Skocz do zawartości

Przyczepa 2+1


Miljon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Przymierzamy się z rodziną do rozpoczęcia wakacjowania z przyczepą kempingową. Skład załogi to osoby dorosłe i jedno 3 letnie dziecko. Posiadany samochód (jeszcze bez haka) to Ford Mondeo 1.6 benzyna:

- masa własna pojazdu 1423 kg,

- dopuszczalna masa całkowita pojazdu 2150 kg,

- dopuszczalna masa zespołu pojazdów 3750 kg

- maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem 1600 kg.

Wiele przyczep jest na 2+2, ale da się znaleźć również mniejsze. Moje pytanie jest jakiej najlepiej poszukiwać. Budżet to ok. 20 000 zł. Mój rejon zamieszkania to Poznań - więc handlarzy sporo, ale w moim odczuciu nie przekłada się to na jakość oferowanego towaru oraz ceny. Obecnie realizujemy kurs B+E, więc prawdopodobnie dwie osoby będą dysponować tą kategorią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:) Witaj!

Okolice Poznania, z tego co wiem, to sporo handlarzy i niewielki wybór "czegoś sensownego". Pewnie miejscowi napiszą coś więcej - do kogo warto podjechać, a kogo omijać, ale z dotychczasowych dyskusji na forum przypominam sobie, że było tam sporo handlarzy i większość z nich należało w ogóle omijać, nawet do nich nie zaglądać. Fajnie, że robicie B+E, choć może Wam to okazać się zbędne. Natomiast sama wartość dodana wynikająca z kursu (ja mówiłem - lepiej spalić sprzęgło w samochodzie szkoleniowym, niż w swoim), to wartość zdecydowanie spora.

Właściciele podobnego modelu samochodu pewnie znowu coś Ci napiszą, ale w grupie tematycznej motoryzacja też jest sporo informacji. O masach też już napisano na forum całe elaboraty. Jak na Twojego Forda, to ja bym raczej mierzył z przyczepą w DMC ok. 1400. To 1600, to max wg homologacji, ale benzyniak 1,6... Gdybyś kupował faktycznie wg opisu z fabryki (czyli to 1600), to wtedy B+E będzie już niezbędne i Viatoll Cię złapie. Gdybyś szukał w granicach 1300 - będziesz "pod Viatoll" i dla mnie jest to wystarczające rozwiązanie - jeździłem przez parę lat w zestawie 2+1+pies właśnie z przyczepami do 1300. Jak dla nas było to idealne rozwiązanie. Jak jednak pokusisz się o to wcześniej sugerowane - do 1400, to wejdziesz już w magiczną granicę ponad 3,5 t i wtedy i B+E i Viatoll. Zwolennicy B96 - nie krzyczcie - kolega już planuje zrobić B+E, więc to rozwiązanie pomijam ;) A najważniejsze, to przyczepa ma być funkcjonalna dla Was i sucha. Co znaczy funkcjonalna? Na to musicie sobie odpowiedzieć sami. Moja żona zawsze mówiła, że absolutnie w przyczepie kuchnia nie może być bezpośrednio na wejściu. Tak uznała i tyle. To już odrzuciło sporo przyczep. Ja byłem zdecydowanie zwolennikiem łóżka na stałe (francuskie). To znowu wprowadziło ograniczenia. Nasza córa nie miała nic przeciwko rozkładaniu swojego wyrka przed nocą i nawet była to dla niej frajda. Teraz zdarza się, że z nami jeździ i ... będąc w 4-kę też mieścimy się bez większych problemów. Nawet jak do tego doliczyć psa...  A nasza przyczepka też jest z DMC 1350 (o ile dobrze pamiętam). Dla nas musiała być (już przy wyborze tej przyczepki) toaleta. Ale łazienka już raczej zbyteczna.

Jeśli nie macie doświadczenia w przyczepkach, to radziłbym pojeździć po komisach - nawet tych "do omijania" i połazić po różnych przyczepach - tych dużych i tych mniejszych. Dla potrzeb pooglądania właziłbym również do tych 1600 DMC. Wchodźcie tam razem - we dwójkę, może nawet w trójkę. Choć dziecko może czasem mieć zgubny wpływ na wybór ;) Popatrzcie, jak tam się mieścicie, wyobraźcie sobie dzień podłej pogody, gdzie będziecie musieli się "gnieździć" wszyscy razem. Dziecko musi mieć miejsce dla swoich zajęć i najlepiej, żeby w razie chęci zjedzenia posiłku nie musiało wszystkich swoich zabawek gwałtownie chować i przerywać najlepszej zabawy. Francuskie łóżko pozwoli na to, żeby w ciągu dnia miało dziecko swoje miejsce na zabawę, a posiłek jeść np. na składanej podkowie.

Oj, rozpisałem się... Tyle, że wybór układu, to wyłącznie kwestia Waszych preferencji. Taka wycieczka po różnych komisach i różnych przyczepach pozwoli Wam dopasować do siebie jakiś układ i wtedy dopiero możecie rozpocząć poszukiwania przyczepy w określonym układzie. To pozwoli Wam również ocenić, czy kosztem B+E, Viatoll i lekko mniejszej wygody w manewrowaniu jednak wolicie dużą przyczepę, czy też wystarczy Wam mniejsza i będziecie szukać czegoś w okolicach do 1350. Wybór będzie wyłącznie Wasz...

Potem pozostanie szukanie konkretnego układu, konkretnego egzemplarza, zebranie zdjęć i pokazanie na forum. Tu postarają się koledzy pomóc w ocenie stanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Skoro mieszkasz w rejonie Poznania to świetnie się składa. W pierwszy weekend po świętach organizwoany jest własnie w tym mieście Poznań Motor Show. Impreza która reklamy nie wymaga. Na imprrzie obecni będą dealerzy przyczep róznych marek wraz z modelami pokazowymi.

 

Dla Ciebie to okazja zoabczyc modele na zywo, zobaczyc układy, pogadać ze znawcami tematu, osobami, które tym żyją.

 

 

Ja takze zaczynam przygodę z przyczepami. Nas także jest 2 + 1.

A to mój wątek dotyczący naszej nowej przygody

 

Może znajdziesz w nim jakieś porady, które i Tobie (Wam) się przydadzą.

 

 

Model mamy już wybrany, zdecydowalismy sie na Adrię Aviva 572 PK 

 

Liczę na to, że przyszłoroczne wakacje spędzimy już we własnej przyczepie :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tzw 400. Czyli z dyszlem 620 i szerokość 210. Jest nas 4 i są dwa spania podwójne. W budzie tylko śpimy. Nawet jak jest zimno to siedzimy w przedsionku ogrzewanym.

My się szwendamy na maxa... średnio co 3 dni w drogę... Ja polecam taki rozmiar zanim mnie zakrzyczą że dwie osie też są fajne.

Szukaj tak do 440 i 230 szerokość to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2018 o 21:36, Commander napisał:

Ja mam tzw 400. Czyli z dyszlem 620 i szerokość 210. Jest nas 4 i są dwa spania podwójne. W budzie tylko śpimy. Nawet jak jest zimno to siedzimy w przedsionku ogrzewanym.

My się szwendamy na maxa... średnio co 3 dni w drogę... Ja polecam taki rozmiar zanim mnie zakrzyczą że dwie osie też są fajne.

Szukaj tak do 440 i 230 szerokość to max.

Znalazłem coś takiego w mojej okolicy:

http://smolicz.pl/hobby-440-sb-de-luxe-easy-okazja-pelne-wyposazenie/

Zastanawiam się czy nie pojechać obejrzeć, chociaż jest ponad budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎03‎-‎30 o 14:22, forscher napisał:

Cześć

 

Skoro mieszkasz w rejonie Poznania to świetnie się składa. W pierwszy weekend po świętach organizwoany jest własnie w tym mieście Poznań Motor Show. Impreza która reklamy nie wymaga. Na imprrzie obecni będą dealerzy przyczep róznych marek wraz z modelami pokazowymi.

 

Dla Ciebie to okazja zoabczyc modele na zywo, zobaczyc układy, pogadać ze znawcami tematu, osobami, które tym żyją.

 

 

Ja takze zaczynam przygodę z przyczepami. Nas także jest 2 + 1.

A to mój wątek dotyczący naszej nowej przygody

 

Może znajdziesz w nim jakieś porady, które i Tobie (Wam) się przydadzą.

 

 

Model mamy już wybrany, zdecydowalismy sie na Adrię Aviva 572 PK 

 

Liczę na to, że przyszłoroczne wakacje spędzimy już we własnej przyczepie :)

Pozdrawiam

 

No nie wiem....jeśli będą musiały u Ciebie wisieć gacie tej pani ...i będziesz musiał oglądać jej śliczne sadełko podczas rozkładania materaca.....hmmm no wiem czy to dobra opcja !

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jarosław69 napisał:

No nie wiem....jeśli będą musiały u Ciebie wisieć gacie tej pani ...i będziesz musiał oglądać jej śliczne sadełko podczas rozkładania materaca.....hmmm no wiem czy to dobra opcja !

 

:rolleyes:

alternatywą było oglądanie TVP

 

 

wybrałem to co powyżej 

 

:)

51 minut temu, jacekzoo napisał:

Poczytaj o smoliczu to odechce Ci się z nim interesów robić

dzięki temu forum i Wam pomył o odwiedzeniu tego handlarza szybciej z głowy mi wyleciał niż sie tam pojawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, forscher napisał:

alternatywą było oglądanie TVP

 

 

wybrałem to co powyżej 

 

:)

dzięki temu forum i Wam pomył o odwiedzeniu tego handlarza szybciej z głowy mi wyleciał niż sie tam pojawił :)

a ja bym pojechał i zobaczył. Jeżeli myślisz o używanej to nie ma co skreślać sztuki bo stoi u dilera, który nie słynie z jakości modernizacji sprzętów. Nawet jak w obyciu nie będzie za miło to nie znaczy, że sprzęt bankowo jest nie warty uwagi. A jeżeli jest z nim coś nie tak to świetna okazja do nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.