Skocz do zawartości

Co to właściwie jest przyczepa w stanie idealnym ?


jarzabek

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym czego oczekuje kupujący to bywa różnie.


Sprzedałem przez internet parę fantów różnej maści, od pedałów do roweru o stanie zużycia "niezłe, jeszcze pojeżdżą", przez jakiś telefon czy dwa, też nie w stanie idealnym, ale bardzo dobrym, model zdalnie sterowany itp. do 2 motocykli i samochodu. Wszystko było dokładnie obfotografowane i opisane ze szczegółami i wręcz naciskiem na wady, defekty, uszkodzenia i ewentualne "autorskie rozwiązania".
I muszę powiedzieć, że graty sprzedawały się błyskawicznie w porównaniu z takimi z opisem "ideał, prawie nówka, niemiec płakał, a francuz to w ogóle gonił i nie chciał oddać".

Co więcej myślę, że uniknąłem wielu kręcących nosem i oglądaczy bez sensu.
Więc chyba nie do końca jest tak, że każdy koniecznie chce widzieć w ogłoszeniu same bajki.
Jak delikwent jest faktycznie nastawiony na zakup i w miarę rozgarnięty i zorientowny, że 5, 10, 20 czy 50 letni sprzęt na pewno coś pamięta, to chyba jednak wybierze ogłoszenie z jakimiś defektami, ale dobrze udokumentowane i bez wtopy przy wizji lokalnej.

Ja tak kupiłem przyczepę. Wiedziałem, że zdecydowanie nie jest to stan idealny. Wymieniana ściana przednia, lampa z tyłu typu "chińczyk próbował zrobić dobry zamiennik", brak jednego zamka w bakiście a i pęknięta klapa od bakisty, brak jakiejś klamki od szafeczki, pełnoletnie opony. Ale poza tym przyczepa sucha, nieśmierdząca, niezmęczona w środku z tapicerką w świetnym stanie (tu faktycznie wyglądającą jakby miała nie 35 lat a 3,5 roku). Ze wszystkimi sprzętami sprawnymi itp. Zdrową ramą itd. Więc na ślady naprawy i pozostałe drobne niedogodności mogłem przymknąć oko. Szczególnie, że widziałem przyczepę przed naprawą i wiedziałem, że to nie od gonga żadnego. Odpowiednia cena też spowodowała, że stan może nie był idealny, ale sama przyczepa i oferta były dla mnie idealne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.