Skocz do zawartości
Orzech

Montaż haków - Warszawa i okolice

Rekomendowane odpowiedzi

bolek830

Niedawno sam zamontowałem hak i uniwersalny moduł w Seat Altea. Montaż samego haka sprawa banalna, zdjąć zderzak, wykręcić belkę, na miejsce belki przykręcić belkę z hakiem, wyciąć zderzak, założyć zderzak. Czas 3h, tyle mi zajęło Trudność w skali 0 - 10, 4. 

Moduł uniwersalny, montaż zgodnie z instrukcją, która napisana jest w bardzo przejrzysty sposób. Wszelkie niejasności konsultowałem z dystrybutorem. Największa trudność to znaleźć odpowiednie kable w wiązce samochodu. Jak to się zrobi poprawnie to sama instalacja modułu to już prosta sprawa. Czas 6h, trudność w skali 0-10, 7.    

Długo się zastanawiałem czy montować samemu czy zlecić robotę "super specjaliście" i czy montować moduł uniwersalny czy dedykowany. Po wpisach typu "lepiej zlecić fachowcowi", nie podejmuj się, zapłać i będzie spokój", " jak coś jest uniwersalne do wszystkiego to jest do niczego", itp. można się zrazić do samodzielnej próby. Ja jednak wybrałem rozwiązanie z montażem haka i uniwersalnego modułu samemu. Wszystko działa jak należy, do tego robota przyjemna i ciekawa. Za sam montaż u "specjalisty" chcieli 400 - 600 zł. Teraz wiem, że to rozbój w biały dzień. W mojej ocenie to koszt max 200 zł. 

Jak ktoś woli wydać za taką operację 1500 - 2000 zł i mieć złudne przeświadczenie, że drożej znaczy lepiej to oczywiście sprawa indywidualna. Mnie cały montaż z hakiem i modułem kosztował 550 zł, testowane - działa jak należy. Jak ktoś się zastanawia czy montować samemu, ma trochę pojęcia jak posługiwać się kluczem, wkrętarką, śrubokrętem, lutownicą (obsługi miernika nauczyłem się z YT) to spokojnie może spróbować własnych sił przy tym niezbyt trudnym zadaniem.         

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamdiver

Witam.

Proszę o podpowiedź gdzie mogę aktywować dedykowany moduł haka Westfalia w Warszawie i okolicach ? Ewentualnie w jakim programie się to odbywa.

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
petek

Parę lat temu, gdy to robiłem najtaniej z ASO kosztowało na Bielanach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adamdiver

Temat załatwiony, kolega z komputerem i odpowiednim softem załatwiło temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Orzech

Hak zamówiony w dobrehaki.pl, model wypinany z dedykowaną wiązką.
W piątek montaż u znajomego w warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi