Skocz do zawartości

Przegląd przyczepki!


DannyTeam

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, stano napisał:

A rupta  co chceta ja napisałem jaki miałem przypadek i tyle, a jak chcecie dodać punkt C to już nie wnikam.

I widzę że czasem nie warto się odzywać 

Szczerze? Jak ktoś pisze takie rzeczy to należy i trzeba to prostować, bo ktoś potem przeczyta co piszesz i weźmie to za pewnik. Pojedzie, bo przecież napisałeś że można, i narobi sobie kłopotów. I co wtedy mu powiesz?

Nie można poruszać się pojazdem po drogach, który nie został dopuszczony do ruchu. Koniec i kropka. Żadne zdanie czy zgoda jakiegoś policjanta nic tu nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O znalazłem teraz na szybko że jednak i przyczepą bez przeglądu można jechać na przegląd nie tylko na lawecie ale normalnie za holownikiem .
Wdanie takich tablic dla przyczepy to koszt 40 zł z groszami .
http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydanie-tablic-czasowych-czerwonych,1744/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leszek napisał:

O znalazłem teraz na szybko że jednak i przyczepą bez przeglądu można jechać na przegląd nie tylko na lawecie ale normalnie za holownikiem .
Wdanie takich tablic dla przyczepy to koszt 40 zł z groszami .
http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/wydanie-tablic-czasowych-czerwonych,1744/

No przecież po to są czerwone blachy  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maarec napisał:

Tak, po to właśnie są tablice próbne i OC krótkoterminowe na 30dni.

To chyba przez pierwszą rejestracją?

Bo jeśli chodzi o dojechanie na przegląd pojazdem już zarejestrowanym, tylko na pozwoleniu czasowym i blachach próbnych, to jedzie się na normalnej polisie (trzeba mieć ciągłość - nawet urzędnik w starostwie wydając pozwolenie czasowe ma prawo sprawdzić, czy pojazd ma OC). Dla pojazdów już raz zarejestrowanych ztcw. nie ma polis 30-dniowych (krótkoterminowych), bo i tak nie może być przerwy (no, chyba że zabytek). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Szczerze? Jak ktoś pisze takie rzeczy to należy i trzeba to prostować, bo ktoś potem przeczyta co piszesz i weźmie to za pewnik. Pojedzie, bo przecież napisałeś że można, i narobi sobie kłopotów. I co wtedy mu powiesz?

Nie można poruszać się pojazdem po drogach, który nie został dopuszczony do ruchu. Koniec i kropka. Żadne zdanie czy zgoda jakiegoś policjanta nic tu nie zmienia.

Ok nie miałem takiej przygody i nie było takiej sytuacji.

Tak przy okazji to było pięć lat temu może już nie wolno 

Koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie przeglądu ale w nietypowej sytuacji.

Otóż, 20 marca miałem operację biodra i przebywam aktualnie na dłuższym zwolnieniu chorobowym. Prawdopodobnie, co najmniej do 16 czerwca.

4 czerwca najpóźniej powinienem dokonać przeglądu cepki. Sam nie mogę, żona nie da rady. Co w takiej sytuacji przepisy i co grozi za przekroczenie terminu przeglądu cepki.

Prawdopodobnie będę musiał szukać kogoś aby mi na taki przegląd pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JurekM napisał:

Pytanie odnośnie przeglądu ale w nietypowej sytuacji.

Otóż, 20 marca miałem operację biodra i przebywam aktualnie na dłuższym zwolnieniu chorobowym. Prawdopodobnie, co najmniej do 16 czerwca.

4 czerwca najpóźniej powinienem dokonać przeglądu cepki. Sam nie mogę, żona nie da rady. Co w takiej sytuacji przepisy i co grozi za przekroczenie terminu przeglądu cepki.

Prawdopodobnie będę musiał szukać kogoś aby mi na taki przegląd pojechał.

Kolego, nic się nie dzieje jeśli nie masz ciągłości przeglądu. OC musi mieć ciaglosc, przegląd nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe przepisy w tym względzie mają wejść najwcześniej dopiero 20 maja.Ale ma być tak że do miesiąca spóżnienia nie będzie żadnych kar, dopiero powyżej ma być zwiększona/ podwojona opłata/ Tak więc do 3 lipca będziesz miał czas a może przepisy nie wejdą w życie więc nie będziesz miał problemu chyba że po drodze na stację diagnostyczną będziesz miał wypadek a wtedy to inna para kaloszy./ czego oczywiście Tobie nie życzę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie do końca. Wtedy w grę może ew. wejść biegły, który ocenia czy przyczyną wypadku/kolizji było zaniedbanie i zły stan pojazdu.
A co do przeglądu to nic się nie martw, mam pojazdy, które czasem nie mają przeglądu po 2-3 lata (chociaż są utrzymane w idealnym stanie) i nie ma większego problemu.
Policja przy kontroli zabiera DR, każe zrobić przegląd i odebrać dokument w urzędzie gminy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.