Skocz do zawartości

Przyczepa 2+1


Miljon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wam za opinie. Czy może jakiś forumowicz mieszka w okolicy Białogardu i zechciałby się ze mną wybrać? Ja będę jechał z Poznania. Niestety nie mam haka, żeby ewentualnie pociągnąć zakupioną przyczepę, ale mógłbym wypożyczyć auto. Tutaj pojawia się pytanie czy w ogóle formalnie da się wrócić taką sprowadzoną przyczepą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie, tzn wszyscy ciągną ,,na pałe,, na plastikowych tablicach ale przy jakiejść kontroli będzie zonk

Generalnie wolę nie bawić się w robienie czegoś "na pałę" jak bardzo nie muszę. Przyczepa jest duńska, więc w razie czego należy pojechać dwa razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem w Białogardzie to robiłem kilka wycieczek...a po budkę pojechałem już blachami...zanim będzie w PL zarejestrowana to trzeba trochę formalności pozałatwiać.

Proponuję jedź, obejrzyj, pomacaj i jak się spodoba to kup :) Kup czyli poproś o fakturę, zapłać, poproś o dokumenty niezbędne do rejestracji (mi dosłali pocztą) i z doxami jedź do Wydziału Komunikacji, i koniecznie tego samego dnia ubezpiecz. Jak już będziesz miał blachę to umawiasz się z Panią Olą i Panem Piotrem na konkretny dzień i obierasz budę.

 

I teraz najważniejsze :) Ja tą cepkę oglądałem...może nie jakoś super dokładnie, bo w moim (naszym) przypadku nie spodobał się kolor tapicerki, do reszty nie można było mieć zastrzeżeń...a wiadomo kolor tapicerki to kwestia gustu :)

Później wszedłem do następnej (Hobby) i już jest moja 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaśki napisał:

Ja jak kupowałem w Białogardzie to robiłem kilka wycieczek...a po budkę pojechałem już blachami...zanim będzie w PL zarejestrowana to trzeba trochę formalności pozałatwiać.

Proponuję jedź, obejrzyj, pomacaj i jak się spodoba to kup :) Kup czyli poproś o fakturę, zapłać, poproś o dokumenty niezbędne do rejestracji (mi dosłali pocztą) i z doxami jedź do Wydziału Komunikacji, i koniecznie tego samego dnia ubezpiecz. Jak już będziesz miał blachę to umawiasz się z Panią Olą i Panem Piotrem na konkretny dzień i obierasz budę.

 

I teraz najważniejsze :) Ja tą cepkę oglądałem...może nie jakoś super dokładnie, bo w moim (naszym) przypadku nie spodobał się kolor tapicerki, do reszty nie można było mieć zastrzeżeń...a wiadomo kolor tapicerki to kwestia gustu :)

Później wszedłem do następnej (Hobby) i już jest moja 

 

Powodzenia

Jaśki, 

nasz wybór jest podyktowany budżetem - maiło być 20 000, ale prawdopodobnie wyjdzie więcej. Ile zarejestrowanie Cię kosztowało? Będę próbował negocjować cenę, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Jeszcze będę musiał załatwić hak do holownika - jeśli znajcie jakiegoś dobrego montera z moich okolic to polećcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym Ci zaproponował montaż samemu, prosta robota. W kilku autach montowałem i nigdy problemu nie było. Jedynie jak nie ogarniasz elektryki tak jak ja to podjedziesz to jakiegoś elektromechanika i samą wiązke podłączy. Tu masz instrukcje i jak dla mnie jedyny sensowny hak, tzn westfalia wypinana. Żaden inny nie dorówna

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-ford-mondeo-mk-v-2014,sp,6,3453

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

To ja bym Ci zaproponował montaż samemu, prosta robota. W kilku autach montowałem i nigdy problemu nie było. Jedynie jak nie ogarniasz elektryki tak jak ja to podjedziesz to jakiegoś elektromechanika i samą wiązke podłączy. Tu masz instrukcje i jak dla mnie jedyny sensowny hak, tzn westfalia wypinana. Żaden inny nie dorówna

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-ford-mondeo-mk-v-2014,sp,6,3453

Niestety ten co mi posłałeś to do nowszego Mondeo. W moim do Westfalii trzeba podcinać zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to na pewno w miejscu niewidocznym. Ja bym wolał podciąć zderzak żeby mieć westfalie. Teraz w cytrynie mam brinka, niby marka thule, a takie g.... że masakra. Po dwóch latach kula kiwa się na boki. Będę go wymieniał na westfalie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jeżeli tak to na pewno w miejscu niewidocznym. Ja bym wolał podciąć zderzak żeby mieć westfalie. Teraz w cytrynie mam brinka, niby marka thule, a takie g.... że masakra. Po dwóch latach kula kiwa się na boki. Będę go wymieniał na westfalie

11 lat jeździłem z Brinkiem - zero problemów. Serio tak źle teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, witus napisał:

11 lat jeździłem z Brinkiem - zero problemów. Serio tak źle teraz ?

Nie chce mi się iść zakładać kuli żeby nagrać filmik, ale kula w zaczepie lata o pare mm. Strzał w kolano z tym hakiem, ale trudno. A najgorsze że w jeepie też jest brink ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie chce mi się iść zakładać kuli żeby nagrać filmik, ale kula w zaczepie lata o pare mm. Strzał w kolano z tym hakiem, ale trudno. A najgorsze że w jeepie też jest brink ?

na wiosnę będę zakładał .. sprawdzę westfalię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem różne haki, westa nigdy mnie nie zawiodła. Zobacze ile będę holował jeepem a ile cytryną, jak będę nią jednak holował a nie pójdzie w odstawke to też zamienie to badziewie na westfalie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.