Skocz do zawartości

Czy ta angielka jest godna uwagi?


Alternaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pisze na tej grupie bo wiadomo jaki jest stosunek do Angielek ;)

Spodobala mi sie nastepujaca:

Elddis Wisp 510 w wersji z 2 lozkami pietrowymi,

Co o niej sadzicie, czy warto sie nia zainteresowac? A moze jest ktos z okolic Poznania i bardziej na zachod kto bylby w stanie po swietach jechac ze mna ja oblookac?

23fcdacac81e3138046976006351c5e6.jpg5be4078aca26b48d7852e54ce7efec3c.jpgbddf341b06a65fab9f4560236626ea0e.jpgabe8b49b4323af303ea562615761f90d.jpg6935e5baeb10714fff4ee72c3c1aab69.jpg5eb0c6e1d2cf7a6a25ea66fe6fca24ac.jpg7ca1e23005e03069904c5a9b55ce285e.jpg6ca8f42a1ec643e5267e049dc4e09a49.jpg71c8e7a040d13a3363e33f21529a42d7.jpg

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JINX_Sanok podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Wygląda nieźle ale trzeba jeszcze pomacać chociaż przy minusowych temperaturach może być przymrożone. Faktycznie coś może ale nie musi być przy tym oknie. Też trzeba pomacać, podrapać i powąchać oraz obejrzeć podłogę od spodu. Co mi się rzuciło w oczy to stary typ zaczepu. Nic jednak nie zastąpi pomocy doświadczonego "przyczepkowicza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Postaram się Ci pomóc.Coś tam o "angielkach" wiem - sam posiadam.

Przede wszystkim nie zawracaj sobie głowy opiniami na temat "zgniłków" z Anglii.Powstają głównie przez właścicieli,którzy "umoczyli" kupując  taka przyczepę od handlarza-oczywiście bez zapachów,suchą,w pełni sprawną ........blablabla.

Po przyciągnięciu pod dom , opadnięciu emocji przychodzi otrzeźwienie i złość.Pamiętaj,że wszystkie przyczepy gniją w takim samym stopniu jeśli są źle eksploatowane.Miałem kiedyś Caravelair - z zewnątrz piękna.Potem okazało się,że cały przód i dach do wymiany.

Proponuję sprawdzić takie miejsca.

1.Nałóż sobie czyste rękawiczki - lateks czy materiał - muszą być obcisłe+latarka.Dlaczego rękawiczki?Bo właściciel na pewno nie pozwoli Ci oderwać kawałka okleiny a inaczej nie sprawdzisz.

Przede wszystkim nie może być ujemnej temperatury,bo woda uwięziona w ścianach zamarznie i wszystko będzie sztywne.

Naciskać dość mocno płytę wokół szyberdachów,pod oknami,w rogach.Tak samo w szafkach.Nie wszędzie jest dojście ze względu na ścianki.Czasem trzeba się położyć na podłodze,żeby dojść w miejsca trudno dostępne.Płyty z których zrobione są ściany mają to do siebie,że doskonale zatrzymują wilgoć dość długo i na pierwszy rzut oka nic nie widać.Bardzo newralgicznym miejscem jest wyjście kominka spalinowego.

2.Zajrzeć pod spód-głównie miejsca w tylnych rogach i pod brodzikiem-czy płyta się nie rozwarstwia i nie gnije.

Sprawdzić działanie urządzeń na 12v/230v i na gaz.

3.Sprawdzić poszycie dachu-zwrócić szczególną uwagę na maleńkie dziurki wielkości łebka od szpilki z rdzawą otoczką.

Masz wtedy niemal pewność,że pod blachą jest wilgoć.Obejrzeć dokładnie łączenia ścian-każdy ślad silikonu wzdłuż krawędzi to sygnał alarmowy.Do uszczelniania używa się uszczelniaczy na bazie butylu.

3.Sprawdzić prześwit między oponą a nadkolem z obydwu stron.Powinny być takie same - nie co do milimetra ale jak najbardziej zbliżone.Wiek i stan opon.Wysoki bieżnik nie oznacza dobrej opony.

Najazd i hamulce sprawdzisz najlepiej na warsztacie,ale jeśli nie była jeszcze rejestrowana w kraju to jest duże prawdopodobieństwo,że wszystko to będzie sprawne.

To tak w skrócie.Jeśli nie masz doświadczenia to lepiej jechać z kimś kto ma o tym pojęcie.

Podstawowy problem z "angielkami" tkwi w ewentualnych naprawach ścian wewnątrz i stąd bierze się niechęć do ich pochodzenia.

Żeby dobrze wymienić zgniłe elementy trzeba zacząć demontaż od zewnątrz.Nie każdy ma na to chęci i możliwości a wtedy koszta rosa w tysiące.

Wszystko to napisałem z własnego doświadczenia i mimo tego dalej wybieram "angielkę".Nie lubię kontynentalnej ascezy :) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta prywatna ? wygląda jak byk na pana Jurka i jego zięcia z UK - odbiór na osiedlu centrum poznania, parking strzeżony.

 

Bardzo podoba mi się tabliczka znamionowa na śrubki, jedna nawet nieudolnie przykręcana. Ciekawe czy Anglicy robią takie kwiatki czy to już inwencja po naszej stronie :)

Zwróciłbym uwagę na przednią ścianę - nad oknami a pod listwą alu - mam wrażenie, że coś tam jest pęknięte, dłubane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

oferta prywatna ? wygląda jak byk na pana Jurka i jego zięcia z UK - odbiór na osiedlu centrum poznania, parking strzeżony.

 

Bardzo podoba mi się tabliczka znamionowa na śrubki, jedna nawet nieudolnie przykręcana. Ciekawe czy Anglicy robią takie kwiatki czy to już inwencja po naszej stronie :)

Zwróciłbym uwagę na przednią ścianę - nad oknami a pod listwą alu - mam wrażenie, że coś tam jest pęknięte, dłubane.

 

Przypadkiem to nie są róźne śrubki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli będzie trzeba podjadę z Tobą i możemy zobaczyć sam mam angielkę i wiem co w trawie piszczy. Napisz na priv podam Ci nr tel. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.