Skocz do zawartości

Wzrastają opłaty za przegląd pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Dzwoniłem teraz do szwagra który jest diagnostą. Więc tak, opłaty się zmieniają od maja, o jakieś 20-30zł, nie dopytywałem o przyczepy bo takowych nie robią, pracuje na podstawowej nie okręgowej. A co do kary, ma wejść ale nie wiadomo kiedy, na razie żadnych terminów nie ma. Koszt kary to będzię tyle samo co przegląd, jak przegląd 100zł to tyle za przegląd a drugie 100zł na karę. I będzie się płaciło dopiero po spóźnieniu 30 dni. Także w wypadku kolegi który ma budkę 450km od domu to bardziej się opłaca zapłacić karę niż dymać taki kawał drogi

Pod warunkiem ,że nie będzie miał przygody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

Bez przesady, te pare km do stacji tam na miejscu się dokatula, ze wzmożoną czujnością. Poza tym na zaś nie ma co panikować, na razie robią przymiarki, kiedy to wejdzie to nie wiadomo

Może demonizuje...ale nawet ze "wzmożoną czujnością" ktoś wjedzie koledze w tylek...wzywamy policję i okazuje się że pojazd bez ważnego przeglądu....sprawca (ten co wjechał w tyłek) mówi, że w przyczepie nie świeciły się światła i nie widział, że hamuje... i zaczynają się problemy :(

Może to ja jestem jakiś dziwny...ale wole reagować zawczasu niż później myśleć jak coś odkręcić...

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hobbiak napisał:

Ale tu nie chodzi o robienie przeglądu w miejscu zamieszkania.

Mieszkam w mieście A.

Przyczepa stoi w mieście B. Odległość między tymi punktami to 450 km.

Aby wykonać przegląd jadę 450 km  z miejsca A do miejsca B , gdzie zapinam przyczepę jadę na badanie w SKP w mieście B a następnie odstawiam przyczepę na działkę w mieście B.

Następnie jadę z miejsca B do miejsca A znów 450 km.

Sorry, ale już bardziej łopatologicznie nie potrafię wyjaśnić.

Pokonuję 900 km, tylko i wyłącznie po to aby nie płacić kary za nieterminowe badanie (czyli podwójnej opłaty) za badanie. Przegląd wypada w styczniu, gdzie przyczepa przykryta i zabezpieczona spokojnie zimuje.

No ale do kogo masz pretensje? Jakie dręczenie obywateli. To bardzo dobra zmiana mająca na celu wyeliminować ludzi, którzy nie jechali na przegląd w celu oszczędzenia kilku złotych i jeździli takim autem. Jeśli nie używasz przyczepy to po prostu ją czasowo wyrejestruj zamiast narzekać. Wyrejestrowanie czasowe jest właśnie dla takich osób jak Ty.

 

Cytat

Zmiana przepisów jest dręczeniem obywateli. Bo wraz ze zmianą nie zaproponowano możliwości np: czasowego wyrejestrowania pojazdu

Przecież w obecnym systemie prawnym masz możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, więc co chciałeś aby Ci zaproponowano?

27 minut temu, jacekzoo napisał:

Dzwoniłem teraz do szwagra który jest diagnostą. Więc tak, opłaty się zmieniają od maja, o jakieś 20-30zł, nie dopytywałem o przyczepy bo takowych nie robią, pracuje na podstawowej nie okręgowej. 

Przecież podstawowe też robią przeglądy przyczep. Wszystkie pojazdy do 3,5t obsługują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00

Ale nie muszą robić w przeciwieństwie do okręgowych. A ze względu na brak miejsca nie robią. Nie znam szczegółow ale podajże chodzi o długość kanału i dalszy wyjazd przodem, żeby nie cofać zestawem. A tam tego nie mają

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

@jacek00

Ale nie muszą robić w przeciwieństwie do okręgowych. A ze względu na brak miejsca nie robią

A to tak :) Jak jest malutka to nie ma jak. Dla przyczep stacja diagnostyczna musi być o długości chybaminimum 12 metrów. Nie ważne zresztą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacekzoo napisał:

Dzwoniłem teraz do szwagra który jest diagnostą. Więc tak, opłaty się zmieniają od maja, o jakieś 20-30zł, nie dopytywałem o przyczepy bo takowych nie robią, pracuje na podstawowej nie okręgowej. A co do kary, ma wejść ale nie wiadomo kiedy, na razie żadnych terminów nie ma. Koszt kary to będzię tyle samo co przegląd, jak przegląd 100zł to tyle za przegląd a drugie 100zł na karę. I będzie się płaciło dopiero po spóźnieniu 30 dni. Także w wypadku kolegi który ma budkę 450km od domu to bardziej się opłaca zapłacić karę niż dymać taki kawał drogi

 Możesz dopytać szwagra o źródło tych informacji?

Edytowane przez Astrah
błędy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przepis jest zaj...sty

Po terminie masz 30 dni na zrobienie przeglądu w okolicy ale zapłacisz karę. Jak i to olejesz to będzie 12 punktów w kraju i przegląd zrobi UDT.

Jak wprowadzano punkty karne to też w kraju wrzało bo to ogranicza swobody....

 

Jest artykuł w necie o tym...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Dla mnie przepis jest zajebisty. 

Po terminie masz 30 dni na zrobienie przegłosu w okolicy ale zapłacisz karę. Jak i to olejesz to będzie 12 punktów w kraju i przegląd zrobi UDT.

Jak wprowadzano punkty karne to też w kraju wrzało bo to ogranicza swobody....

No właśnie coś takiego mówił, że mają być nowe stacje na których te ,,karne,, przeglądy będą robić, tylko do końca nie pokumałem. Ale mówił że póki tych stacji nie wybudują to to nie wejdzie. Jutro będę u niego to dopytam dokładniej, czy jest już jakiś przepis na to czy to ,,plotki w środowisku,,. 

 

Z tego co zrozumiałem to kara dopiero po tych 30 dniach i na tej dodatkowej stacji

6 minut temu, Astrah napisał:

 Możesz dopytać szwagra o źródło tych informacji?

 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/beda-duze-zmiany-w-przegladach-rejestracyjnych-samochodow-zaplacimy-wiecej,n,1000188602.html

jedna stacja na województwo, czyli 16 stacji, pierwsze 30 dni po terminie bez konsekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.