Skocz do zawartości

Winiety - opłaty drogowe na Słowacji.


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, kstawo napisał:

No tak

Ale samochód do 7 miejsc i do 3,5 tony to tak jak pisałem.

To już wszystko zostało napisane. Generalnie nie polecam dzwonić do żadnego PZM, bo często niestety gadają głupoty i wprowadzają w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

47 minut temu, kstawo napisał:

No tak

Ale samochód do 7 miejsc i do 3,5 tony to tak jak pisałem.

tak, ja tylko doprecyzowałem, bo nie pisałeś nic o 7 osobach. Zestawem na Węgrzech, gdzie holownik ma DMC do 3,5t można i jest osobowy i ma do 7 miejsc włącznie jedziemy na winietę jedną - chyba D1 się nazywa i kosztuje ok 70zł na miesiąc.

Dzwonienie do PZM-ot może się czasem skończyć dziwnie, sam próbowałem jak viniety na Węgrzech jakieś 2-3 lata temu były jeszcze bardziej skomplikowane. Wtedy nic zgodnego z realiami nie powiedzieli. Czasem mam wrażenie, że są jak naciągacze w budkach w Cieszynie na starym przejściu, którzy wciskają każdemu np vinietę na przyczepę mimo że zestaw poniżej 3,5t. Straszyli mnie mandatem 1200E, nie dałem się nabrać. Teraz kupuję przez internet i niech się bujają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

To już wszystko zostało napisane. Generalnie nie polecam dzwonić do żadnego PZM, bo często niestety gadają głupoty i wprowadzają w błąd.

Ja się nie dziwię, w tym tygodniu przejeżdżałem obok pzm i wstąpiłem po karte cci, młoda dziewczyna w ogóle nie wiedział co ja od niej chce, wypełniała karte po analizowaniu instrukcji jak to zrobić. Zagadałem coś o winiete na węgrzech to zrobiła oczy jakby ducha zobaczyła. 

 

Zadzwoni się do takiej i nie powie że nie wie, będzie wciskać jakąś ciemnote a później kierowca ma problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piterek napisał:

Mam pytanie:

Mój zestaw przekracza 3.5 t ale nie będę przez Słowację ani na Węgrzech jechał płatnymi drogami, czy w takim razie potrzebne mi są winietki?

za takie pytania powinien być ban na pół roku :zolta:

tak się zastanawiam skąd tacy kosmici się biorą :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od 9 lat i przez takich przemądrzałych forumowiczów od pewnego czasu nie chce się tu nic napisać. Pomogłem na tym forum niejednemu i nie jestem leniwy, a z tego co kojarzę to ty chris nie pierwszy raz wprowadzasz niezdrową atmosferę swoimi wywodami. Szkoda strzępić języka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piterek napisał:

Mam pytanie:

Mój zestaw przekracza 3.5 t ale nie będę przez Słowację ani na Węgrzech jechał płatnymi drogami, czy w takim razie potrzebne mi są winietki?

Teoretycznie nie potrzebujesz viniet, w praktyce będzie Ci bardzo trudno ominąć odcinki płatne. Na Węgrzech widziałem już od odcenki poo 300m gdzie obowiązuje opłata bo jest skrzyżowanie dróg i nie ma jak objechać. Idealne miejsce na kontrolę, znak matrica stoi i już. Moim zdaniem nie warto oszczędzać bo drogi płatne są przeważnie dużo lepszej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



..................przez takich przemądrzałych forumowiczów od pewnego czasu nie chce się tu nic napisać..................


Przez banalne pytania stawiane co chwilę i powtarzające się co tydzień też nie chce mi się nic pisać, czytać też specjalnie nie ma wiele nowego

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ten znak dotyczy DMC zestawu czy holownika, i czy potrzebujemy winiety aby jechać nią??

Po akcji szaleńców na Słowacji aż strach ryzykować.

Planując przejazd drogą 59 na Słowacji widnieje taki znak. podobny jest w okolicach Koszyc.

 

 

 

opłaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.