Skocz do zawartości

Dostosowanie przyczepy do przewożenia motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...ostatnio stałem się właścicielem przyczepy Compass Coneisseur 590/5 i tak chodzi mi po głowie pomysł, żeby wyciąć w tylnej ścianie otwór pozwalający mi na wjechanie motocyklem do środka. Nigdzie w necie nie mogę znaleźć podobnego rozwiązania. Może ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z podobnym rozwiązaniem. Liczę się z tym, że będę musiał wzmocnić podłogę i kilka innych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mi piszecie o gotowych rozwiązaniach, a ja chcę przebudować swoją przyczepę. Chodzi mi o to żeby ktoś mógł się podzielić swoimi doświadczeniami z takiej przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny motocykl waży 250kg...okno z tyłu jest, zastanawiam sie nad konstrukcją ściany...czy może ona robić za trap do wjazdu, czy raczej zastosować jakiś aluminiowy najazd. Kolejna niewiadoma jest konstrukcja podłogi...nie wiem czy jakoś ja wzmacniać czy oryginalna wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa konstrukcja podłogi tego na pewno nie wytrzyma. Motocykl musiałby znaleźć się nad osiami, czyli pośrodku cepy, nawet wprowadzenie go tam przez tylną ścianę byłoby problematyczne. Wywalisz wyposażenie całego tyłu? Musiałyby być koryta do wporwadzenia i ustawienia motocykla, przytwierdzone do poprzeczek mocowanych między podłużnicami ramy, na całym środku i tyle cepy, i nie opierających się w ogóle o podłogę, oraz tak samo wyprowadzone punkty do kotwienia motocykla na czas transportu pasami itp, żeby ani drgnął (skacze to w drodze niemiłosiernie). 

Inaczej na którymś z kolei wykrocie, wyleci via podłoga, albo przy wprowadzaniu motocykla połamie się konstrukcja podłogi, albo jak padnie zrobi demolkę całego wnętrza.

W praktyce poza motocyklem przyczepa musiałaby być pusta (w tych 400 kg pewnie mieści się już sporo szpeju, typu butle, akumulator, kuchenka, przedsionek ze stelażem..., + 250 kg moto, i praktycznie już, a jak jest jeszcze mover  solar, to w ogóle.

O wprowadzaniu po rampie ze ściany zapomnij. 

Generalnie konstrukcja cepy poza ramą dyszlem i osiami, to patyki, styropian i cieniutka sklejka, układane warstwami, a z wierzchu cienka blaszka aluminiowa, weź to pod uwagę. Kubatura kusi, ale w przyczepie kempingowej raczej o takim rozwiązaniu zapomnij.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesteś bez szans. To duży ciężar i będzie miejscowo naciskał podłogę. Pod motorem musi być rama która przeniesie nacisk na podłogęw okolicach ramy, czyli z boku tam gdzie są meble. Do tej ramy musisz zamocować odciągi motoru. Przecież nie będziesz mocował do ścian. To wszystko trzeba przykręcić do podłogi a tam nie masz wzmocnień.  Dolicz wagę ramy i okaże się, że udźwig zas mały. Nie mówimy o tylnej ścianie która jest wzmocnieniem pudełka.  Zobacz w mecie jak mocno są skonstruowane cepki przewożące motory. To są konstrukcje budowane od podstaw. Nibywszystko się da, ale ta przeróbka nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.