Skocz do zawartości

Problemy z ubezpieczeniem holownika


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

105% to bdb cena - ja brałem na 5 lat  i mam ok 109%. Liderem w tym przypadku była skoda - przy zakupie fajnej fabii  (ehh jak to brzmi, to auto tylko dla handlowca, żona miała łzy w oczach) przy cenie auta w wersji montecarlo - ok 48.000zł brutto dostałem ofertę na  5 lat też ok 105% - całkowicie nie do przebicia przez banki i inne salony. Jeżeli auto ma być tanie i w leasing to skoda ma bdb ofertę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fiacie na dowolne auto jest teraz leasing 101,5% i pakiet ubezpieczeń w Compensa za 1890 zł przy leasingu przez nich finansowanym FCA? Tylko procenty to nie wszystko - czytałem opinie i nawet niskie procenty nie przemawiają do mnie.

 

Zapomniałem dodać, że zarówno alior jak i Getin mają zniesioną opłatę za rejestrację - czyli 450 zł na dzieńdobry zostaje w kieszeni. Ale tak jak mówiłem chętnie się doradzę co i jak przed podpisaniem cyrografu.

 

Alior wstępną kalkulacja na 5 lat 108,75% WIBOR 3M

PKO na 3 lata 105,7% oparte o WIBOR 1M

 

 

Cały czas mówimy o warunkach wpłaty własnej

25-30% 36mc wykup 1%

 

Tyle, że tu są 3 rzeczy do wynegocjowania

Leasing, cena pakietu ubezpieczeń, GAP fakturowy.

 

Jeśli będzie duża różnica w cenie pakietu ubezpieczeń to jestem skłonny zapłacić 250 netto leasingodawcy za możliwość zawarcia polisy gdzie indziej. Wszystko zależy od różnicy

 

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

103% łącznie z GAPem (RTI), leasing "fabryczny".

Na 3 lata 105% to nie jest wcale taka dobra oferta. Można spokojnie urwać 103%. Ja z mbanku mam ofertę na 109,4% na 6 lat przy czynszu inicjalnym 30% i wykupie 5% (ale wykup akurat bez znaczenia). Na 5 lat mam ofertę na 107,32% przy takich samych warunkach. W obu przypadkach auto na poziomie 100k brutto.

Oferty na to samo z getinu to około 113-115%. Oferta z Happy Miles (też Getin) była nawet na 130%! To samo leasingi fabryczne. Generalnie jeszcze nie dostałem od nikogo lepszej oferty niż z mbanku. 

 

Co do getinu to spójrz, że zamiast tabeli opłat i prowizji masz coroczną opłatę w wysokosci 150 zł. To sobie pomnóż co się bardziej opłaca jednak. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienię tej nazwy co Jacek wypowiada bo mam pewien odruch gdybym to wypowiedział...... mogę tylko powtórzyć.

Niech sobie kolega sam krzywdy nie robi  :ph34r:

 

Zaznaczam ,że sam nigdy w to nie wdepnąłem (przezorność) ale znam sporo historii gdzie inni to "przeżyli".

Radzę zamontować w kompie czerwoną i niebieską kontrolkę ostrzegającą gdy tylko w tekście pojawi się ta nazwa.

Ale jak widzę to powstają kolejne klony.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz walki o ten symboliczny  1 % liczą się zasady - w niektórych leasingach ich brak. Jedyną zasadą (zakamuflowaną) jest wydymać maksymalnie klienta.

Na opłatach , na sytuacjach , na obsłudze , na kosztach głupiej korespondencji po 50 złotych za byle co -czego nie widać na starcie itp., itd.

Jako bank obsługuje mnie mBank. Od nich leasingu nie mam ale znam ich leasing i nie widzę w nim niespodzianek.

Ja przerobiłem sporo w Millennium Leasing. W zasadzie robią mi aktualnie 100% moich potrzeb. Za miesiąc będę u nich robił następny leasing - osobowy/holownik.

Niespodzianek u nich nie miałem  pomimo ,że jest czasami ten symboliczny % więcej to i tak na końcu wychodzi najkorzystniej.

I jeszcze jedno - ważne jest jak współpracuje się z przedstawicielem leasingu - nie tylko przed.....ale przede wszystkim .... po !

 

 

Zastrzeżenie  - Unikam polecania , szczególnie gdy chodzi o pieniążki. Każdy może mieć swoje zdanie i sam musi podjąć decyzje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co współpracować z przedstawicielm po udzieleniu leasingu? Ja takiej potrzeby nie widze. Dostałem leasing, raz w miesiącu faktura i tyle. No po roku jeszcze kilka propozycji ubezpieczenia. Jak się płaci w terminie to raczej się z nim już nie kontaktuje. Chyba że czegoś nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą obsługą po to się bardzo zgadzam. Chciałem przepisać leasing w masterlease, miałem klienta na ixa i po czekaniu ponad dwóch tygodni odechciało mi się a klient zrezygnował. Jak chcesz ofertę na nowy to 15min i jest a jak już coś więcej to mają natłok pracy i trzeba czekać .... cierpliwie i nie wiadomo jak długo. Tak zwany opiekun co Ci sprzedał leasing rozkłada ręce a raczej ma wyrąbane bo kolejne polisy czekają a tu taki kłopot. Odechciało mi się sprzedawać i ix zostaje w rodzinie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

A po co współpracować z przedstawicielm po udzieleniu leasingu? Ja takiej potrzeby nie widze. Dostałem leasing, raz w miesiącu faktura i tyle. No po roku jeszcze kilka propozycji ubezpieczenia. Jak się płaci w terminie to raczej się z nim już nie kontaktuje. Chyba że czegoś nie wiem...

Też tak uważam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ze szkodą wyjaśniona, choć nie bardzo w to wierzę. Podobno jakaś firma z zagranicy pomyliła nr. rejestracyjny. Ale przecież istnieje jeszcze VIN i pesel.

Poza tym powinienem  dostać jakieś dokumenty. Cała sprawa jest grubymi nićmi szyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.