Skocz do zawartości

AL-KO AKS 2004/3004 Wymiana okładzin stabilizatora: przednio-górnej i tylnej


BeeBee

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Jarod napisał:

Na zdjęciu jest max jaki jestem w stanie naciągnąć wajchę.

Albo złe okładziny zanabyłeś albo coś źle poskładałeś :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 1.06.2020 o 18:52, Jarod napisał:

No niestety dalej to samo :(

Na zdjęciu jest max jaki jestem w stanie naciągnąć wajchę.

IMG_20200601_183952.jpg

 

Może źle widzę, ale wydaje mi się, że zaczep nie jest osadzony prawidłowo na kuli. Wskaźnik powinien być wysunięty trochę wyżej :hmm:

915977635_wskanik.jpg.239c73bc3abe54c059490fabc9cf5ee5.jpg

 

PS

Czy stare okładziny wyglądały identycznie, jak te które założyłeś? Czy sprawdziłeś, jakie powinny być dla Twojego zaczepu po numerze serwisowym?

Twój zaczep, to chyba AKS 2004 :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sukces.

Rzeczywiście problemem okazała się górna okładzina. Moja sugestia dla wymieniających, żeby założyć ją, ale nie dokręcać. Potem zapiąć hak i dopiero dokręcić. Po takim zabiegu mogłem sobie pozwolić nawet na jedną chudą podkładkę. Teraz zapina się tak jak oczekiwałem, z większym oporem niż poprzednio, ale elegancko dochodzi do końca dźwignia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat.

Po rozmowie z jednym z pracowników pewnego warsztatu samochodowego zajmującego się miedzy innymi AL-KO

Pan powiedział ze podkładki które daje producent do okładzin bocznych służą do usuwania luzów powstałych podczas eksploatacji stabilizatora i niwelujemy nimi luzy zużywających się okładzin. Wymieniajac na nowe okładziny nie używamy podkładek dopiero w późniejszym terminie stosujemy od najcieńszej do najgrubszej wymieniając je.

I tak owo uczyniłem przy swoim AKS 3004 gdy zakupiłem przyczepę w dokumentach miałem przyklejone w małej torebeczce podkładki. Odkręciłem zaczep od suwadła , ponieważ i tak bede wymieniał amortyzator , odczepiony zaczep zapiąłem na hak auta i okazuje się za ma duże luzy wiec poczyniłem jak wyżej założyłem najcieńsze podkładki pod okładziny które wyglądają dobrze montuje z powrotem do zaczepu okładziny z podkładkami . Zapinam zaczep na hak i efekt zdumiewający zaczepem nie idzie ruszyć.

Dopiero w momencie gdy założymy najgrubsze podkładki i będzie luz zaczepu na haku należy wymienić okładziny.

Ma to logiczne wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, 
Panowie wiem, że temat z przed dwóch latach ale może ktoś będzie znał mój problem i jak naprawić. 
wymieniając okładziny górna tylna poszła bez problemu. 

boczne wyjąłem bez problemu. Problem pojawił się, aby włożyć nowe boczne okładziny. 

wkładam do końca nie ma oporu i nie ma kliknięcia przez co ponownie wypadają. czy tam coś jeszcze powinno być. 
Wymieniałem już kilka razy zawsze ładnie było słychać "klik" i po sprawie, a teraz niestety mam problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobry wieczór. 

Czy mając AKS 3004 z czerwoną "rączką" (starsza wersja), mogę w jej miejsce zastosować uchwyt czarny od nowej wersji AKS 3004? Z oceny fotografii pokazujących ramiona tego zacisku, można by wywnioskować, że tak, ale znikąd pewności ?

Screenshot_20221222_215310_com.android.chrome_edit_217811414711033.jpg

Screenshot_20221222_215245_com.android.chrome_edit_217785776739162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 21:59, mot napisał:

Czy mając AKS 3004 z czerwoną "rączką" (starsza wersja), mogę w jej miejsce zastosować uchwyt czarny od nowej wersji AKS 3004? Z oceny fotografii pokazujących ramiona tego zacisku, można by wywnioskować, że tak, ale znikąd pewności ?

Sama rączka powinna pasować bo ramiona są chyba te same, tylko zwroc uwagę że gumowy zderzak ma troche inny kształt (czerwony w starym modelu, czarny w nowym). W nowym jest jakby dopasowany kształtem do tej czarnej rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Masz rację. Przy pasującej, czarnej rączce, wymienił bym także ten odbojnik. Przyglądając się różnym fotografiom - powinien ten nowy pasować. 

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.