Skocz do zawartości

Bagażnik na tył przyczepy


Ewka07

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Chcielibyśmy zamontować bagażnik na tył przyczepy .Mamy na tyle dwa okna dla łóżek piętrowych .Widziałem bagażniki, które obejmują dolne okno , ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie, ponieważ chyba za duży ciężar przy dwóch lub trzech rowerach - co myślicie ? Jak  oglądam ścianę to mam wrażenie, że będzie mocno pracowała kiedy będą na niej rowery i nie wiem czy nie lepiej będzie się sprawdzał bagażnik, który u góry będzie w listwie i pod dolnym oknem .Ma ktoś z was bagażnik na tyle z piętrówką ? Widziałem kilka przyczep z bagażnikiem na dolnym oknie ale nigdy z rowerami :) 

IMG_20180324_070734.png

IMG_20180324_070849.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik międzyokienny będzie OK

tam między oknami masz wbudowane wzmocnienie konstrukcyjne,

prócz tego możesz dać wewnątrz extra od siebie, czy to w formie listwy po calosci czy też wiekszych podkladek (drewnianych lub met) nie mylić z tymi do śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Też myślę też o przeniesieniu rowerów z dyszla.

Ale tak , z tyłu, nie chcę robić i bym nie radził - to trzeba zrobić na większe obciążenia i wertepy, więc technicznie dobrze.

Ja ma rowery elektryczne - cięższe.

Widziałem rozwiązania - jakoby przedłużenie ramy z tyłu, nawet rozwiązania fabryczne w katalogu.

Są z zakończone kulą od haka (opcja montowania platformy) oraz wprost z platformą na rowery.

Przyczepa jest dłuższa, ale diagnosta mówił, że nie będzie miał nic przeciw.

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ewka07 napisał:

Cześć . Chcielibyśmy zamontować bagażnik na tył przyczepy .Mamy na tyle dwa okna dla łóżek piętrowych .Widziałem bagażniki, które obejmują dolne okno , ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie, ponieważ chyba za duży ciężar przy dwóch lub trzech rowerach - co myślicie ? Jak  oglądam ścianę to mam wrażenie, że będzie mocno pracowała kiedy będą na niej rowery i nie wiem czy nie lepiej będzie się sprawdzał bagażnik, który u góry będzie w listwie i pod dolnym oknem .Ma ktoś z was bagażnik na tyle z piętrówką ? Widziałem kilka przyczep z bagażnikiem na dolnym oknie ale nigdy z rowerami :)

Witam!
Bagażnik z rowerami na tylnej ścianie przyczepy, to pomysł z rodzaju tych "średnio dobrych", zwłaszcza, gdy przyczepa jest dłuższa.
Pomijając jednak ten aspekt (na forum jest dużo na ten temat napisane), to na Twoim miejscu, zacząłbym od kontaktu z autoryzowanym serwisem lub bezpośrednio z Knausem. Podstawowe pytanie brzmi: czy w tym modelu, z tego rocznika jest dopuszczalny montaż bagażnika rowerowego na tylnej ścianie, a jeśli tak, to jakie są zalecenia. To, że widywałeś takie bagażniki na innych przyczepach, jak i to, że są produkowane, nie oznacza automatycznie, że w Twojej przyczepie jest również możliwe.
W niektórych przyczepach takich bagażników najzwyczajniej nie można montować w tym miejscu i nawet producent szykując przyczepę z takim konkretnym zamówieniem, tego nie zrobi. Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, ale chyba warto by było się upewnić, zanim cokolwiek kupisz, a tym bardziej, zamontujesz. Znając kreatywność niektórych firm usługowych i pseudo serwisów, ale i samych właścicieli przyczep, udaje się w tych pojazdach zamontować niemal wszystko i wszędzie, ale już nie zawsze w zgodzie z zaleceniami dla danego modelu.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, w79 napisał:

A gdzie widziales te haki na tyl?Pamietam ze byl gdzies taki watek, ale wykonanie w ramach rekodziela... Nie widzialem nigdy dedykowanych elementow, a bylbym zainteresowany.. 

 Mam jakiś katalog  chyba z 2015r. Chyba tam.

Odgrzebię i się odezwę...

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.