Skocz do zawartości

Problemy z ubezpieczeniem holownika


Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, jacekzoo napisał:

@Wodnik Szuwarek Na pewno weź opcje GAP, u mnie kosztowało 300zl dodatkowe, to jest podtrzymanie wartości auta z faktury. Ja w całym ferworze komupowania nowego auta jakoś to przeoczyłem :/

mi przy braku zniżek na ac wyszło dużo taniej wziąć ubezpieczenie z banku gdzie brałem leasing, i pywatnie liczone, i dilerskie w salonie wychodziły drożej

Gap za 300zł jest raczej nie realny i to nawet na pierwszy rok. Gap głównie kupuje się do końca leasingu - czyli na 3-4-5 lat. Wtedy przy kradzieży lub szkodzie całkowitej nawet w ostatnim leasingu szkoda będzie wypłacona do pełnej wartości z dnia zakupu samochodu brutto. Taki gap w zależności od wartości auta kosztuje ok 40zł brutto miesięcznie i bardzo polecam to wykupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@maarec te 300zl było za pierwszy rok. Nie za całość, nie wnikałem jak to w następnych latach. Właśnie dlatego że nie wnikałem sprawa u mnie się rozmyła i możliwe że trzysta kilkadziesiąt zł. Nie wziąłem a teraz bym wziął na pewno :/

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad GAP fakturowym i leasingiem w Alior leas lub Getin leasing, z powodu mi. opcji za 150 zł brutto rocznie ograniczonej tabeli opłat.

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele salonów ma podpisane specjalne umowy z ubezpieczelniami i w momencie zakupu auta mogą Ci sprzedać ubezpieczenie w pakiecie dealerskim o korzystnej cenie i bardzo dobrym zakresie ochrony. Zapytaj w salonie gdzie kupujesz autko, jestem zdania, że tam dostaniesz najlepsze warunki. Ale tylko przy zakupie auta - po roku, na przedłużenie umowy już jest kicha i kupiłem w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale nie w salonie, tylko w agencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Wiele salonów ma podpisane specjalne umowy z ubezpieczelniami i w momencie zakupu auta mogą Ci sprzedać ubezpieczenie w pakiecie dealerskim o korzystnej cenie i bardzo dobrym zakresie ochrony. Zapytaj w salonie gdzie kupujesz autko, jestem zdania, że tam dostaniesz najlepsze warunki. Ale tylko przy zakupie auta - po roku, na przedłużenie umowy już jest kicha i kupiłem w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale nie w salonie, tylko w agencji.

Salony niekoniecznie mają najlepsze oferty. Na chwilę obecną każdy salon w leasingu daje mi o około 3-5% gorsze warunki leasingu niż jak załatwiam sobie to indywidualnie w mbanku.

11 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Zastanawiam się nad GAP fakturowym i leasingiem w Alior leas lub Getin leasing, z powodu mi. opcji za 150 zł brutto rocznie ograniczonej tabeli opłat.
 

Aż się dziwię że Getin Leasing Ci się opłaca. Ostatnio jeden gość mi przygotowywał symulację finansowania. Warunki z kosmosu przedstawiał, a jeszcze telefonicznie mi wmawiał jakie to super, bo jakiejś kasy za rejestrację nie biorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym, że w ostatnim miesiącu przeliczałem kilkanaście ofert leasingu na samochód do miasta to jestem na bieżąco. W leasingu nie liczy się jedynie tabela prowizji i opłat ale przede wszystkim zapisy z umowy. Ja na początek odrzuciłem kilka firm. Na koniec zostało u mnie bzwbk, ing i efl. Cenowo wygrał ing. Opłaty wszędzie bardzo podobne.

w przypadku ubezpieczeń - oferty z salonu w tych samych towarzystwach i w tym samym zakresie były od 30 do 100% droższe niż wykupiłem sam u znajomego pośrednika. Różnice szły od 1000 do 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103% łącznie z GAPem (RTI), leasing "fabryczny".

A z "własnym" ubezpieczeniem trzeba uważać na opłaty, często z tytułu rezygnacji z ubezpieczenia "ichniego" i własnego ubezpieczenia, pobierana jest opłata, i to kilkaset złotych (np. 500 zł netto), co b. skutecznie"zżera" różnice. Trzeba też porównać warunki pakietów, często te z leasingów "fabrycznych" i poprzez firmy leasingowe mają w szczegółach dość dobre warunki (np. gwarantowana naprawa w ASO na oryg. częściach, samochód zastępczy na czas naprawy, zachowanie sumy ubezpieczenia AC z daty polisy na cały okres ubezpieczenia, nieliczenie amortyzacji) i czasem wyrównanie warunków do warunków polisy "dealerskiej" lub "leasingowej" wychodzi nawet drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Zastanawiam się nad GAP fakturowym i leasingiem w Alior leas lub Getin leasing, z powodu mi. opcji za 150 zł brutto rocznie ograniczonej tabeli opłat.

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka
 

Dlaczego chcesz popełnić samobójstwo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łza- niekoniecznie. To, że dealer ma dobre warunki wynegocjowane to nie znaczy że będzie chciał się nimi podzielić. Ja spotkałem się wręcz z czym zupełnie innym tzn dla większego zarobku dealera dostałem wręcz tragiczne warunki (ubezpieczenie 4,5%, leasing 110,5%- gdzie normalnie mam polise 2-2,5% i leasing 105%) dlatego będę szukać gdzie indziej. Przy okazji nie dałem się nabrać na pewną klauzulę w umowie: bo mógłbym się ładnie wtopić. Podpisałem umowę w innym salonie i teraz przynajmniej mogę swobodnie decydować z kim i jaką umówę na finansowanie i ubezpieczenie podpisze.fad9fb0bab9987e636917efa23332de8.jpg

 

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz popełnić samobójstwo ?
 
Ale czemu samobójstwo. Alior ma bardzo dobre opinie w czeluściach internetu, Getin jest trochę droższy ale dobry negocjator sobie z nimi poradzi. 2c0fae08d9d9e376127b74e8820d3727.jpg

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodnik - Nie można napisać oficjalnie publicznie pewnych informacji. Co do pierwszego to ja nie zrobiłbym z nimi gdybym nie musiał.

Natomiast odniosłem się do drugiego. To jest samobójstwo. Wszystko co ma tą nazwę na początku.....

Przerobiłem już 3 segregatory różnych leasingów więc trochę już liznąłem tego tematu. Po koleżeńsku ...odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłucham rad doświadczonych kolegów. Co prawda mam trochę czasu do odbioru ale wolę się wcześniej rozeznać na rynku, żeby później wiedzieć czego się spodziewać. Z aliora dostałem wstępną ofertę 105.17% GAP trochę drogi ale tu nie muszę go brać u nich, OC taniej niż oferowany getin- wstępne oferty bez negocjacji. Skrócona tabela opłat za coroczną opłatę to dla mnie duży plus. Pozostaje kwestia obsługi i pewnych szczegółów które okażą się bardzo istotne a koledzy pomogą zwrócić na nie uwagę by się nie wtopić.

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.