Skocz do zawartości
DanielBeyerland

Przegląd przyczepki!

Rekomendowane odpowiedzi

lewar
W dniu ‎18‎.‎04‎.‎2018 o 17:23, rack napisał:

Też nie do końca. Wtedy w grę może ew. wejść biegły, który ocenia czy przyczyną wypadku/kolizji było zaniedbanie i zły stan pojazdu.
A co do przeglądu to nic się nie martw, mam pojazdy, które czasem nie mają przeglądu po 2-3 lata (chociaż są utrzymane w idealnym stanie) i nie ma większego problemu.
Policja przy kontroli zabiera DR, każe zrobić przegląd i odebrać dokument w urzędzie gminy. 

z tego co wiem i mówi się w Częstochowie to od kiedy system cepik wszedł w tym roku (chyba od lipca) to kontynuacja przeglądu musi być zachowana. jeśli nie to będą karać.na pierwszy przegląd w Polsce  rejestracyjny obowiązkowo trzeba mieć czerwone tablice inaczej nie da rady no i oczywiście ubezpieczenie,na przeglądzie sprawdzają i ustalają dane zgodnie z tabliczką znamionowa i numerem vin .(długość ,wysokość, nacisk osi ) nastepnie swiatła ,stan opon, wszedł w kanał sprawdził stan podłogi i poprosił na wjazd aby sprawdzić teleskopy.cała operacja trwała ponad 3 godziny kolejka się zrobiła ze hohoho.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
17 minut temu, lewar napisał:

z tego co wiem i mówi się w Częstochowie to od kiedy system cepik wszedł w tym roku (chyba od lipca) to kontynuacja przeglądu musi być zachowana. jeśli nie to będą karać

A za co Cię będą karać? Gdzie masz w przepisach, że ma być zachowana ciągłość przeglądu? Jak przykładowo masz auto w naprawie, i kończy CI się przegląd to jak masz go zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyś

"Karanie" mają na razie tylko w planach, będzie po prostu jednorazowo wyższa opłata za przegląd, jeżeli była "przerwa" dłuższa niż 45 dni. Koszt badania technicznego po takiej przerwie ma być wyższy o 60%. Na razie to jeszcze nie obowiązuje, projekt, i to nadal zmieniany (jeszcze niedawno, wg poprzedniego projektu, już przerwa dłuższa niż 30 dni miała podbijać koszt przeglądu). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
"Karanie" mają na razie tylko w planach, będzie po prostu jednorazowo wyższa opłata za przegląd, jeżeli była "przerwa" dłuższa niż 45 dni. Koszt badania technicznego po takiej przerwie ma być wyższy o 60%. Na razie to jeszcze nie obowiązuje, projekt, i to nadal zmieniany (jeszcze niedawno, wg poprzedniego projektu, już przerwa dłuższa niż 30 dni miała podbijać koszt przeglądu). 
Ale to zupełnie co innego :-) Ja pytałem skąd pomysł, że policjant, który zobaczy w DR brak ciągłości ukarze nas mandatem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyś

Jeśli w chwili zatrzymania masz aktualne badanie, to nic nie może Ci zrobić. Nie ma karania za brak badania przez jakiś tam czas, co wynikałoby z wpisów w dowodzie.

Gorzej, gdybyś dostał z tego czasu "przerwy" np. focię z radaru, mogliby "przy okazji" stwierdzić brak badania na podstawie danych z CEPiK i dodatkowo bodajże od 20 do 200 zł mandatu.

Inaczej jest z przerwą w OC, bo tu może się doczepić UFG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi