Skocz do zawartości

Dziwny problem, głupieje moduł, wtyczka 7-pin plus adapter


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, może podpowiecie gdzie szukać rozwiązania. Przy budce gdzie wtyczke mam 13 pin problemu nie ma, jest przy towarówce przy której mam gniazdo 7 pin i używam adaptera na 13 pin. Podczas jazdy w aucie wyskakuje komunikat ,,gniazdo przyczepy uszkodzone, napraw pojazd,, pojawia się to, po chwili znika i jest dobrze. Jak się pojawi to podejrzewam moduł odłącza zasilanie bo nie działają żadne światła w przyczepie a parktronic z tyłu zaczyna działać. Na początku myślałem że to problem z wtyczką bo wystarczyło poruszać i czasami się naprawiało, ale to nie to. Rozebrałem wtyczke, wszystko w niej w porządku, a to naprawianie się przez poruszanie musiało być zbiegiem okoliczności. Dzisiaj np stałem na światłach z kierunkoskazem, na chwile wyskoczył burak, kierunek zaczął szybko pykać jak przy spalonej żarówce, po paru sekundach błąd zniknął i się naprawiło. Dzisiaj przejechałem ok 100km i zdarzyło się to parenaście razy, nie może tak być bo raz że na jakiś czas trace światła w przyczepie a dwa że boję się coś uszkodzić w komputerze w aucie. Nie wiem od czego zacząć, czy adapter może takie coś powodować? Pomyślałem żeby wymienić wtyczke na 13 pin, ale nie wymyśliłem uzasadnienia dlaczego adapter mógłby to powodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter może być popsuty. (jakieś zwarcie lub brak kontaktu w adapterze). Spróbuj podłączyć sam adapter i zobacz czy będą komunikaty o błędach.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuje z samym adapterem, jak będzie wariował to będzie pewność. Jak nie to wymienie, tylko lepiej wymienić adapter czy wtyczke na 13 pin. Tylko jak wtyczke to będę potrzebował adapter na 7 pin bo czasami mój tato jej używa a w starym audi ma 7 pin, tylko tam nie ma modułu haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w towarówce w instalacji  masz św. pozycyjne prawe i lewe  oddzielnie   czy są zmostkowane  ( pin 5 i 7 ) . Taki przypał maił kolega w VW T5  i jak zrobił prawidłowo to komp już żadnych błędów nie pokazywał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym sprawdzić, ale jak rozebrałem wtyczke to każdy kabelek był osobno, żaden nie był połączony. Chyba że przy lampach. 

 

Ale jakby tak było to raczej ciągle by był błąd a nie chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeździłem z podpiętym samym adapterem, żadnych błędów. Co jest logiczniejsze, kupić adapter z 7 na 13 pin, jak tak to jaki? Czy wymienić wtyczkę na 13 i kupić adapter z 13 na 7 :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie masz gniazdo 13, a w przyczepie wtyk 7 tak? No to najlepiej zmienić wtyczkę w przyczepie na 13 i nie stosować żadnego adaptera.
Swoją drogą, może masz ten sam problem co u mnie - (chyba jest uszkodzone gniazdo haka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że cyrk jest tylko na towarówce, jak podepne budke albo platforme na rowery to jest ok. Faktycznie wymienie wtyczke, a adapter dorzuce ba gniazdo 7 pin, jednak moj tato duzo rzadziej jej używa niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na bank masz problem z wtyczką przyczepki towarowej albo z instalacją. Ja bym wymienił wtyczkę w towarówce na 13 i zobaczysz czy pomoże. 

Jak problem będzie dalej występował, to trzeba będzie pomyśleć o wymianie elektryki w przyczepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jacekzoo napisał:

Tylko że cyrk jest tylko na towarówce, jak podepne budke albo platforme na rowery to jest ok. Faktycznie wymienie wtyczke, a adapter dorzuce ba gniazdo 7 pin, jednak moj tato duzo rzadziej jej używa niż ja

A platformy na rowery nie masz na 7 pin i też nie podłączasz jej przez adapter? Bo jeśli tak to masz problem z przyczepą a nie z adapterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacekzoo napisał:

Platforme mam na 13, taka wtyczka była oryginalnie

No to może faktycznie adapter. Podjedź na jakąś stację benzynową czy do jakiegoś Norauto i kup adapter. Będzie najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.