Już wiem czemu nie wiedziałem przecież jest apka do tego.

359cd88db7ffce2a9bc6efc13f2541b8.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maarec napisał:

Kolego Zbyszek, podaj jakiś racjonalny powód, przez który nie kupisz winietki elektrycznej (ryzyko 10E) tylko kombinujesz z poszukiwaniem punktów, które wydrukują ją za Ciebie? Tam podajesz kilka danych i za 3 min drukujesz. Karty platniczej nie masz?

Powód,  chyba tylko jeden,  jestem tradycjonalistą,  nie mam drukarki w domu ......................... tylko tyle.   Widzę, że jednak bez "wirtualnego"  zakupu się nie obejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zbyszek napisał:

Powód,  chyba tylko jeden,  jestem tradycjonalistą,  nie mam drukarki w domu ......................... tylko tyle.   Widzę, że jednak bez "wirtualnego"  zakupu się nie obejdzie.

No ale drukarka nie jest Ci do niczego potrzebna, wystarczy e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zbyszek napisał:

Powód,  chyba tylko jeden,  jestem tradycjonalistą,  nie mam drukarki w domu ......................... tylko tyle.   Widzę, że jednak bez "wirtualnego"  zakupu się nie obejdzie.

 

Tak myślałem, że to jedyny powód. Także dobrze kombinujesz, zapoznaj się z tym prostym systemem i zakup eznamke z domu, nie na ostatnią chwilę a 2-3 dni przed. W razie ewentualnej pomyłki zdążysz zmienić mailem dane (ja tak robiłem). Będziesz miał nową tradycję  -zakup winietki na Słowację i Węgry wygodnie z domu. Ja zawsze robię wydruk na wypadek awarii elektroniki, mam na papierze numer dokumentu, dane pojazdu i jadę dalej w razie kontroli. Na Węgrzech miałem po zakupie info, że trzeba mieć wydruk potwierdzenia przy sobie i zachować na jakiś czas (wydaje mi się, że 2 lata). Osobiście kupowałem to z telefonu będąc w Cro i jechałem bez wydruku a jedynie z mailem potwierdzającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje od lat winietki na stacjach benzynowych bez problemu. Trzeba tylko pamiętać ,ze nie wszystkie stacje winietki sprzedają. W Słowacji mamy sporo czasu  na zakup winietki. Przy okazji zakupu winietki jest czas na chwile postoju i wyprostowanie nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wjeżdżasz przez Zwardoń, winietka obowiązuje z chwilą przekroczenia granicy. Podobnie jest wjeżdżając z Austrii w okolicach Bratysławy

Tak samo od Czech i Węgier na D2

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wjeżdżasz przez Zwardoń, winietka obowiązuje z chwilą przekroczenia granicy. Podobnie jest wjeżdżając z Austrii w okolicach Bratysławy
Tak samo od Czech i Węgier na D2


Jak jadę na narty do Oscadnicy też ? Nigdy tam nie kupuję winiety. Może to błąd ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, witus napisał:

 


Jak jadę na narty do Oscadnicy też ? Nigdy tam nie kupuję winiety. Może to błąd ?!

 

Jadąc do Oscadnicy jedziesz nową drogą przez mosty czy zjeżdżasz w bok na Skalite? Przez Skalite nie trzeba winiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamdiver napisał:

A gdzie jedziesz? ;)

Velky Meder - z wypadem do Budapesztu i Bratysławy

https://www.google.pl/maps/place/932+01+Veľký+Meder,+Słowacja/@47.8541609,17.6757297,12z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476ba288e1abac87:0x400f7d1c696df90!8m2!3d47.8563614!4d17.7703875

57 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

jak wjeżdżasz przez Zwardoń, winietka obowiązuje z chwilą przekroczenia granicy. 

musimy pamiętać, że na Słowacji obowiazuje eMyto (powyżej 3,5T) i to są niemalże wszystkie drogi tranzytowe, oraz  winiety do 3,5T - na wyznaczonych drogach i tutaj najprawdopodobniej  winieta obowiązuje od Żyliny D3 - D1 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.