Skocz do zawartości
w79

Przeglad przyczepy w Malopolsce

Rekomendowane odpowiedzi

w79

Bo Elcamp specjalizuje sie obecnie w kamperach. W zeszlym roku robili mi elektryke. Nie powiem - zdiagnozowali cos, czego nie potrafili w Pamerze oraz jeszcze jednej firmire. Cena teznie byla jamos wygorowana, za to terminowosc..... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel1966

OK no risk - no fun:) umówiłem się w Andrychowie w Goliacie. Jadę 6 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Misio

Goliata polecam lub ewentualnie Wiola przyczepa ale ci drudzy to tylko "układ mechaniczny" i nie wiem czy jeszcze robią takie przeglądy - "za moich czasów" Ariel organizował takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel1966

Mnie najbardziej przekonuje to, że na co dzień zajmują się serwisem Al-Ko. A ja na wyjazd do Grecji muszę mieć pewne hamulce i zaczep. W zaczepie chcę mieć sprawdzone płytki cierne( mam AKS 1300).  Z tego co mówił poprzedni właściciel (mieli ją 4 lata) on do bębnów nie zaglądał i nie miał z hamulcami żadnego problemu, ale też opowiadali nam, że jeździli z przyczepą i do Chorwacji ido Austrii w Alpy, więc hamulce  w 10 letniej przyczepie ewidentnie wymagają sprawdzenia i ewentualnej wymiany, cały bęben czyszczenia i potem regulacji. Szczelność gazu też robią  - ale bez certyfikatu. I teraz pytanie czy za granicą policja może zażądać takiego świstka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
Napisano (edytowane)

W drodze do Grecji nie sądzę. Ogólnie nie sądzę żeby gdziekolwiek to było wymagane, bardziej dla własnego bezpieczeństwa warto to zrobić.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

Dzięki za info. Też się do Goliata umówię. Trochę szpargałów od nich kupiłem, więc chociaż poznam osobiście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel1966
10 godzin temu, Voku napisał:

W drodze do Grecji nie sądzę. Ogólnie nie sądzę żeby gdziekolwiek to było wymagane, bardziej dla własnego bezpieczeństwa warto to zrobić.

Robię to przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Najdokładniej układ jezdny zrobią w Wioli w Knurowie  , umawiasz się na określoną godzinę  a cała praca trwa około dwóch godzin .Części zawsze w sklepie . Wykonują przeglądy non stop dlatego robią to dobrze .Koszt samego przeglądu  to 150zł . Ja robię przeglądy u nich od wielu lat . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Misio

Dlatego też pisałem o Wioli...

Ja przestałem robić u nich przeglądy, jak przesiadlem się na kampera...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel1966
12 godzin temu, szwedki napisał:

Najdokładniej układ jezdny zrobią w Wioli w Knurowie  , umawiasz się na określoną godzinę  a cała praca trwa około dwóch godzin .Części zawsze w sklepie . Wykonują przeglądy non stop dlatego robią to dobrze .Koszt samego przeglądu  to 150zł . Ja robię przeglądy u nich od wielu lat . 

W Goliacie zleciłem przegląd całego układu hamulcowego ( bębny, ręczny, linka ), zaczepu ( suwadło, płytki ścierne) - cena 400 złotych. Podobno taki przegląd to cała dniówka.  W cenie oczywiście regulacja i smarowanie tego co się smaruje, raczej na pewno wymienię linkę. oczywiście bez części. Płytki ścierne do zaczepu AKS 1300 to koszt ok 130 PLN, szczęki ok 210 ( oryginał ALKO ). Jeśli chodzi o gaz to niestety nie mają w tej chwili gazownika, więc robią to c potrafią i nie wystawiają certyfikatu. Rozmawiałem dziś dłuższą chwilę z obsługą i tak to mniej więcej wygląda. No cóż, zrobię u nich tylko cała podwozie. A z gazem zobaczymy. Mam termin na 8 kwietnia, ale mają też wcześniejsze terminy jeśli ktoś jest zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Ja mówię o przeglądzie całego układu jezdnego dotyczy to też łożysk . Po rozebraniu jesteś proszony do obejrzenia i okazania usterek , podejmujesz decyzje co dalej i jesteś informowany o kosztach . Pracownicy którzy to wykonują zajmują się wyłącznie serwisem układów jezdnych przyczep. Czas trwania tak jak napisałem powyżej , wiem o czym mówie robiłem to kilka razy .

Jeszcze na koniec możesz zważyć przyczepe na nowoczesnej wadze z homologacją .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Muszę się kiedyś wybrać. Nie załapałem się na akcje Ariela.... Póki co mam wszystko sprawne/nowe. Ale czas leci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Cały serwis odbywa się w hali z dużym podnośnikiem , w tym czasie możesz napić się kawy i obejrzeć program tv w poczekalni .

Co do kosztów ostatni w 2018r : wymiana jednego łożyska , wymiana okładzin w aks 2000 czyli 4 szt , regulacja i smarowanie /części orginalne alko/ 450 zł .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawel1966
2 godziny temu, szwedki napisał:

Ja mówię o przeglądzie całego układu jezdnego dotyczy to też łożysk . Po rozebraniu jesteś proszony do obejrzenia i okazania usterek , podejmujesz decyzje co dalej i jesteś informowany o kosztach . Pracownicy którzy to wykonują zajmują się wyłącznie serwisem układów jezdnych przyczep. Czas trwania tak jak napisałem powyżej , wiem o czym mówie robiłem to kilka razy .

Jeszcze na koniec możesz zważyć przyczepe na nowoczesnej wadze z homologacją .

wygląda na to, że jest to serwis z prawdziwego zdarzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Paweł...to umów się w Knurowie na piątek rano w w drodze powrotnej wstąpisz na zlot w Imielinie i zrobisz gazowy za 40 zł. Zamkniesz się w 200 zł a pozostałe 200 pójdzie na .... Hahaha.

Dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi