Skocz do zawartości

Z przyczepą przez przełęcz Brennero?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podepne się.  Będę jechać od strony Monachium nad Garde. Podrzuci mi ktos trase byc moze dłuższą ale bardziej płaską ?

Zawsze jeździłem od Wiednia ale tym razem inny kierunek startu.

Innsbruck Bolzano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

raz jechałem przełęczą, ale solo wiec wiadomo że człowiek nie zwracał uwagi na zjazdy, podjazdy. Czy tam faktycznie jest na tyle stromo że padają pytania czy z przyczepą damy radę? Sam zacząłem sie zastanawiać, wszakże za 3 tygodnie czeka mnie przeprawa do Florencji, właśnie tamtędy gdyż po drodze postój w Achensee koło Innsbrucka.

Mam nadzieje że mój zestaw da radę. Czy tam jest podobnie jak np trasa z Żywca - Zwardoń - Żylina? tamtą w zeszłym roku zrobiłem bez problemu...

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiliście. Pojadę autostradą, wszakże będzie to poniedziałek więc zjazdy które obecnie zamykają będą otwarte ale chyba szkoda czasu na telepanie się bokami. No chyba ze warto, to mówcie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczne drogi znacznie wydłużą Ci drogę. Nawet jadąc ciągiem z TIRami będzie szybciej niż objeżdżając. Solo fajnie i ciekawie (i tak dłużej) ale z przyczepą to tak średnio. Dość wąsko, kręto i dużo krótkich ale znacznie bardziej stromych podjazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem, dałem radę aczkolwiek nie powiem ale mój holownik miał co robić, dobrze że w przyszłym roku już nowym i mocniejszym suvem bardziej namęczyłem się na pojazdach w Toskanii, w temp 38 stopni temperatura zaczynała mi piąć się w górę i trochę mnie to stresowało, ale daliśmy radę. Jeżeli mogę w tym temacie napisać o włoskich drogach - tragedia! Nigdy jeszcze nas tak nie wytrzęsło, nawet półki w przyczepie mi opadły z talerzami i garnkami, u nich autostrada to jak u nas eska, natomiast ich eska to dla mnie droga gorzej jak wojewódzka, szkoda mi było zawieszenia w aucie i przyczepy... Wjeżdżając do Austrii to drogi przepaść, mogę powiedzieć że włoskie drogi są ok póki nie wyjedziesz z Brenner, Toskania to masakra.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W tym roku pierwszy raz wybieram sie z przyczepą z Poznania do Włoch, proszę o radę którą drogę wybrać żeby nie zrobić sobie "krzywdy"

Zawsze j jeździłem samochodem przez Niemcy "9" później  Innsbruck  i następnie  wybierałem w Austrii drogę krajową s12 przez przełęcz Brenner - ale tym razem z przyczepą to samobójstwo.

Nigdy nie jechałem przez Czechy czy Austrię - 

Koledzy co proponujecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przez Brennero to samobojstwo? Nic strasznego tam sie nie dzieje...Przez Austrie i Czechy tez ok, zwlaszcza jak oddano ostatnia czesc autostrasy A5. Praktycznie caly czas jedziesz dwoma pasami od A4 w Polsce. Duzo zalezy od tego w jaki region Wloch sie wybierasz....

@Robert77 P.S. z tego co widze to mamy podobne silniki (jak nie te same). Masa mojej przyczepy to 1700 kg. Naprawde nie ma sie czego obawiac na Brennero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, w79 napisał:

Dlaczego przez Brennero to samobojstwo? Nic strasznego tam sie nie dzieje...Przez Austrie i Czechy tez ok, zwlaszcza jak oddano ostatnia czesc autostrasy A5. Praktycznie caly czas jedziesz dwoma pasami od A4 w Polsce. Duzo zalezy od tego w jaki region Wloch sie wybierasz....

@Robert77 P.S. z tego co widze to mamy podobne silniki (jak nie te same). Masa mojej przyczepy to 1700 kg. Naprawde nie ma sie czego obawiac na Brennero

Jadę do Punta Sabbioni - to jest górny Adriatyk z Poznania. 

Pytam się bo nigdy nie jechałem przez Austrię i Czechy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.