Skocz do zawartości

hak ford s-max 2 od 2015r.


trade

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów,

Kupiłem samochód Ford S-max w Salonie Forda. Zamontowali mi tam hak westfalia wypinany.

Po podpięciu przyczepy kempingowej do samochodu nie ma oświetlenia wewnątrz przyczepy, nie wspominając o lodówce.

Rozumiem, że nie podpięli prądu stałego. Samochód nie wykrywa też przyczepy tzn. np nie wyłączają się czujniki parkowania przy wrzuceniu biegu wstecznego.

Jutro jadę na reklamacje. Bardzo proszę o podpowiedz na co zwrócić uwagę, co zawalili i co mają poprawić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam Galaxy, przy konfigurowaniu domówiłem montowany w fabryce autoamtyczny hak i maiałem to samo. Oryginalnie nie podpinają zasilania pod jak dobrze pamiętam 10 i 13 pin, czyli ani po stacyjce, ani na stałe, tylko i wyłącznie zasila światła. Ja sam z pomocą kolegów z forum poprowadziłem ekstra przewód od aku do gniazda i teraz wszystko Mi działa. Musisz poprosić w serwisie o dodatkowe zasilenie potrzebnych Ci pinów.

Pozdrawiam

MagZyg

 

 

Edytowane przez MagZyg (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód zarówno 2015 jak i 2010r, będzie miał gotowy odpowiedni moduł - pytanie co zamówiłeś. Aso dalej potrafi zakładać hak 7 pinów, więc 13 dla nich to jest już luksus, a moduł zasilania 12V dla przyczepy często ich przerasta.

jeżeli na zamówieniu masz moduł 13 pin bez zasilania 12V to niestety Twoja wina, że nie dopytałeś, bo oni przecież niestety ciemni są.

w roczniku 2012, aby działało zasilanie przyczepy potrzeba odpowiedni moduł + bezpiecznik w tylnej skrzynce + myślący instalator. Poproś o wymianę modułu i niech pokażą nawet żarówką 12V, że działa. A to, że wypuścili samochód, który nie odpina czujnika cofania po podpięciu przyczepy uważam za skandal i postrasz ich, że napiszesz do forda :) . Pytanie czy ich lubisz i masz dobry kontakt i chcesz taki zachować. Ja bardzo lubię moje Aso, tylko oni takich cudów nie robią, hak z modułem zakładałem sam, oni mi to wprogramowali i działa 6 rok.

Załączam manual dla haka smax, wiele się na pewno w rocznikach nie zmienia.

AHK_SMax.pdf

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w salonie.

Uznali, że faktycznie wspominałem przy kupnie samochodu o tym, iż hak ma być zamontowany pod przyczepę kempingową, więc bez problemu dołożą wiązkę, aby podłączyć stałe zasilanie pod przyczepę.

Natomiast powiedzieli, że to iż nie wyłączają się czujniki parkowania oraz że samochód nie wykrywa przyczepy to tak ma być bo ten typ tak ma.

Tłumaczyłem im ze w poprzednim s-maxie normalnie mi wszystko działało - system wyłączał czujniki, nawet przy włączeniu kierunków pojawiała sie podwójna strzałka.

To oni mi na to, że tamtego można było programować, a tego się nie da bo tak jest w instrukcji. I że niby dzwonili do westfali i oni to potwierdzili.

Ma ktoś może o tym jakieś pojęcie? Bo dla mnie jest to nie zrozumiałe, że nowszy technologicznie samochód ma nie wykrywać przyczepy, a czujniki wyłączać trzeba samemu .

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎11 o 21:02, trade napisał:

witam wszystkich forumowiczów,

Kupiłem samochód Ford S-max w Salonie Forda. Zamontowali mi tam hak westfalia wypinany.

Po podpięciu przyczepy kempingowej do samochodu nie ma oświetlenia wewnątrz przyczepy, nie wspominając o lodówce.

Rozumiem, że nie podpięli prądu stałego. Samochód nie wykrywa też przyczepy tzn. np nie wyłączają się czujniki parkowania przy wrzuceniu biegu wstecznego.

Jutro jadę na reklamacje. Bardzo proszę o podpowiedz na co zwrócić uwagę, co zawalili i co mają poprawić

 

Dużo zależy od producenta haka i modułu z wiązką. Nie wiem jaki masz hak, ale na przykładzie Westfalii (największe prawdopodobieństwo, że to zakładali w ASO):

Nawet Westfalia z tym kombinuje, czasem stały plus na pinie 9 i masa na 13, i zasilanie sterowane wyłącznikiem zapłonu na pinach 10 i 11 (masa) czyli po ichniemu ładowaniem czasem nie jest przewidziane  (trzeba dokupić dodatkową wiązkę - mają, owszem, lub dorobić kable). Np. w passacie B7 był konieczny zestaw rozszerzający przy 13 pinach do ładowania, w B8 jest to już w standardzie .

Dla S-maxa od 2015 r. od września, Westfalia przewiduje taką kompletację modułu i wiązki 13-pinowej wg katalogu (katalog w wersji 2016, ztcw. w dane są w miarę aktualne ):

https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/westfalia/content/downloads/pl/06_WAM_Katalog_PL_P_2016_web.pdf

S wiązka dedykowana
A kontrola kierunkowskazów akustyczna
C1 kodowanie opcjonalne
E2 wyłączanie systemu wspomagania parkowania przyciskiem w desce rozdzielczej (czyli nie jest automatyczne)
D1 Opcjonalny stały plus (zestaw rozszerzenia 300027300113)
L1 Opcjonalny przewód ładowania (zestaw rozszerzenia 300028300113)

Jeżeli zakładali westfalię, to do przyczepy kempingowej w zasadzie powinieneś zamówić oba zestawy rozszerzenia 300027300113  (stały plus na pinie 9 i masa na 13), i 300028300113 (plus sterowany wyłącznikiem zapłonu na pinie 10 i masa na 11). Są to kable z zarobionymi końcówkami, oprawka bezpiecznika z bezpiecznikiem, i parę trytrytek, do kupienia za ca. 100 zł sztuka. Lub zlecić dorobienie tego przez serwis.

Jeśli w serwisie założyli tylko to, co przyszło w paczce z hakiem, to nie będzie prądu na pinach 9 i 10. 

Moduł w wersji do s-maxa nie jest przewidziany do automatycznego wyłączania tylnych czujników parkowania. Czy masz przycisk wyłączający czujniki? Jeśli tak, zobacz, czy po podpięciu przyczepy nie zachowuje się on np. inaczej niż bez cepy (np. w pierwszym kroku wyłącza tylko tylne czujniki, a nie wszystkie), tutaj gdybam, bo nie wiem jak to jest rozwiązane, nie mam dostępu do żadnego forda, a z hakiem to już w ogóle - bo jest jeszcze opcja "--" czyli "Brak wyłączania systemu wspomagania parkowania". Zobacz, czy przy opisie dot. holowania przyczepy, nie ma czegoś w instrukcji samochodu, jak działają wtedy czujniki. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem troszkę wcześniej, faktycznie trzeba dołożyć dodatkową wiazke, aby było zasilanie prądu w przyczepie. O czym nie zostałem poinformowany więc warto o tym na przyszłość wiedzieć. Co do czujników to faktycznie potestuje czy faktycznie zachowują się inaczej niż bez przyczepy. Napisałem też za sugestią kolegi maarec na forum Forda i zobaczę jaką odpowiedź uzyskam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieliby coś dokładać, to pomyśl o obydwu dodatkowych wiązkach. Stałe zasilanie (stały plus) z pinu 9 do rzeczy bytowych (oświetlenie, pompki), a dodatkowo zasilanie działające tylko przy włączonym zapłonie (np. lodówka, ładowanie akumulatora przyczepy) z pinu 10. Poczytaj na forum jak to powinno być rozwiązane. 

Jeśli i tak mieliby ciągnąć przewody z listew zasilających z centralki z przodu auta na tył, to czy pociągną 1 dodatkową wiązkę, czy 2, to bez różnicy.  

Przed zleceniem montażu haka nawet w ASO, warto samemu wiedzieć co się chce, dowiedzieć się jakiego producenta hak montują, i sprawdzić specyfikację haka w katalogach producenta. Bo w ASO mają podejście do haka takie, jak przy co najwyżej haku z wiązką 7-pin, do lekkiej przyczepy albo bagażnika na rowery, tzn. byle światła działały, i dla nich to już jest wszystko. W 99% przypadków, nikt nawet nie spyta co chcesz ciągać, a jak producent haka nie przewiduje w standardzie wiązek zasilających cepę (stały plus/plus przy włączonym zapłonie), to założą na sztukę, to co przyjdzie w zestawie, i dla niech wsio rawno, odno g...o, miał być hak, jest, miało być 13 pin, jest, ale po co to 13 pin? Sami nie wiedzą, i nie wiedzą też jak "działa" przyczepa kempingowa

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

Jeżeli mieliby coś dokładać, to pomyśl o obydwu dodatkowych wiązkach. Stałe zasilanie (stały plus) z pinu 9 do rzeczy bytowych (oświetlenie, pompki), a dodatkowo zasilanie działające tylko przy włączonym zapłonie (np. lodówka, ładowanie akumulatora przyczepy) z pinu 10. Poczytaj na forum jak to powinno być rozwiązane. 

Jeśli i tak mieliby ciągnąć przewody z listew zasilających z centralki z przodu auta na tył, to czy pociągną 1 dodatkową wiązkę, czy 2, to bez różnicy.  

Przed zleceniem montażu haka nawet w ASO, warto samemu wiedzieć co się chce, dowiedzieć się jakiego producenta hak montują, i sprawdzić specyfikację haka w katalogach producenta. Bo w ASO mają podejście do haka takie, jak przy co najwyżej haku z wiązką 7-pin, do lekkiej przyczepy albo bagażnika na rowery, tzn. byle światła działały, i dla nich to już jest wszystko. W 99% przypadków, nikt nawet nie spyta co chcesz ciągać, a jak producent haka nie przewiduje w standardzie wiązek zasilających cepę (stały plus/plus przy włączonym zapłonie), to założą na sztukę, to co przyjdzie w zestawie, i dla niech wsio rawno, odno g...o, miał być hak, jest, miało być 13 pin, jest, ale po co to 13 pin? Sami nie wiedzą, i nie wiedzą też jak "działa" przyczepa kempingowa

nic nowego od aku nie będą ciągnąć na 99%. Poprzedni smax miał w bagażniku dużą skrzynkę bezpieczników i tam wpinano zasilanie haka wraz z nowym bezpiecznikiem. W dobie dzisiejszych oszczędności to dalej jest wyprowadzona wiązka do haka, wystarczy tylko od początku kupić porządny moduł.  Osobiście jeżeli planowałbym tym autem jeździć z 5 lat, to zrobiłbym samemu wiązkę od akumulatora lub zlecił to dobremu elektrykowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to jest rozwiązane, mogą rzeczywiście ciągnąć to z tylnej skrzynki. Dorabiane we własnym zakresie wiązki mają tę zaletę, że można je zrobić z grubszych przewodów, z uwagi na amperaże i spadek napięcia (te z zestawów nie porażają jakoś przekrojami kabli...).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, czyś napisał:

Różnie to jest rozwiązane, mogą rzeczywiście ciągnąć to z tylnej skrzynki. Dorabiane we własnym zakresie wiązki mają tę zaletę, że można je zrobić z grubszych przewodów, z uwagi na amperaże i spadek napięcia (te z zestawów nie porażają jakoś przekrojami kabli...).  

oczywiście, w poprzednim tabbercie przy zasilaniu z auta  z tej wiązki orginalnej jak szedł prąd to przygasało światło w przyczepie (halogeny) przy spuszczaniu wody w WC :)

teraz mam ledy i problem znikł. Nie korzystam z lodówki na 12V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.