Skocz do zawartości

Przeglad przyczepy w Malopolsce


Rekomendowane odpowiedzi

Bo Elcamp specjalizuje sie obecnie w kamperach. W zeszlym roku robili mi elektryke. Nie powiem - zdiagnozowali cos, czego nie potrafili w Pamerze oraz jeszcze jednej firmire. Cena teznie byla jamos wygorowana, za to terminowosc..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Goliata polecam lub ewentualnie Wiola przyczepa ale ci drudzy to tylko "układ mechaniczny" i nie wiem czy jeszcze robią takie przeglądy - "za moich czasów" Ariel organizował takie akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przekonuje to, że na co dzień zajmują się serwisem Al-Ko. A ja na wyjazd do Grecji muszę mieć pewne hamulce i zaczep. W zaczepie chcę mieć sprawdzone płytki cierne( mam AKS 1300).  Z tego co mówił poprzedni właściciel (mieli ją 4 lata) on do bębnów nie zaglądał i nie miał z hamulcami żadnego problemu, ale też opowiadali nam, że jeździli z przyczepą i do Chorwacji ido Austrii w Alpy, więc hamulce  w 10 letniej przyczepie ewidentnie wymagają sprawdzenia i ewentualnej wymiany, cały bęben czyszczenia i potem regulacji. Szczelność gazu też robią  - ale bez certyfikatu. I teraz pytanie czy za granicą policja może zażądać takiego świstka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdokładniej układ jezdny zrobią w Wioli w Knurowie  , umawiasz się na określoną godzinę  a cała praca trwa około dwóch godzin .Części zawsze w sklepie . Wykonują przeglądy non stop dlatego robią to dobrze .Koszt samego przeglądu  to 150zł . Ja robię przeglądy u nich od wielu lat . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szwedki napisał:

Najdokładniej układ jezdny zrobią w Wioli w Knurowie  , umawiasz się na określoną godzinę  a cała praca trwa około dwóch godzin .Części zawsze w sklepie . Wykonują przeglądy non stop dlatego robią to dobrze .Koszt samego przeglądu  to 150zł . Ja robię przeglądy u nich od wielu lat . 

W Goliacie zleciłem przegląd całego układu hamulcowego ( bębny, ręczny, linka ), zaczepu ( suwadło, płytki ścierne) - cena 400 złotych. Podobno taki przegląd to cała dniówka.  W cenie oczywiście regulacja i smarowanie tego co się smaruje, raczej na pewno wymienię linkę. oczywiście bez części. Płytki ścierne do zaczepu AKS 1300 to koszt ok 130 PLN, szczęki ok 210 ( oryginał ALKO ). Jeśli chodzi o gaz to niestety nie mają w tej chwili gazownika, więc robią to c potrafią i nie wystawiają certyfikatu. Rozmawiałem dziś dłuższą chwilę z obsługą i tak to mniej więcej wygląda. No cóż, zrobię u nich tylko cała podwozie. A z gazem zobaczymy. Mam termin na 8 kwietnia, ale mają też wcześniejsze terminy jeśli ktoś jest zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o przeglądzie całego układu jezdnego dotyczy to też łożysk . Po rozebraniu jesteś proszony do obejrzenia i okazania usterek , podejmujesz decyzje co dalej i jesteś informowany o kosztach . Pracownicy którzy to wykonują zajmują się wyłącznie serwisem układów jezdnych przyczep. Czas trwania tak jak napisałem powyżej , wiem o czym mówie robiłem to kilka razy .

Jeszcze na koniec możesz zważyć przyczepe na nowoczesnej wadze z homologacją .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały serwis odbywa się w hali z dużym podnośnikiem , w tym czasie możesz napić się kawy i obejrzeć program tv w poczekalni .

Co do kosztów ostatni w 2018r : wymiana jednego łożyska , wymiana okładzin w aks 2000 czyli 4 szt , regulacja i smarowanie /części orginalne alko/ 450 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwedki napisał:

Ja mówię o przeglądzie całego układu jezdnego dotyczy to też łożysk . Po rozebraniu jesteś proszony do obejrzenia i okazania usterek , podejmujesz decyzje co dalej i jesteś informowany o kosztach . Pracownicy którzy to wykonują zajmują się wyłącznie serwisem układów jezdnych przyczep. Czas trwania tak jak napisałem powyżej , wiem o czym mówie robiłem to kilka razy .

Jeszcze na koniec możesz zważyć przyczepe na nowoczesnej wadze z homologacją .

 

wygląda na to, że jest to serwis z prawdziwego zdarzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.