Skocz do zawartości

Wzrastają opłaty za przegląd pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze urządzenia musiały by by same odczytywać VIN, rozpoznawać markę, model samochodu. Czyli sztuczna inteligencja. To były by drogie maszyny. W przeciwnym razie takie automaty łatwo było by oszukać podstawiając inne, sprawne auto.

Ja nie widzę sensu sprawdzania samochodu przed badaniem. Po to jest badanie żeby usterki wykryć i jeśli są odstawić do naprawy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jeszcze urządzenia musiały by by same odczytywać VIN, rozpoznawać markę, model samochodu. Czyli sztuczna inteligencja. To były by drogie maszyny. W przeciwnym razie takie automaty łatwo było by oszukać podstawiając inne, sprawne auto.

Nie Ty to już idziesz po bandzie, wystarczy   to co napisałem czyli przekraczasz wartość jakiegoś parametru i wypad, kamery na stacji plus kontrole
ale takie niezapowiedziane do tego w razie kombinacji utrata uprawnień, a nie są proste do zdobycia.

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ja nie widzę sensu sprawdzania samochodu przed badaniem. Po to jest badanie żeby usterki wykryć i jeśli są odstawić do naprawy.

Ale 100 jesteś w plecy, a tu chodzi aby przy zaostrzeniu procedur trochę pomóc kierowy. Tak więc takie darmowe sprawdzenie było by OK.
A zresztą są takie rzeczy w aucie że nie wykryjesz tego bez urządzenia diagnostycznego, sam warsztat nie wystarczy.
Aha tylko proszę Cię nie pisz że trzeba mieć nowe auto bo stare 10 letnie to trupy bo to już słyszałem :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Cezarr napisał:

Tak więc takie darmowe sprawdzenie było by OK

A Ty chciałbyś połowę swojej pracy wykonywać za darmo, jeszcze do tego pokrywając paliwo, opłaty drogowe i ratę za zestaw - bo tak było by OK dla firm zlecających transport?
Badanie kosztuje, bo trzeba zapłacić pracownikowi, zapłacić za maszyny, budynek itd.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

...

Ja nie widzę sensu sprawdzania samochodu przed badaniem. Po to jest badanie żeby usterki wykryć i jeśli są odstawić do naprawy. 

 

A ja widzę 

Pierwszy przykład , wymiana tarcz ,klocków i przewodów hamulcowych u mechanika i aby być w 100% pewnym wykonania dobrej roboty jadę na OSKP i sprawdzam działanie hamulców 

nawet jak mam zapłacić dwie dychy.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jak widzisz nie jest prosta, i zawsze sprowadza się do kasy. Bezpieczeństwo kosztuje a więc skoro ma być
opłata to niech będzie, ale mniejsza tylko po to aby przegląd był już formalnością
A drobiazgowe badania powinny przechodzić te perełki wleczone na lawetach z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@gabor nie pisz pierdylion postów tylko wyguglaj 

https://www.google.pl/search?q=koszt+przeglądu+samochodu+z+gazem&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.11.2018 o 14:30, chris_66 napisał:

Projekty i kary nie do zastosowania to kolejne pozorne działania. Nic nie zmienią.


 

Uwierz ze zmieni sie dużo . Diagnosta będzie musiał zapłacić 2 tys kary za swój tzw błąd wiec do to w niektórych przypadkach jego wypłata. A stracić prace  nikt przez czyjes widzimisie nie bedzie chciał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.