Skocz do zawartości

Który napęd - mover wybrać?


Jurek J-Z

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

38 minut temu, fritz napisał:

Pytanie jednak, na ile problematyczny będzie z czasem łańcuch?
Wiadomo, że się rozciągnie, ale po jakim czasie się ujawni i na ile będzie to upierdliwe?
No i nie widziałem łańcucha jako części zamiennej.

Przyłączam się do pytania. Czy ktoś, kto ma movera z łańcuchem miał z nim z tego powodu jakieś problemy? Motocykle (wiem, że nie wszystkie) też mają przeniesienie napędu na łańcuch i nie jest to odbierane jako wada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Voku napisał:

Co za różnica jakie łańcuchy, jakie zębatki. Najlepszy automat  :D Też mam jakiegoś enduro z obelinka i ma się dobrze. 

Masz rację, automat w tym przypadku były zapewne najwygodniejszy ?
Rzecz w tym, że nie przeszkadza mi jakoś specjalnie konieczność ręcznego dociskania, tym bardziej, że robi się to tylko z jednej strony i pewnie będę to robił wkrętarką :D 

Dlatego patrzę z perspektywy mechanizmu i budżetu..

Za automat można kupić manual z dobrym aku AGM i jedyne co budzi moje wątpliwości to ten łańcuch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fritz napisał:

ENDURO 2 - EM 4446 (manualny) - ~3650PLN (z przesyłką)

zalety: przeniesienie napędu przez zębatki (poprawione w stosunku do poprzednika i zapewne bardziej trwałe)

 Zastanawiam się czy napęd enduro 2 ma docisk na pół obrotu wajchą czy trzeba kręcić korba...

Ktoś wie?

Jest jeszcze enduro titanium, on na pewno jest na pół obrotu wajchą i chyba 10 kg lżejszy.

Myślicie że akumulator (kwasiak) Zap Marine 75ah będzie odpowiedni do movera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zawias21 napisał:

 Zastanawiam się czy napęd enduro 2 ma docisk na pół obrotu wajchą czy trzeba kręcić korba...

Chyba jest półautomatyczny. Poza tym Enduro 2 to niemal to samo co Enduro EM203, tu masz robiony dla obelinka: https://www.obelink.pl/obelink-prestige-ii-mover.html

Kiedyś Enduro i Purpleline to była jedna firma albo jakoś współpracowali. Potem się podzielili, dlatego też Purpleline ma prawo używać nazwy Enduro do jednego swojego modelu, który jest współną konstrukcją ich i Enduro Europe. 

Cytat

Ktoś wie?

Jest jeszcze enduro titanium, on na pewno jest na pół obrotu wajchą i chyba 10 kg lżejszy.

10 kg lżejszy? :D Allcamp podaje masę samych silników, a sam mover z całym osprzętem waży 35 kg. I nie jest to żaden Enduro titanium jak piszą, a Quattro Titanium produkowany przez PurpleLine z UK: https://www.purpleline.co.uk/caravan-movers/e-go-titanium-caravan-mover

Za te pieniądze to wolałbym Enduro EM303A (automat) produkowany dla Obelinka. Kosztuje około 4k, za resztę kupisz porządny akumulator: https://www.obelink.pl/obelink-excellent-automatic-ii-naped.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

10 kg lżejszy? :D Allcamp podaje masę samych silników, a sam mover z całym osprzętem waży 35 kg. I nie jest to żaden Enduro titanium jak piszą, a Quattro Titanium produkowany przez PurpleLine z UK:

https://www.purpleline.co.uk/caravan-movers/e-go-titanium-caravan-mover

Za te pieniądze to wolałbym Enduro EM303A (automat) produkowany dla Obelinka. Kosztuje około 4k, za resztę kupisz porządny akumulator:

https://www.obelink.pl/obelink-excellent-automatic-ii-naped.html

Dzięki za opinie, właśnie się zastanawiam.

Biorę też pod uwagę budżetowe rozwiązanie tj.  obelisk prestige II. Zdania na temat napędów są podzielone. Łańcuchy, zębatki...

Nie mam jakiegoś ciśnienia żeby to był automat. Ale docisk na pół obrotu wajchy już bardzo chętnie.

17 minut temu, czyś napisał:

Jeśli masz ten aku, to jakoś się nada, jak nie będziesz jeździł długich odcinków. Jak nie masz, to poszukaj innego (nie-Zap-a), i ciut większego,90-92Ah 

Słyszałem różne opinie o zapach. Coś za coś, cena jest dobra.

Akumulator tej firmy miałem w samochodzie, mam do pontonu i daje radę. Moim zdaniem są ok. Dzięki za radę dotycząca wielkości. Chociaż są na forum wypowiedzi osób które z powodzeniem korzystają z akumulatorów 60Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zawias21 napisał:

.

Akumulator tej firmy miałem w samochodzie, mam do pontonu i daje radę. Moim zdaniem są ok. Dzięki za radę dotycząca wielkości. Chociaż są na forum wypowiedzi osób które z powodzeniem korzystają z akumulatorów 60Ah

Ja ma 49Ah i daje radę. Ale marki Optima.. akumulator akumulatorowi nierówny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 19:32, fritz napisał:

Pozwolę się dołączyć do tematu i proszę o radę.

Planuję zakup movera i na ten moment rozważam 3 opcje:

Dla zamknięcia pytania - mała aktualizacja.

Postanowiłem pójść w kierunku

W dniu 23.02.2021 o 19:32, fritz napisał:

3. Obelink Excellent Automatic II (automatyczny) - ~4100PLN (z przesyłką)

i kupić nieco tańszy akumulator AGM.

Czy to dobra decyzja? Okaże się ;) 
Póki co, 13go odbieram przyczepę :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fritz napisał:

 

Ja tez już podjąłem decyzję. Sprzęt leżakuje w piwnicy i czeka na ocieplenie, żebym mógł przeprowadzić montaż ?

Zdecydowałem się na napęd Enduro 2 i akumulator Yuasa. Mam nadzieję że będzie ładnie i długo działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co tam teraz słychać w świecie mover ów? 

Jakieś promocje lub polecane sprzęty? Coś się zmieniło w przeciągu 2lat?

Ja szukam do przyczepy jedno osiowej DMC 1800. Co możecie powiedzieć o używanych? Patrzyłem w kwocie do 2800zl. Czy lepiej dołożyć tysiaka i kupić nowego tylko co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co tam teraz słychać w świecie mover ów? 
Jakieś promocje lub polecane sprzęty? Coś się zmieniło w przeciągu 2lat?
Ja szukam do przyczepy jedno osiowej DMC 1800. Co możecie powiedzieć o używanych? Patrzyłem w kwocie do 2800zl. Czy lepiej dołożyć tysiaka i kupić nowego tylko co? 


Szukaj nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Teodor2424 said:

Co tam teraz słychać w świecie mover ów? 

Jakieś promocje lub polecane sprzęty? Coś się zmieniło w przeciągu 2lat?

Ja szukam do przyczepy jedno osiowej DMC 1800. Co możecie powiedzieć o używanych? Patrzyłem w kwocie do 2800zl. Czy lepiej dołożyć tysiaka i kupić nowego tylko co? 

W tym budżecie to tylko dolna półka Obelink, ale z DMC 1800 to może mieć ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to tylko dolna półka Obelink, ale z DMC 1800 to może mieć ciężko.
Dlaczego ma być ciężko z DMC 1800 kg? Ten manualny mover obelinka akurat jest do 1800 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.