Skocz do zawartości
Zbyszek

Winiety - opłaty drogowe na Słowacji.

Rekomendowane odpowiedzi

jacek00
41 minut temu, kstawo napisał:

No tak

Ale samochód do 7 miejsc i do 3,5 tony to tak jak pisałem.

To już wszystko zostało napisane. Generalnie nie polecam dzwonić do żadnego PZM, bo często niestety gadają głupoty i wprowadzają w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
47 minut temu, kstawo napisał:

No tak

Ale samochód do 7 miejsc i do 3,5 tony to tak jak pisałem.

tak, ja tylko doprecyzowałem, bo nie pisałeś nic o 7 osobach. Zestawem na Węgrzech, gdzie holownik ma DMC do 3,5t można i jest osobowy i ma do 7 miejsc włącznie jedziemy na winietę jedną - chyba D1 się nazywa i kosztuje ok 70zł na miesiąc.

Dzwonienie do PZM-ot może się czasem skończyć dziwnie, sam próbowałem jak viniety na Węgrzech jakieś 2-3 lata temu były jeszcze bardziej skomplikowane. Wtedy nic zgodnego z realiami nie powiedzieli. Czasem mam wrażenie, że są jak naciągacze w budkach w Cieszynie na starym przejściu, którzy wciskają każdemu np vinietę na przyczepę mimo że zestaw poniżej 3,5t. Straszyli mnie mandatem 1200E, nie dałem się nabrać. Teraz kupuję przez internet i niech się bujają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lucek26

Ja zawsze kupuje na stacji paliw i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Ja zawsze kupuje na stacji paliw i po kłopocie.

A ja w necie i też bez problemu i kłopotu, wolę na odpoczynek zjechać w pole albo do lasu niż szukać stacji gdzie sprzedają winiety

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
11 godzin temu, jacek00 napisał:

To już wszystko zostało napisane. Generalnie nie polecam dzwonić do żadnego PZM, bo często niestety gadają głupoty i wprowadzają w błąd.

Ja się nie dziwię, w tym tygodniu przejeżdżałem obok pzm i wstąpiłem po karte cci, młoda dziewczyna w ogóle nie wiedział co ja od niej chce, wypełniała karte po analizowaniu instrukcji jak to zrobić. Zagadałem coś o winiete na węgrzech to zrobiła oczy jakby ducha zobaczyła. 

Zadzwoni się do takiej i nie powie że nie wie, będzie wciskać jakąś ciemnote a później kierowca ma problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterek

Mam pytanie:

Mój zestaw przekracza 3.5 t ale nie będę przez Słowację ani na Węgrzech jechał płatnymi drogami, czy w takim razie potrzebne mi są winietki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
11 minut temu, piterek napisał:

Mam pytanie:

Mój zestaw przekracza 3.5 t ale nie będę przez Słowację ani na Węgrzech jechał płatnymi drogami, czy w takim razie potrzebne mi są winietki?

za takie pytania powinien być ban na pół roku :zolta:

tak się zastanawiam skąd tacy kosmici się biorą :klnie:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterek

a może zamiast banować odpowiedziałbyś na moje pytanie, Panie przemądrzały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
a może zamiast banować odpowiedziałbyś na moje pytanie, Panie przemądrzały

Poczytaj zamiast oczekiwać odpowiedzi, panie leniwy Wszystko dać na tacy. 🤬

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piterek

Jestem na forum od 9 lat i przez takich przemądrzałych forumowiczów od pewnego czasu nie chce się tu nic napisać. Pomogłem na tym forum niejednemu i nie jestem leniwy, a z tego co kojarzę to ty chris nie pierwszy raz wprowadzasz niezdrową atmosferę swoimi wywodami. Szkoda strzępić języka....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
5 godzin temu, piterek napisał:

Mam pytanie:

Teoretycznie nie potrzebujesz viniet, w praktyce będzie Ci bardzo trudno ominąć odcinki płatne. Na Węgrzech widziałem już od odcenki poo 300m gdzie obowiązuje opłata bo jest skrzyżowanie dróg i nie ma jak objechać. Idealne miejsce na kontrolę, znak matrica stoi i już. Moim zdaniem nie warto oszczędzać bo drogi płatne są przeważnie dużo lepszej jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Poczytaj zamiast oczekiwać odpowiedzi, panie leniwy Wszystko dać na tacy. 🤬 
Wysłane z Tapatalka

Najlepsze, że w jego pytaniu już jest odpowiedź :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

..................przez takich przemądrzałych forumowiczów od pewnego czasu nie chce się tu nic napisać..................

Przez banalne pytania stawiane co chwilę i powtarzające się co tydzień też nie chce mi się nic pisać, czytać też specjalnie nie ma wiele nowego

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi