Skocz do zawartości

Kupię przyczepę dla 4 osób + pies ;-)


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na imię mam Rafał, mieszkam w Żorach (śląskie), mam żonę i dwoje dzieci (parka, już duże ... :-) ) i zajefajnego psa. Do tej pory jeździliśmy pod namiot (duży, wygodny, ...) w miejsca odosobnione od tłoku, szumu, nie zadeptane przez ludzi. Do wypoczynku potrzebujemy las i czystą wodę. Pasje to psy, wędkarstwo, włóczęgi (piesze i rowerowe) po dziczy. Lata lecą i zdrowie też dlatego postanowiliśmy z żoną trochę sobie ulżyć kupując PRZYCZEPĘ.

Chcemy na ten cel przeznaczyć do 30 000 PLN.

Wymarzony egzemplarz powinien być wyposażony w cztery spania (optymalnie: podkowa z jednej strony i dwa pojedyncze łóżka po drugiej stronie ustawione wzdłużnie z przejściem po środku), mover, przedsionek, wydzielona kabina prysznicowa, piecyk gaz - prąd, lodówkę z zamrażalnikiem gaz - prąd, kuchenkę gazową na minimum 3 palniki, zlewozmywak z ociekaczem, bojler / termę gaz - prąd, umywalkę i toaletę. Fajnie byłoby mieć klimę ale nie koniecznie.
Opis dotyczy wersji optymalnej ale dopuszczam inne, podobne, które pomieszczą 4 osoby.

Do holowania posłuży Fiat Doblo z silnikiem diesla o pojemności 1956 cm3 i mocy 135km (maksymalna masa całkowita 2364kg, masa własna 1540kg, DMC pojazdu 2364kg, DMC zespołu pojazdów 3500kg, MMC przyczepy z hamulcem 1500kg, MMC przyczepy bez hamulca 500kg)

Mam "zdolności" manualne i jakąś tam pomysłowość, w zakresie elektryki, prostych napraw i serwisu z pomocą forum na pewno sobie poradzę. Nie mam warunków ani chęci na duże przebudowy albo remonty.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znalazłem taką przyczepę, po zdjęciach wydaje się zdrowa (w kabinie natrysku, u dołu dopatrzyłem się zażółcenia na łączeniach). Poproszę o opinię, pomoc w ocenie.

Opis
***ACE Aristocrat 530

    Przyczepa jest w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym
    Dwa komplety kluczyków
    Rok Produkcji 2004
    Koło zapasowe wraz z kluczami
    Sprowadzona z Wielkiej Brytani (przyjechała na kołach)
    Czysta i pachnąca, nie ma wilgoci
    Koszt rejestracji ok. 400 zł
    Przyczepa 5 osobowa
    1 Łóżko King SIZE i dwa pojedyncze
    W 100% Sprawna
    Przyczepa całoroczna
    Zasilanie 230v 12v i gaz
    Hamulec najazdowy
    Zaczep ze stabilizatorem jazdy

Wyposażenie

    Przyczepa wyposażona jest w Mover  !!! sterowany pilotem możliwość parkowania 360°
    Lodówka zasilana gazem i prądem
    Kuchenka 3 palniki gazowe 1 elektryczny
    Grzejnik Elektryczny zasilany gazem i prądem
    Prysznic
    Umywalka
    Radio
    Satelita
    Rozkładany stoliczek
    Toaleta  
    Piekarnik
    Pompa wody
    Boiler zasilany gazem jak i prądem
    Moskitiery
    Podwójne szyby Atermiczne
    Wszystkie okna z moskitierami i roletami przeciwsłonecznymi
    Czujnik dymu, czadu

CZY MOŻNA NA KAT. B ?

- tak, na B można ciągnąć tę przyczepę autem o DMC 2115 Kg
Wymiary :
Długość z hakiem  6.86  m
Długość Bez haka  5.23 m
Wysokośc               2.23 m
Masa własna  1.010 kg
DMC         1385KG

0fce5d224094aed628b8b60b5717.jpg

02f6360a4deaa5d108cb37f57068.jpg

4cac999b4f508cc7c327835ebc24.jpg

8f4f100349a1aaf296715a67fd30.jpg

14d6d60047dd961dee9bceab9471.jpg

67d3d20c408aa2de885e0ef80d8c.jpg

082ea99340b1b0bcac6ebc9bc08a.jpg

130a176a444f8d83cf20bb87d9e4.jpg

778881394a3a885f8d029b88acaf.jpg

ed6970f54bd79fa74ed8ed1ff612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie niebawem pojadę oglądać ... :-).

Może ktoś z forum ma taką albo podobną przyczepę i może mi powiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to sprawdzić czy wszystko działa, wydaje mi się że dywan był wymieniany ale niekoniecznie. Zobacz czy nie śmierdzi stęchlizna, sprawdź podwozie i jak wygląda podłoga od spodu. Zobacz na łączenia poszycia czy silikon nie jest popękany, jeśli tak możliwe że dostała się tam woda. Jeśli była lub jest zawilgocona w środku często zdarza się że szafki/blaty są lekko zdeformowane i tapeta zaczyna odchodzić z wewnętrznych ścian. Sprawdź plastikowe zaczepy okien czy nie są pourywane.

Patrząc na zdjęcia wygląda że ktoś o nią dbał lub była mało używana. Zobacz na www.ebay.co.uk na podobne przyczepy i zobacz czy nie przepłacisz za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania to co można kupić w Anglii około twojego budżetu,  nie ACE ale Swift czyli wyższa klasa od ACE.

https://www.ebay.co.uk/itm/2010-SWIFT-CHARISMA-560-4-BERTH/253476820922?hash=item3b046557ba:g:3XgAAOSwWbRaoUbr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ecik02, bardzo dziękuję.

Sprawdzę wszystko co napisałeś. Przy tej pogodzie jest problem z zapachami, przy niskiej temperaturze "smrodki" się neutralizują = są niewyczuwalne albo bardzo słabo. Sprawdzę miejsca wskazane na zdjęciu (po lewej stronie drzwi też jest taka "zaślepka").

Nie dam rady wyjechać za granicę po zakup przyczepy, ale informacja jak najbardziej przydatna do ustalenia ceny zakupu ;).

Takie zażółcenie wypatrzyłem na brodziku:

do sprawdzenia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może silikon zmienił trochę kolor z wiekiem. Ostatnio byłem na targach przyczep i kamperów i w nowych przyczepach można przyczepić się do jakości wykonania. Większość wyposażenia w przyczepach jest uniwersalna i jest używana w różnych przyczepach przez różnych producentów i nie zawsze im wszystko zpasuje, widziałem poprzycinane kabiny prysznicowe, zlewy itd. w nowych przyczepach, nie zawsze wyglądało to super, i pewnie jak bym to zobaczył w 10 letniej przyczepie to powiedział by ze coś było kombinowane.

Jedź i zobacz, dla mnie wygląda interesująco, weź pod uwagę że przyczepa ma swoje lata także spójrz na to ze strony co mogło się zużyć/zmienić kolor z wiekiem. Jednocześnie nie daj się nabić w butelkę przez sprzedającego ;), przyczepa musi być sucha i sprawna przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać Nic ująć do tego co napisałeś.

O jedną rzecz chciałbym dopytać mianowicie sprawę sprawdzenia podłogi od spodu. Przyjmuję za pewnik, że zaczynam od sprawdzenia wzrokowego obchodząc na "czworaka" przyczepę dookoła, ewentualnie wczołgując się pod i "obmacując".

Pytanie: czy robicie to inaczej? są inne sposoby ? jakieś narzędzia ? jakieś patenty ? czy należy przeczołgać się wzdłuż i wszerz i po przekątnej przyczepy z oby stron obmacując i opukując co 10 cm to co się ma na głową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pyrek napisał:

Tej przyczepy Fiatem Doblo na kat B nie pociagniesz 

 

Którą przyczepę kolega ma na myśli bo nie bardzo rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bw81 napisał:

Do Bierunia planuję na dniach pojechać ale pomorze sobie daruje. Mieszkam na dole Polski (z balkonu góry widzę w Ustroniu) i poszukiwania zawężam do połowy Polski, tej połowy liczonej od dołu kraju :-). Dziękuję i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.