Skocz do zawartości

Winiety - opłaty drogowe na Słowacji.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

@Zbyszek kilka postów wyżej podlinkowałem oficjalną mapkę dróg na których obowiązuje winietka. (zaznaczone grubą czerwoną kreską), widać tam wyraźnie, że droga D3 jest objęta opłatami od samej granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przy okazji widoczności w systemie i wydruków. Nie wiem jak na Słowacji ale na Węgrzech trzeba przez 5 lat trzymać te wydruki, czy też maile.

Chyba dwa, teoretycznie, bo w praktyce nikt tego nie sprawdza i do niczego nie są potrzebne. Poza tym jak kupię w necie to nie mam obowiązku niczego drukować. Ale drukuję bo dla księgowej się przydaje, wszystkie drukuję

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



musimy pamiętać, że na Słowacji obowiazuje eMyto (powyżej 3,5T) i to są niemalże wszystkie drogi tranzytowe, oraz  winiety do 3,5T - na wyznaczonych drogach i tutaj najprawdopodobniej  winieta obowiązuje od Żyliny D3 - D1 !


Emyto dla ciężarowych, dla zestawu z budą tylko dwie winiety przy >3,5T

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Wg strony

https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

obwodnica Svidnika nie podlega winiecie.

Czy tak jest dawno jechałem i nie mam pewności.

 

 

Jak jest na oficjalnej stronie to nie podlega i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2018 o 09:37, Zbyszek napisał:

wyjezdzam w sobotę 28 kwietnia, więc pewnie w srodę - czwartek będę próbował robić e-zakup winiety SK i HU

Też wyjeżdżamy w sobotę i winietki kupiłem "z domu" przez ichniejsze platformy. Pierwszy raz kupowałem i okazało się to proste.

Edytowane przez mac
poprawa tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bartosz_b napisał:

Marek auta! , nie przyczepy. Działa to tak samo jak u nas viatoll. Możesz jednym autem różne przyczepy ciągnąć w trakcie ważności winiety. 

Auta i przyczepy. Na Słowacji, w przypadku zestawu powyżej 3,5t należy kupić jedną winietę na auto, a drugą winietę na przyczepę. Wszytkie winiety są per pojazd, a nie na okaziciela. W obu przypadkach trzeba podać nr rejestracyjny pojazdu - czyli pojazdu dla winiety autostradowej dla pojazdu, i nr rejestracyjny przyczepy dla winiety dla przyczepy. Jak masz zamiar ciągnąć inne przyczepy, gdy zestaw przekracza 3,5t to każdorazowo musisz kupować winietę na przyczepę.

5adddd93b3263_Zrzutekranu2018-04-23o15_19_00.png.0ef809acf226c2e855c936055e288164.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.