Jump to content
Miljon

Przyczepa 2+1

Recommended Posts

Miljon

Dziękuję Wam za opinie. Czy może jakiś forumowicz mieszka w okolicy Białogardu i zechciałby się ze mną wybrać? Ja będę jechał z Poznania. Niestety nie mam haka, żeby ewentualnie pociągnąć zakupioną przyczepę, ale mógłbym wypożyczyć auto. Tutaj pojawia się pytanie czy w ogóle formalnie da się wrócić taką sprowadzoną przyczepą 

jacekzoo

Nie, tzn wszyscy ciągną ,,na pałe,, na plastikowych tablicach ale przy jakiejść kontroli będzie zonk

Miljon
7 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie, tzn wszyscy ciągną ,,na pałe,, na plastikowych tablicach ale przy jakiejść kontroli będzie zonk

Generalnie wolę nie bawić się w robienie czegoś "na pałę" jak bardzo nie muszę. Przyczepa jest duńska, więc w razie czego należy pojechać dwa razy. 

Jaśki

Ja jak kupowałem w Białogardzie to robiłem kilka wycieczek...a po budkę pojechałem już blachami...zanim będzie w PL zarejestrowana to trzeba trochę formalności pozałatwiać.

Proponuję jedź, obejrzyj, pomacaj i jak się spodoba to kup :) Kup czyli poproś o fakturę, zapłać, poproś o dokumenty niezbędne do rejestracji (mi dosłali pocztą) i z doxami jedź do Wydziału Komunikacji, i koniecznie tego samego dnia ubezpiecz. Jak już będziesz miał blachę to umawiasz się z Panią Olą i Panem Piotrem na konkretny dzień i obierasz budę.

I teraz najważniejsze :) Ja tą cepkę oglądałem...może nie jakoś super dokładnie, bo w moim (naszym) przypadku nie spodobał się kolor tapicerki, do reszty nie można było mieć zastrzeżeń...a wiadomo kolor tapicerki to kwestia gustu :)

Później wszedłem do następnej (Hobby) i już jest moja 

Powodzenia

Miljon
3 godziny temu, Jaśki napisał:

Ja jak kupowałem w Białogardzie to robiłem kilka wycieczek...a po budkę pojechałem już blachami...zanim będzie w PL zarejestrowana to trzeba trochę formalności pozałatwiać.

Proponuję jedź, obejrzyj, pomacaj i jak się spodoba to kup :) Kup czyli poproś o fakturę, zapłać, poproś o dokumenty niezbędne do rejestracji (mi dosłali pocztą) i z doxami jedź do Wydziału Komunikacji, i koniecznie tego samego dnia ubezpiecz. Jak już będziesz miał blachę to umawiasz się z Panią Olą i Panem Piotrem na konkretny dzień i obierasz budę.

I teraz najważniejsze :) Ja tą cepkę oglądałem...może nie jakoś super dokładnie, bo w moim (naszym) przypadku nie spodobał się kolor tapicerki, do reszty nie można było mieć zastrzeżeń...a wiadomo kolor tapicerki to kwestia gustu :)

Później wszedłem do następnej (Hobby) i już jest moja 

Powodzenia

Jaśki, 

nasz wybór jest podyktowany budżetem - maiło być 20 000, ale prawdopodobnie wyjdzie więcej. Ile zarejestrowanie Cię kosztowało? Będę próbował negocjować cenę, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Jeszcze będę musiał załatwić hak do holownika - jeśli znajcie jakiegoś dobrego montera z moich okolic to polećcie.

Jaśki

Koszt rejestracji to ok 150 PLN 

Jeżeli chodzi o instalację haków to w Poznaniu nie pomogę :( w 3mieście bym wiedział

jacekzoo

Jakie auto?

Miljon
1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Jakie auto?

Ford Modeo MK5 5D. 2013 r.

jacekzoo

To ja bym Ci zaproponował montaż samemu, prosta robota. W kilku autach montowałem i nigdy problemu nie było. Jedynie jak nie ogarniasz elektryki tak jak ja to podjedziesz to jakiegoś elektromechanika i samą wiązke podłączy. Tu masz instrukcje i jak dla mnie jedyny sensowny hak, tzn westfalia wypinana. Żaden inny nie dorówna

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-ford-mondeo-mk-v-2014,sp,6,3453

Miljon
19 minut temu, jacekzoo napisał:

To ja bym Ci zaproponował montaż samemu, prosta robota. W kilku autach montowałem i nigdy problemu nie było. Jedynie jak nie ogarniasz elektryki tak jak ja to podjedziesz to jakiegoś elektromechanika i samą wiązke podłączy. Tu masz instrukcje i jak dla mnie jedyny sensowny hak, tzn westfalia wypinana. Żaden inny nie dorówna

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-ford-mondeo-mk-v-2014,sp,6,3453

Niestety ten co mi posłałeś to do nowszego Mondeo. W moim do Westfalii trzeba podcinać zderzak.

jacekzoo

Jeżeli tak to na pewno w miejscu niewidocznym. Ja bym wolał podciąć zderzak żeby mieć westfalie. Teraz w cytrynie mam brinka, niby marka thule, a takie g.... że masakra. Po dwóch latach kula kiwa się na boki. Będę go wymieniał na westfalie

witus
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jeżeli tak to na pewno w miejscu niewidocznym. Ja bym wolał podciąć zderzak żeby mieć westfalie. Teraz w cytrynie mam brinka, niby marka thule, a takie g.... że masakra. Po dwóch latach kula kiwa się na boki. Będę go wymieniał na westfalie

11 lat jeździłem z Brinkiem - zero problemów. Serio tak źle teraz ?

jacekzoo
9 minut temu, witus napisał:

11 lat jeździłem z Brinkiem - zero problemów. Serio tak źle teraz ?

Nie chce mi się iść zakładać kuli żeby nagrać filmik, ale kula w zaczepie lata o pare mm. Strzał w kolano z tym hakiem, ale trudno. A najgorsze że w jeepie też jest brink 😥

witus
12 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie chce mi się iść zakładać kuli żeby nagrać filmik, ale kula w zaczepie lata o pare mm. Strzał w kolano z tym hakiem, ale trudno. A najgorsze że w jeepie też jest brink 😥

na wiosnę będę zakładał .. sprawdzę westfalię

jacekzoo

Miałem różne haki, westa nigdy mnie nie zawiodła. Zobacze ile będę holował jeepem a ile cytryną, jak będę nią jednak holował a nie pójdzie w odstawke to też zamienie to badziewie na westfalie