Skocz do zawartości

Przedsionek pompowany typu AIR


Wilu

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Wilu napisał:

Witam ! Czy Ktoś ma przedsionek pompowany ( bez stelażu ) i może jakąś opinię przedstawić. Dzięki z góry ! Pozdro !

spałem w pompowanym namiocie z decathlonu, bez różnicy w porównaniu ze zwykłym 

przedsionek na lekkie warunki wydaje się mieć sens  na wiatr to cienko to widzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta, bo niewiele informacji udało mi się znaleźć.

Myślę o zakupie małego przedsionka z popmowanym stelażem, jak na przykład Viera 390 Easy Air: https://www.obelink.pl/obelink-viera-390-easy-air-przedsionek-do-przyczepy-kempingowej.html

lub czegoś podobnego od innych producentów. 

Zastanawiam się tylko czy jest faktycznie jest sens płacić tyle za dmuchany stelaż... Taki sam przedsionek na stelażu z włókna szklanego kosztuje dwa razy mniej... Czy jest jakaś super różnica w stabilności, szybkości rozkładania? Jeszcze w czymś?

Edytowane przez miikii83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedsionek z Decathlonu (air base seconds) zaletą w stosunku do stelaży z włókien jest łatwość rozkładania. Wystarczy napompować i gotowe. Składanie z kolei jest kłopotliwe, bo trzeba całkowicie oprożnić stelaż z powietrza, więc zwijając trzeba na nim co jakiś czas siadać żeby wycisnąć powietrze, bo samo z siebie powietrze nie chce go opuścić. No i trzeba mieć pompkę, więc dodatkowy klamot do wożenia, który do tradycyjnych stelaży nie jest pptrzebny. Poza tymi różnicami to chyba żadnych innych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, kupiłem ten bo jest większy od poprzedniego i dzięki pneumatycznemu stelażowe nie musi mieć ksztaltu zwężającego się ku gorze. Dzięki temu ma lepiej rozwiązane wnętrze, jest bardziej przestronny, ma lepiej przemyślany system łączenia z campervanem, więc jestem zadowolony - jest wygodniejszy w używaniu.

Naatomiast co do samego systemu pneumatycznego vs tradycyjny:  w tej chwili prawie cały świat namiotów idzie w tym kierunku, jest to jakiś przełom technologiczny, otwiera drogę to innego kształtu namiotu niż narzucały to włókna węglowe. Za parę lat nikt nie będzie pamiętał o stelażach z włókna, (tak jak dziś Nikt nie pamięta że kilkanaście lat temu królowały stelaże z metalowych rurek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, technologia namiotów może i idzie w stronę pompowanych tub, ale pomimo że na obecną chwilę to nie nowość, to wciąż niewiele widać tego typu rozwiązań na kempingach. Zwłaszcza jeżeli chodzi o przedsionki. A jeżeli chodzi o mnie, to niekoniecznie muszę mieć najnowsze rozwiązania, ale koniecznie praktyczne, trwałe i wygodne w użytkowaniu.

W sezonie jeszcze nie myślałem o zakupie takiego cudeńka, a teraz to nie ma z kim pogadać na żywo. Może znajdzie jeszcze jakiś posiadacz takiego sprzętu i podzieli się swoim zdaniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o zasadność wydawania ekstra kasy na "pompowany stelaż"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz to nie jest margines, w te wakacje ok 30% namiotów/przedsionków na campingach na których byłem było pneumatycznych, więc całkiem sporo biorąc pod uwagę, że dopiero od 2 sezonów jestbardziej masowa produkcja konstrukcji tego typu, więc stare nie zdążyły się jeszcze wyeksploatować.

Czym się przejawia ta mała stabilność? Jestem ciekaw, już 2 sezony używam pneumatyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 albo 2015 kupowałem namiot w Decathlonie, i pamiętam że już wtedy był pompowany model, nad którym się zastanawiałem. Ze względu że to była nowość to się trochę obawiałem, więc wybrałem zwykły. Ale skoro od kilku lat to istnieje, i widać tego coraz więcej oznacza że się sprawdzają. Nie liczyłem nigdzie ile procentowo tego jest, ale na pewno takie można spotkać, już bez "efektu wow".

Co do stabilności, to rzeczywiście w Himalaje się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon od przełomu 2018/2019 zastąpił część modeli ze stelażem z włókna modelami pneumatycznymi, co oznacza, że niektórych linii namiotów w tym sklepie już nie można kupić na stelażu z włókien, bo nie są już produkowane. Z biegiem czasu więc siłą rzeczy będzie przybywać użytkowników pneuamtyków, bo sprzęt z decatholu jest bardzo popularny na kempingach, chyba w całej Europie.

Jak to wygląda u innych producentów - nie wiem, być może są bardziej ostrożni w przejściu na pneumatyki.

W Himalaje się nie nadaje ze względu na wagę ;) te komory powietrzne jednak sporo ważą..

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z szybkoscią rozkładania/składania takiego przedsionka z Decathlon starego typu ze stelażem vs tego pompowanego? Dawno nie jeżdziłem z namiotem, a kusi od czasu do czasu zwiekszyść sobie przestrzeń życiowa kamperka, ale ... czy będzie mi się chciało? ;)

(ma na myśli te dwa - wyglądaja podobnie:
https://www.decathlon.ie/ie_en/air-base-seconds-xl-flysheet-en-sx8357288.html
https://www.decathlon.ie/ie_en/6-person-camping-living-area-arpenaz-base-m-en-s157674.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Łza Włóczynutka, jak jest w końcu z tą stabilnością? Czy jest to dość sztywna konstrukcja?

Oczywiście, wszystko można umocować milionem linek, jednak my często zmieniamy miejsce pobytu dlatego chcemy się ograniczać przy rozkładaniu do niezbędnego minimum (głównie zależnego od pogody). 

Edytowane przez miikii83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.