Skocz do zawartości

Brak iskrownika w Trumatic LMC - jak zamontować


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem przyczepę LMC ale nie ma w trumaticu iskrownika i dlatego nie odpala i nie grzeje. Poniżej zdjęcia.

Muszę kupić iskrownik i zamontować odpowiednio. Proszę o pomoc jak się do tego zabrać i może jakieś zdjęcia z waszych przyczep jak to wygląda.

Dzięki

IMG_20180330_153709.jpg

IMG_20180330_153747.jpg

IMG_20180330_153747.jpg

IMG_20180330_153759.jpg

IMG_20180330_153802 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczytałem i chyba tak.

Jestem totalnie zielony w tej kwestii.

Sprzedający nie umiał odpalić pieca a w instrukcji był obrazek że powinien być iskrownik ;)

Jak mam sprawdzić czy odpala jeżeli jest to ręczna zapalarka i nie potrzebuje baterii i  iskrownika?

Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyść ten kurz (uważaj na kapilarę, nie rozerwij jej), załóż obudowę pieca na miejsce. Sprawdź działanie iskrownika (mniejszy czarny przycisk z prawej). Naciśnięty powinien "strzelić" (głośny odgłos), a w okienku - wzierniku (mały poziomy otwór w obudowie pieca, przed który widać szkiełko w komorze pieca - przed założeniem obudowy popatrz na korpus komory spalania, zardzewiały poziomy prostokąt, przykręcony na 2 śrubki, z dziurką i szkiełkiem w tej dziurce) na to masz patrzeć przez otwór w obudowie - jeśli iskrownik działa, powinno być w widać rozbłysk iskry w momencie "strzelenia" przyciskiem.

Jak iskra jest, to iskrownik działa. Jeśli masz pewność, że instalka gazowa jest szczelna, a komin i czerpnia powietrza drożne, odkręć zawór główny gazu przy butli i zawór pieca (prawdopodobnie w szafce pod zlewem kuchennym) na zaworze potrójnym, poszukaj symbolu pieca (bardziej przypomina odkurzacz : ) ) - gałka musi być w położeniu wzdłuż korpusu (w poprzek - zamknięte). 

Potem odpowietrz instalację, wciskając do oporu na ok. 30 sek. pokrętło ze skalą ustawione na 2-3, potem ok. 30 s przerwy, i tak ze 4-5 razy (żeby gaz wypełnił przewody, ale przerwy - żeby się nie nagromadził w zbyt dużej ilości w komorze pieca). Odczekaj potem z minutę-dwie, żeby gaz nagromadzony w komorze pieca się ulotnił, żeby nie doszło do wybuchu.  

A dalej jak w instrukcji - s. 3-4, uruchomienie przy pomocy zapalnika przyciskowego.

http://www.serwistruma.com.pl/upload/oferta/trumatic s 3002 3002p 5002 instrukcja.pdf

Gdyby nie odpalał, rób przerwy między próbami, żeby nie pierdyknął na raz cały nagromadzony w komorze spalania gaz (w przerwach - ulotni się przez czerpnię). To są te "wyfuknięcia" z instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo są gdzieś kabelki rozłączone (masa i plus z iskrownika), albo iskrownik martwy, ale to akurat dość pancerna część. 

Jak już piszesz że jesteś zielony, to sprawdź czy przy butli jest reduktor, i czy na ciśnienie zgodne z ciśnieniem urządzeń. Jak sprzedający nie umiał odpalić pieca (nie próbowałby, gdyby wiedział że nie działa), to wszystkiego się można spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Prosze o wyrozumialosc dla kobiety:),bo jestem laik w tym temacie .Dopiero kupilam kampera.Mam pytanie .Skad bedzie iskra zaplonu jak piecyk S 3002 P nie posiada baterii ? Jak go odpalic? Ma tylko jedno pokretlo.Przekrecam na 5-6 wiskam,i nic nie slychac,kompletnie. Na samym dole swiecila  sie malenka czerwona lampka ale zgasla.Czy piecyk jest podlaczony do akumulatora ? a ten pewnie rozladowany do zera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jakieś zdjęcie piecyka.

Jak czytałaś wyżej to trzeba kilkukrotnie wciskać aby odpalił piecyk. Ja mam ręczne opalanie bez zapłonu na baterię w przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.